Endüstriyel üreticiler neden abas ERP kullanıyor? - Duyarlılık, Kalite ve Kontrol 

Endüstriyel üreticiler neden abas ERP kullanıyor? – Duyarlılık, Kalite ve Kontrol

linkedin-follow-erphaber

abas ERP endüstriyel imalat sanayisine, üretimde az rastlanır, özgün sorunları çözmede önemli rol oynayan özellikler sunar. Bu yazımız da, üç spesifik abas ERP özelliğine genel bir bakış niteliğinde olup, endüstriyel üreticilerin bu özelliklerden nasıl faydalanacaklarını açıklamaktadır.

Endüstriyel-abas-gorsel-600

Ana Üretim Planı

Pek çok üretici ve tedarik zincirinde yer alan firma, müşteri talep tahminlerine göre geliştirilen üretim stratejisi ve stoğa üretim kararları ile yönlendirilir. Üretimin başından sonuna kadar, bir üreticinin sevkiyattan önce dikkate alması gereken pek çok nokta vardır. Müşterilerin bireysel talepleri, teslim tarihleri, lot büyüklükleri, dağıtım kanalları gibi unsurların hepsi stokta karmaşaya yol açabilecek durumlardır. Duruş süresini bertaraf ederken üretimi en üst düzeye çıkarmak için imalat alanını programlayabilmek son derece karmaşık olabilir.

abas ERP’nin, Ana Üretim Planı (MPS) aracı, üreticilere ihtiyaçları için dinamik bir değer hesaplama olanağı sağlar ve kullanıcılara, en iyi üretim ortamı için gerekli tüm bilgiyi sunar.

abas Lojistik Danışmanı Basil Shah: “Kullanıcılar, üretimin planlanan teslimat tarihlerini karşıladığından emin olmak için kaynak kullanılabilirliğini ve çakışmaları hızla belirleyebilirler.” dedi ve ekledi: “Aynı zamanda, onlara üretim ortamını yönetmek, planlamak ve kontrol etmek için gerekli bilgileri veren detaylı raporlara erişebilirler.”

MPS ayrıca, kullanıcılara satış siparişi seviyesinde büyük bir görünürlük kazandırır. Kullanıcılar, güncel satış siparişlerine, tahminlere ve bağımlı taleplere bağlı olarak bir ürün kaleminin mevcut, talep edilen, temin edilen ve emniyet stoğu miktarlarını kolayca görüntüleyebilirler.

Shah; “Satış siparişi seviyesindeki bu kontrol, oldukça güçlüdür ve üretim yapan müşterilerimizin çok daha fazla talep gösterdiği bir araçtır. Ayrıca abas ERP’nin esnek yapısı, bu aracı müşterilerimizin bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlamamızı sağlamaktadır.”

abas ERP Konfigüratörü

Endüstriyel üretimin ayırt edici özelliklerinden birisi, birçok ürünün siparişe göre yapılandırılmış olmasıdır. Müşteriler, önceden var olan bir ürün kataloğundan seçim yapabilir ve kendi özel gereksinimlerine bire bir uyacak bazı özellikleri ve opsiyonları seçebilirler. Bu, üreticilere müşterinin talebini karşılama, düşük maliyetli rakiplerin üstesinden gelme ve müşterileri ile uzun vadeli bir ilişki kurma imkânı sağladığı için çok önemlidir.

Endüstriyel-abas-ecommerce-gorsel-600

Konfigüratör, sipariş doğruluğunu sağlamak için üreticinin e-ticaret platformuyla entegre edilebilir.

Konfigüratör, müşterilere ürünlerinde hangi tasarım özelliklerini istediklerini seçme imkanını verir. Bir müşteri, üreticiyi, ürünü bütünlüğünden ödün verecek bir şekilde üretmeye zorlayan bir tasarım seçerse, bu potansiyel bir tehlikeye sebep olabilir. abas ERP Konfigüratörü, ürün performansı ve üretim tarafındaki kısıtlamalar konusunda mantıklı seçim yapma yönünde kural tabanlı koşullar kullanarak hem müşteriye yol gösterir, hem de gerekli kısımlardaki kontrolün üreticinin elinde olmasını sağlar.

Konfigüratörü endüstriyel üreticiler için bu kadar faydalı kılan bir diğer bileşeni, ister e-ticaret web sitesi üzerinden, ister telefon üzerinden olsun, bir sipariş giriş platformuyla kolayca entegre edilebilmesidir. Bu entegrasyon yalnızca sipariş doğruluğunu arttırmakla kalmaz, aynı zamanda çevrimiçi ürün listelemeleri için oluşturulan derlemelerin sürdürülebilirliğini de kolaylaştırır.

Shah:  “Konfigüratörümüzü üreticinin web sitesine entegre edebilme ve üzerinde değişiklik yapma kolaylığı – gücü üreticiye geri verir. Yeni bir ürün ortaya çıkarttıklarında veya mevcut ürünlerini güncellerken teknik kaynaklara güvenmek, üreticinin zincirlerinden kurtulmasını sağlıyor.”dedi ve “Sadece birkaç düğmeye basarak Konfigüratör, web sitesini yeni ürün bilgileriyle güncelleyebilir.” şeklinde ekledi.

Lot Takip ve Kontrolü

Üreticilerin ERP yazılımı araştırırken, yazılımda olmasını istedikleri en önemli özelliklerden biri, lot ve seri numarası kontrolü yeteneğidir. Lot, aynı özelliklere sahip bileşen ya da alt ürün grupları gibi emtianın miktarını ölçer. Kaliteyi, tedarikçiyi, potansiyeli, yaşını veya diğer karakteristiklerini kapsar. Lot kontrolü üreticilere, her bir lota spesifik ürün bilgisi atama ve tüm üretim prosesleri boyunca lotu takip etme olanağı verir.

Bu kontrol, proses endüstrisi (kimya, kozmetik, boya), medikal malzemeler, otomotiv ve havacılık-uzay endüstrisi gibi standartları katı sektörlerde hayati öneme sahiptir. Düzenleyici yönergeler, bu endüstrideki üreticilerin, ürünlerinde mümkün olan en yüksek kaliteyi sağlamak için üretimin her aşamasında yüksek düzeyde izlenebilirliği sürdürmelerini gerektirir. Bu sayede bir geri çağırma durumunda üretici hatalı ürünleri satın alan müşterilerini, bu ürünlerin hangi bileşenlerden oluştuğunu ve bu bileşenlerin de kaynaklarını bilir.

Ancak aynı sıkı düzenlemelere tabi olmayan sektörlerde bile, lot kontrolü, planlamada ve çizelgelemede kullanışlı bir özelliktir çünkü bir üretici, üretimin her aşamasında envanter akışını izleyebilir. Kalite ve maliyet kontrolü tam da burada, birçok endüstriyel üreticinin müşterilerinin en iyiyi en ucuza almak istediği yerde devreye giren faktörlerdir. Her lotu görebilme, üreticilerin nihai ürünün bütünlüğünü sağlamasına yardımcı olur.

Shah: “Çelik imalatı endüstrisinde uzmanlaşmış müşterilerimiz için kaliteyi kontrol etmek, başarılarının temelini oluşturmaktadır. Satınalma faturalarından, envanter hareketlerini görüntülemeye, imalat alanının kontrolünden, satış siparişlerinin tamamlanmasına kadar tüm bunları gerçekleştiren abas ERP yazılım çözümümüz, sadece bu ihtiyaçları karşılamakla kalmaz, ötesine geçer.”

Çoğu ERP sisteminde, lot kontrolü, tüm bu faydaları elde edebilmek için önemli miktarda verinin kullanıcılar tarafından girilmesini gerektirir ve bu da üretim faaliyetlerini yavaşlatabilir. abas ERP, süreçte lotların oluşturulmasını ve eklenmesini kolaylaştırarak bunu aşıyor. abas ERP yazılımının esnekliği ve özelleştirilebilirliği, abas’ın her implementasyonda müşterimizin özel süreçlerine uyarlanmasını sağlar.

Filed in: abas, ERP, Makaleler Tags: , , , , , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

ERP-EDI Entegrasyonu Maliyetleri Düşürür, Verimliliği Artırır ERP-EDI Entegrasyonu Maliyetleri Düşürür, Verimliliği Artırır
abas Otomotiv’de Tedarik Zinciri & Lojistik Optimizasyonu Konferansı’ndaydı abas Otomotiv’de Tedarik Zinciri & Lojistik Optimizasyonu Konferansı’ndaydı
e-Kitap: abas İş Süreçleri Yönetimi (BPM) e-Kitap: abas İş Süreçleri Yönetimi (BPM)
abas ERP 3 Mayıs’ta 1. İSTANBUL KOBİLER ve BİLİŞİM KONGRESİ’nde abas ERP 3 Mayıs’ta 1. İSTANBUL KOBİLER ve BİLİŞİM KONGRESİ’nde

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Mayıs 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Mayıs 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Mayıs 2018 Sayısı yayında! Her bir sayımızda gelişen teknoloji ile birlikte bizler de değişen ve dönüşen bir yapı kazanıyoruz. Siz değerli okuyucularımızı sektörün son trendleri ve en… Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2018 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın