abas Mobil Sevkiyat ve Teslimat ile Anahtar Performans Göstergelerinize Ulaşın 

abas Mobil Sevkiyat ve Teslimat ile Anahtar Performans Göstergelerinize Ulaşın

linkedin-follow-erphaber

Nesnelerin interneti yaygınlaştıkça (IoT), iş süreçleriniz ile ilgili hızlı ve verimli bir şekilde hareket edebilmek de her zamankinden çok daha önemli bir hâl almıştır. Üretim ortamınız bir yürütme ve kontrol modülüyle veya mevcut ERP sisteminizle entegrasyon ile optimize edilmiş olsa da, sevkiyatınız ve teslimatınız buna nazaran ne kadar sağlıklı? Azami sürat, yüksek kalite ve gerçek zamanlı görüntülenebilirlik, optimize edilmiş bir sevkiyat ve teslimat sürecinin temel performans göstergelerindendir.

Proses görüntüleme kamyonların yüklenmesini ve boşaltılmasını kolaylaştırır

Proses görüntüleme, kamyonların sezgisel ve eğlenceli şekilde yüklenmesini ve boşaltılmasını sağlamaktadır. Seçtiğiniz kamyona yüklediğiniz paketleme fişlerini sürükledikten sonra seçilen fişler ERP sisteminizle gerçek zamanlı olarak eşlenebilecektir. Seçilen kamyona yüklenen paketleme fişlerinin sayısı ve ağırlığı, yüklerken veya boşalırken otomatik olarak güncellenmektedir. Eğer aracınızın ağırlık sınırını aşarsanız, kamyonunuzu parça parça veya bir sıfırlama düğmesi aracılığıyla boşaltmanız gerekmektedir. Böylece, sevkiyat gereksinimlerinizi karşılar ve sevkiyat ekibinizin hızlı temposuna ayak uydurabilirsiniz.

Hacimsel sapmalar ve arızalar için miktarları ayarlayın

Kısmi gönderilerin yüksek hacim veya ağırlık farklılıklarından (örneğin; plastik enjeksiyon, kimyasal, kağıt) dolayı yaygın olduğu endüstriler için miktarlar sevkiyat personeliniz tarafından, sevkiyat noktasında ayarlanmaktadır. Bu şekilde kısmi gönderiler satış ekibinizle haberleşmiş ve müşteri faturaları da buna göre ayarlanmış olmaktadır. Sevkiyat sırasında bir kalite sorunu ortaya çıktığında, sevkiyat ekibiniz sevkiyat miktarını ayarlayabilir ve gözden kaçırılmış kusurların kısa sürede düzeltilmesini sağlamak için satış faturası üzerinde bir not oluşturabilmektedir. Sevkiyat ekibiniz, kamyon ayrıldıktan sonra ürün durumunu “Rota içinde” olarak işaretler ve müşteriye, gönderilerinin sevkiyat noktasından ayrıldığını bildirmektedirler.

Teslimat rotası optimizasyonu

Kamyon şoförleriniz dağıtım tesisinden ayrıldıkları anda – listelerine eklenmiş ani bir teslimat rota optimizasyonu için (milk run) – hedef adresleri güzergâh listelerine yüklenmiş durumdadır. Teslimat noktasına ulaşan her sürücü, paketleme fişlerini teslim edilmiş olarak işaretler ve teslimat alıcıları da teslimatı imzalaması için yönlendirilirler. Teslimat yapıldıktan sonra, paketleme fişi sürücünün teslimat listesinden çıkartılır ve sürücü optimize rotasına devam etmektedir.

Gerçek zamanlı rota güncellemeleri

Müşteri isteklerinin karşılanamaması nedeniyle bir teslimat yapılamıyorsa, sürücüler bu özel durum hakkında satışı bilgilendirmek için; mobil uygulama üzerinden, gerçek zamanlı olarak bir özel durum teslimatı göndermektedirler. Eğer satış, bir müşteriye gecikmiş sevkiyatlarından dolayı öncelikli olarak gönderim yapılmasını istiyorsa, sevkiyat rotaları manuel olarak güncellenebilir ve sevkiyat rotasının optimizasyonundan bağımsız olarak, kritik müşteri gönderilerinin önce teslim edilmesine izin verilebilmektedir. Eğer rota güncellemeleri yanlış yapılmış ise kullanıcı hatasını düzeltmek için teslimat rotası optimizasyonu gerçekleştirilebilir. Tüm müşteri gönderilerini teslim ettikten sonra, rota optimizasyonu, bir sonraki yükleme hedefindeki kullanıcıya dönmektedir.

Sevkiyat ve teslimat, ürününüzün dağıtım yaşam döngüsünün başlangıcını ve sonunu etkileyen potansiyel darboğaz süreçleridir. Çapraz işlevli ekip iletişimini garanti eden hızlı, gerçek zamanlı bir platform, şirketinizin sevkiyat ve teslimat süreçlerini bir üst düzeye taşıyacaktır.

Sponsored Content

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Fatura, e-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.

Filed in: abas, ERP, Ulaşım & Lojistik Tags: , , , , , , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

IIoT (Nesnelerin Endüstriyel İnterneti) Çevikliği Nasıl Etkiler? IIoT (Nesnelerin Endüstriyel İnterneti) Çevikliği Nasıl Etkiler?
Bir ERP Uygulamasına İhtiyaç Duyduğunuzu Gösteren 3 Şey Bir ERP Uygulamasına İhtiyaç Duyduğunuzu Gösteren 3 Şey
abas Türkiye, Dijital Dönüşüm Yol Haritası Paneli’ndeydi abas Türkiye, Dijital Dönüşüm Yol Haritası Paneli’ndeydi
Dijital Dünyada Değişim Yönetiminin 7 Başarı Faktörü Dijital Dünyada Değişim Yönetiminin 7 Başarı Faktörü

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Temmuz 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Temmuz 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Temmuz 2018 Sayısı yayında! Bilgiye ulaşmanın kolay fakat doğru bilgiye ulaşmanın oldukça zor olduğu bir çağın ortasında ERP sektörünün ilk dergisi olan ERP HABER’in Temmuz sayısını sizlere… Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2018 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın