Tat Nişasta’da maliyetler, Uyumsoft ERP ile düştü 

Tat Nişasta’da maliyetler, Uyumsoft ERP ile düştü

linkedin-follow-erphaber

ERP HABER – Klasik paket çözümlerin ihtiyaçlarını karşılamadığı noktada kapsamlı bir çözüm arayışına giren Tat Nişasta, Uyumsoft ERP ’yi tercih etti. Finans, sipariş, dış ticaret, stok, İK ve bakım-onarım süreçlerini Uyumsoft ile güçlendiren Tat Nişasta, önceki sisteminde veri kaybından dolayı yaşadığı hataları sıfıra indirdi.

Tat Nişasta, kristal fruktoz üretiminde dünyanın altı firmasından biri olarak gıda sektörüne nişasta, glikoz, fruktoz ve kristal fruktoz olmak üzere çeşitli ara mamuller üretiyor. Şirket, Avrupa başta olmak üzere dünyanın 25 ülkesine ihracat yapıyor.Küresel pazarda rekabete soyunan Tat Nişasta, dünya çapında artırdığı pazar payı, üretimi ve sevkiyatına bağlı olarak tüm süreçlerini birbiriyle entegre çalışabilir hale getireceği kapsamlı bir ERP sistemine ihtiyaç duydu. Önceki sistemin hız, esneklik ve özel uyarlama ihtiyaçlarını karşılamadığı noktada yeni bir ERP sistemine geçmek için arayışa başlayan şirket, hem teknolojik özellikleri, hem de kullanıcılarının olumlu referanslarını göz önünde tutarak Uyumsoft’u tercih etti.

Adana’nın ilk Uyumsoft ERP kullanıcısı olan şirket, maliyetlerinden önemli tasarruf sağladı. Finans, muhasebe, sipariş, satın alma, satış, stok, dış ticaret, İK ve bakım – onarım modüllerinin devreye alındığı proje, her iki tarafın da başarılı çalışması ve ortak aklı ile tam planlandığı şekilde hayata geçirildi. Şirketin farklı departmanlarından orta düzey yöneticilerin ve çalışanların yanı sıra üst düzey yönetimin de kullandığı Tat Nişasta’nın ERP sistemi, sorunsuz olarak çalışmaya devam etmektedir.

2004 yılında finans, satış, İK, satın alma ve bakım-onarım süreçlerinden yola çıkılarak temelleri atılan projenin, önümüzdeki dönemde üretimi de kapsayacak şekilde genişletilmesi hedefleniyor.

Uyumsoft ERP ile Stok maliyeti azaldı

Uyumsoft’un Tat Nişasta için tasarlayıp uyguladığı ERP projesi, şirketin iş akışlarını kısaltıp kolaylaştırırken; doğru, güncel ve güvenilir bilgiye hızla ulaşmasını sağladı. Önceki sistemde yaşanan veri kayıpları son buldu.

Projenin sağladığı en önemli kazanımlardan bir tanesi de, süreçlerin elektronik ortamda kayıt altına alınmasıyla birlikte stoklama maliyetlerinin azalması oldu. Öte yandan sistem, bakım – onarım maliyetlerinin yüksek olduğunun ortaya çıkmasını sağladı. Tat Nişasta, bu doğrultuda birçok demirbaşın bakım – onarımı yerine, yenisinin alınmasını tercih etmeye başladı.

Uyumsoft tarafından Tat Nişasta’ya özel olarak geliştirilen uyarlamalar arasında öne çıkanlardan bazıları müstahsil makbuzlarında ek alanlar, stok sarf fişleri ve bunların muhasebeye entegre edilmesi olarak sıralanıyor.

Tat Nişasta’nın ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirilen projeyle, şirket etkin raporlama ve iş süreçlerini takip etme olanağı bulurken veri kayıplarının önüne geçti.

Oksal: “İşler, hiç bu kadar pratik olmamıştı”

Tat Nişasta San.ve Tic.A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Osman Oksal projeyi şu sözlerle değerlendirdi: Uyumsoft ekibi, terzi misali bizim ihtiyaçlarımıza göre çözüm üretti. Her isteğimize yanıt verdiler. Mevzuattaki, teknolojideki ve kullanıcılardaki değişikliklerin hızına kayıtsız kalmadan sürekli yanımızda oldular. Uyumsoft ERP ‘de gördüğümüz en önemli özellik, çok ayrıntılı olmasına karşın kullanımının ve raporlamasının kolay olmasıdır” dedi.

uyumsoft erp tat nişasta başarı hikayesi

Üzerinde çalışmakta oldukları herhangi bir modülü kapatmadan bir başka modüle geçebildiklerinin altını çizen Oksal, ayrıca açılan ikinci modülde de inceleme, kayıt yapma, düzeltme gibi imkanlar tanınmasının mükemmel bir yetkilendirme sistemi olduğu dile getirdi.

Oksal, “Tüm süreçlerin birbiriyle bütünleşik bir yapıda çalışabilmesi, veri kaybı yaşanmaması, dönem sınırlaması olmadan yıllarca geriye dönük olarak tüm verilerin ve işlemlerin sorgulanabilmesi gibi unsurları göz önüne aldığımızda, iyi ki Uyumsoft ERP’yi tercih etmişiz diyoruz” şeklinde konuştu.

Filed in: Başarı Hikayeleri, ERP, Tüketici Ürünleri, Uyumsoft Tags: , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Uyumsoft, iş ve çözüm ortaklarıyla buluştu Uyumsoft, iş ve çözüm ortaklarıyla buluştu
Uyumsoft, Aydın Üniversitesi Kariyer Fuarı 2017’ye Katıldı Uyumsoft, Aydın Üniversitesi Kariyer Fuarı 2017’ye Katıldı
Uyumsoft , Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı’na katılıyor Uyumsoft , Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı’na katılıyor
Uyumsoft Web ERP Sertifikaları Sahiplerini Buldu Uyumsoft Web ERP Sertifikaları Sahiplerini Buldu

ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Uyumsoft İş Sistemleri

ERP Seçimi Dosyası – Uyumsoft İş Sistemleri

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Uyumsoft İş Sistemleri oldu. ERP Seçen bir firmanın Uyumsoft İş Sistemleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Uyumsoft… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 3713 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın