2016 Otomotiv sektörü için tahminler 

2016 Otomotiv sektörü için tahminler

linkedin-follow-erphaber

Önümüzdeki birkaç yıl içinde Asya dünya çapında en büyük otomobil üreticisi olacak; ama Avrupa araştırma ve geliştirme alanında liderliğini sürdürecek.

Son 10 yılda operasyonlarını Çin’de yürütmeyi tercih eden Avrupalı ve Amerikalı otomotiv üreticisi sayısında ciddi bir artış meydana geldi. Sonuç olarak Çin dünyada en hızlı büyüme görülen yer olmuştur.

otomotiv

Ancak önümüzdeki 5 ila 10 yıl arasında Hindistan’daki talep artışı sebebiyle bu egemenliğini kaybedebilir. KPMG tarafından hazırlanan bir rapora göre, üreticiler, gelişmekte olan piyasalardaki büyümenin önümüzdeki on yıl içinde gelir artışı için en önemli itici güç olmaya devam edeceğine inanmaktalar. Avrupalı otomobil üreticileri araştırma ve geliştirme alanında lider olmaya devam ederken de Kuzey Amerika merkezli teknoloji endüstrisi de inovasyon konusunda onları destekleyecektir.

Sağlık ve güvenlik alanlarındaki iyileştirmeler, alternatif yakıt kullanımı, kendi kendine çalışan otomobiller otomotiv Ar-Ge’sinde ön planda olacak
Yeni bir araba modeli veya yeni bir inovasyonun piyasaya sunulması global ve karmaşık bir tedarik zincirine dayanır. Tedarik zinciri dahilinde bireyler, takımlar ve firmalar arasındaki bilgi alışverişi doğru ve net bir şekilde gerçekleşmelidir.

Doğru veriyi doğru zaman ve doğru yerde değerlendirmek tüm dünyada üretim döngüsünü yönetirken daha da önemli hale gelecektir.

IFS Çin pazarı için yerel ekipleri kullanarak eğitim programları geliştirerek hizmetlerin yerel ekiplere doğru şekilde aktarılmasını sağlıyor. Yerel ekipler kültürel ve yasal uygulamalara daha kolay adapte olmanızı sağladığı için her ülke için oldukça büyük önem taşır.

Motor optimizasyonu ve düşük ağırlıklı araç üretiminin yanı sıra düşük maliyetli araçlar aynı zamanda otomotiv sanayinin üzerindeki maliyet baskısını da arttıracaktır.

Farklı otomobil markalarının ve modellerinin aynı platformlarda çalışmaları yaygın görülen bir durumdur. Bu bir Audi ve bir Seat’ın aynı arayüze sahip olmalarını açıklamaktadır. Bu uygulama gitgide yaygınlaşmaktadır; çünkü global ve rekabetçi olan pazarda maliyetleri düşürmek için etkin bir yoldur.

Talebi doğru yönetebilmek için tedarik zincirlerinin ilgili paydaşları bir araya etkin bir şekilde getirebilecek araçlara ihtiyacı vardır. VisionWaves’in satın alınması sürecinde, IFS üretim ve tedarikte maliyetleri azaltmak amacıyla, üreticilerle çalışarak farklı departmanlardan veri toplayıp, harmanlayıp analiz ediyor.

Tedarikçiler daha esnek olabilmek ve ürün ve hizmetlerini başka bölgelerde de mümkün olduğunca hızlı sunabilmek için sunularını genişletmelidirler
Bir parçanın birçok araçta kullanıldığı artan sayıda durum mevcuttur. Tedarikçiler parçaları tek başına geliştirmek gibi bir plan yapamaz – üreticiye ihtiyacına uygun komple bir modülü ulaştırmalıdır ve her modül her araç için uygun olmalıdır.

Bu demektir ki; üreticinin farklı modelleri için ihtiyaçlarına cevap verebilecek esnekliğe sahip olmak en önemlisidir. Üretici yeni bir bölgede faaliyete geçtiğinde tedarikçiler de tedarik zinciri sürelerini ve lojistik maliyetlerini düşürmek amaçlı birlikte hareket ederek o bölgeye gitmeyi mutlaka düşünmelidir yoksa hem üretici hem de tedarikçi bu bölgede başarısız olabilir.

Bunda uygulamaların rolü büyüktür; fonksiyonellikle birlikte yazılımı özelleştirme seçeneğini sunabilmek ve en yeni gelişmeleri üreticilere ulaştırarak proje geliştirirken onların da kabiliyetlerini böylelikle arttırmak burada çok önemli bir faktördür.

Tedarikçiler, üreticilerin bir değişiklik talep ettiğinde buna uyum sağlayabilecek esnekliğe sahip olmak ister ve tabi buna olanak sağlayan yazılıma da aynı anda ihtiyaç duyacaklardır.

Sponsored Content

IFS

Filed in: Ana Başlıklar, ERP, IFS, Makaleler, Otomotiv Tags: , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

IFS’in Araştırmasına Göre Endüstriyel IoT’nin Kullanım Alanları Bir Yılda Çift Haneli Büyüme Gösterdi IFS’in Araştırmasına Göre Endüstriyel IoT’nin Kullanım Alanları Bir Yılda Çift Haneli Büyüme Gösterdi
Lockheed Martin, ABD Ordusuyla İmzalanan 3,5 Milyar Dolarlık Sözleşmede Servis Yönetimi İçin IFS Applications’ı Tercih Etti Lockheed Martin, ABD Ordusuyla İmzalanan 3,5 Milyar Dolarlık Sözleşmede Servis Yönetimi İçin IFS Applications’ı Tercih Etti
IFS, Construction Computing Ödüllerinde Üst Üste Dördüncü Kez En İyi PLM Yazılımı Seçildi IFS, Construction Computing Ödüllerinde Üst Üste Dördüncü Kez En İyi PLM Yazılımı Seçildi
ARC Advisory Group, IFS’i Havacılık ve Savunma EAM Yazılımlarında Onuncu Kez Pazar Lideri Seçti ARC Advisory Group, IFS’i Havacılık ve Savunma EAM Yazılımlarında Onuncu Kez Pazar Lideri Seçti

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın