2017’nin En büyük, 2018’in En Hızlı Büyüyen Yazılım Pazarı; CRM 

2017’nin En büyük, 2018’in En Hızlı Büyüyen Yazılım Pazarı; CRM

linkedin-follow-erphaber

Müşteri ilişkileri yönetimi yazılımı CRM’in geliri, 2017 yılı sonunda veritabanı yönetim sistemleri(DBMS’ler) arasından sıyrılarak yazılım pazarında dünyanın en büyüğü haline geldi. Gartner’ın bulgularına göre; geçtiğimiz 1 yılda global CRM geliri 39,5 milyar ABD doları oldu ve aynı yıl 36,8 milyar ABD dolarına ulaşan DBMS’yi geride bıraktı.

CRM-

Gartner araştırma direktörü Julian Poulter konu ile ilgili olarak; “2018’de, CRM yazılım geliri tüm yazılım pazarlarının liderliğini almaya devam edecek ve yüzde 16 büyüme oranıyla en hızlı büyüyen yazılım pazarı olacak” dedi.

Yazılım odaklı pazarlamaya dikkat çeken Poulter, CRM yazılım gelirinin güçlü büyüme oranının, özellikle her biri% 20’den fazla büyüme gerçekleştiren müşteri yönetimi, müşteri sesi ve saha servis yönetimi bölümlerinden kaynaklandığını söyledi.

Poulter, “Pazarlama teknolojisinin yükselişiyle CRM pazarında ve satış teknolojisinde yeni bir yükselişe şahit olduk” dedi. Poulter’a göre bu yükseliş pazara yeni girişleri de çekmeye devam ediyor.

Bununla birlikte, satış, ticaret ve hizmetlerini kapsayan CRM paketlerini sunan satıcılar, ortalama büyümeden daha güçlü bir pay almakta ve mevcut müşterilerine ek modüller satma konusunda daha da başarılı hale gelmekteler.

Poulter, “Organizasyonlar, bilgi yığınlarını önlemek ve müşterinin 360 derecelik bir görünümünü elde etmek için istekli” diye ekledi.

“360 derece görüş yapay zekâ uygulamasını CRM kullanıcıları için daha etkili hale getiriyor”

En-CRM

Poulter, CRM sistemlerinin tipik olarak çok sayıda (hassas) kişisel veri içerdiğini ve bu verilerin önemli miktarda tutularak, Avrupa Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne (GDPR) diğer uygulamalardan daha uygun bir yapı sunduğunu söyledi.

Sonuç olarak, GDPR’ye uyum maliyetinin önümüzdeki üç yıl içinde bilgi güvenliği, CRM ve müşteri deneyimi (CX) için mevcut bütçeyi artırması bekleniyor. Teknoloji yatırımı alanları arasında pazarlama teknolojisi, veri kaybı önleme, güvenlik bilgileri ve etkinlik yönetimi ve güvenlik danışmanlığı bulunuyor.

Filed in: Haberler Tags: 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Daha İyi Bir Müşteri Deneyimi Daha İyi Bir Müşteri Deneyimi
abas: Yeni Nesil ERP Yazılımı abas: Yeni Nesil ERP Yazılımı
ERP çözümleriyle oluşturulan 3 temel iş akış yönetimi bağlantısı ERP çözümleriyle oluşturulan 3 temel iş akış yönetimi bağlantısı
SAP, Yakaladığı Güçlü İvme ile 2017’nin İlk Çeyreğinde de Hızla Büyümeye Devam Ediyor SAP, Yakaladığı Güçlü İvme ile 2017’nin İlk Çeyreğinde de Hızla Büyümeye Devam Ediyor

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2018 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın