ERP çözümleriyle oluşturulan 3 temel iş akış yönetimi bağlantısı 

ERP çözümleriyle oluşturulan 3 temel iş akış yönetimi bağlantısı

linkedin-follow-erphaber

ERP temel olarak, yeni bağlantılar kurmak için kullanılan bir teknolojidir. Bu bağlantıların birçoğu, piyasadaki değişimlere cevap verebilen gelişmiş kabiliyet sayesinde, işletme ile yer aldığı sektör veya müşterileri arasında gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra, büyük bir ERP sisteminin içerisindeki fonksiyonlar, bir zamanlar silo haline getirilmiş departmanlar arasındaki iş akış yönetimini de güçlendirmektedir. Peki, hangi ERP modülleri güçlü bir proje yönetimi için birleşebilecek en yüksek potansiyele sahiptir?

1. Müşteri hizmetleri saha hizmetleriyle buluşuyor

Siparişe özel üretim yapan bir üreticinin işi, ürünü teslim edildiğinde bitmemektedir. Müşterilerinizle güçlü ilişkiler geliştirmeyi, onları zaman zaman kontrol etmeyi ve destek vermeyi de içermektedir. Buna istinaden akla gelen bir soru; müşteri hizmetleri temsilcileriniz, mühendisleriniz ile veya saha servis teknisyenleriniz ile, varlık ömrü amortismanı konusunda en son ne zaman konuştu? Bir şeyler bize, muhtemelen şirketin son yılbaşı partisinde olmadığını söylemekte.
abas ERP’nin Servis Yönetimi fonksiyonu bu iki dünyayı bir araya getirmektedir. Konfigürasyonlar müşterilere ulaştıktan sonra servis temsilcileri ve teknisyenler, rahatsız edici telefon görüşmeleri yapmadan, eksiklikleri, arızaları ve destek ihtiyaçlarını öngörmek adına aynı fikir havuzuna başvurabilmektedirler. Servis Yönetimi fonksiyonu ayrıca bir mobil ERP uygulamasıyla da gelmektedir; bu şekilde sahadaki çalışanlar her zaman en kritik onarımlarla ilgili güncellenmiş bir çizelgeye sahip olabilmektedirler.

2. Muhasebe üretimle buluşuyor

Para dünyayı döndüren unsurken, üretim işin ilerlemesini sağlamaktadır. Varlık yoğun sektörlerde, mali durum ve sipariş tamamlama hangi noktalarda kesişmektedir? Finansal stratejistler, başka yerlerde daha akıllı yatırımlar planlamak ve nihai kâr-zarar hanesini korumak için bütün sabit varlıkların yaşam döngüsünü  de anlamalılardır.

 

 

Ancak bu, makinelerden derlenen varlık amortisman verilerinin doldurulması için bir takım operatör ve teknisyen gereksinimi anlamına gelmektedir. abas’ın Muhasebe ve Finansal Kontrol fonksiyonu ile muhasebeciler, zaman içerisindeki varlık değerini takip etmek, herhangi büyük bir ekipman arızası veya bakımlarından haberdar olabilmek için etkin bir şekilde imalat alanı ile iletişim kurabilmektedir.

3. Satış pazarlamayla buluşuyor

Satış departmanınız daha fazla kâr elde edebilmek için, potansiyel müşterilerinizi takip ederken, pazarlama ekibiniz işinizi rekabet alanında öne çıkaracak bir sonraki büyük fikri yakalamaya çalışmaktadır. Bilinenin aksine, bu iki departman arasında herhangi bir anlaşmazlık söz konusu değildir. Her ikisi de sürekli olarak başarıyı kovalamaktadır.

abası’ ın bu modülü, ham satış verilerini pazarlamacıların stratejiler, ürün teklifleri, sözleşmeli hizmetler ve benzeri tasarlamalarını sağlayacak şekilde görüntülemektedir. Hepsinden önemlisi, satış departmanınızın müşteri tabanınızla olan bire bir ilişkisi sayesinde, ERP potasında üretilen her  fikir; gerçek müşterilerin, gerçek ihtiyaç ve isteklerinden esinlenmiştir.

Sponsored Content

 

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Fatura, e-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.

Filed in: abas, Ana Başlıklar, ERP, Muhasebe - Finans Yönetimi Tags: , , , , , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

IIoT (Nesnelerin Endüstriyel İnterneti) Çevikliği Nasıl Etkiler? IIoT (Nesnelerin Endüstriyel İnterneti) Çevikliği Nasıl Etkiler?
Bir ERP Uygulamasına İhtiyaç Duyduğunuzu Gösteren 3 Şey Bir ERP Uygulamasına İhtiyaç Duyduğunuzu Gösteren 3 Şey
abas Türkiye, Dijital Dönüşüm Yol Haritası Paneli’ndeydi abas Türkiye, Dijital Dönüşüm Yol Haritası Paneli’ndeydi
Dijital Dünyada Değişim Yönetiminin 7 Başarı Faktörü Dijital Dünyada Değişim Yönetiminin 7 Başarı Faktörü

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Temmuz 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Temmuz 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Temmuz 2018 Sayısı yayında! Bilgiye ulaşmanın kolay fakat doğru bilgiye ulaşmanın oldukça zor olduğu bir çağın ortasında ERP sektörünün ilk dergisi olan ERP HABER’in Temmuz sayısını sizlere… Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2018 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın