abas BI ile Endüstri 4.0’a Kendinizden Emin Olarak Girin 

abas BI ile Endüstri 4.0’a Kendinizden Emin Olarak Girin

linkedin-follow-erphaber

Aldatmacalara inanmayın.
Veriler tek başına sizi daha akıllı yapamaz. Kurum içi sunucular ya da bilgilerle dolu bulut depolaması (yüksek derecede ilişkili ve gerçek zamanlı türler de dâhil olmak üzere), işinizi sürdürmeniz ya da başkalarına öncülük etmeniz noktasında sizi daha uygun hale getirmez.

Gerçek akıl, bu verileri nasıl kullandığınızdan ve başkalarına aktardığınızdan, aynı zamanda tüm bunların ışığında bir ekip olarak aldığınız kararların gücünden gelir.

Türünün en iyi iş zekası araçları şu an için bunu yapabilme yeteneğine sahip. Peki, büyük veri, tahmini analiz ve Endüstri 4.0 çağında yaşanan yeniden doğuş sürecinde İş Zekası ile birlikte gelişebiliyorlar mı? Unutmayın: Yakın zamana kadar kendi kendine dolan bir elektronik hesap çizelgesi BI’ın doruk noktası olarak değerlendiriliyordu.

Dünya üretkenlik, verimlilik ve bağlanabilirlik için yeni yaklaşımlar yaratırken, abas BI bugünün veri odaklı işletmesi için en sezgisel karar verme çözümü olarak tek başına durmaktadır. abas BI, kullanıcılarını sadeliği ile şaşırtırken, konu performansa geldiğinde hiçbir tereddüt oluşturmaz. Kurumsal Kaynak Planlama işlemlerinizin kalbinde yer alan yüksek oktanlı bir motordur.

abas ERP iş zekası kokpit ekranı, büyük verileri, işlemeye uygun verilere dönüştürür.

Entegre oldum, şartlandım, ele geçirdim

Kaskınızı taksanız iyi olur. Çünkü silolar düşüyor ve abas BI, balyozun ilk darbesi ile karşılaşıyor.

Ancak, bir organizasyonun tamamen farklı yerlerindeki, apayrı verileri birbirinden ayıran duvarları yıkmak, sorunun yalnızca yarısıdır. 2016 yılında yapılan bir araştırmaya göre, veri bilimciler günlerinin %80’ini veri toplamak ya da analizde kullanmak için verileri işlemekle geçiyor. Bu iki görevin de pek eğlenceli olduğu söylenemez. Veri bilimciler eğer bu tür işlerden nefret ediyorsa, BT departmanının da aynı şekilde hissetme olasılığı nedir? Eğer veriyi toplamanın daha iyi bir yolu daha varsa o da verileri ERP’ye konsolide etmek ve yönlendirmek. Bunu tam olarak gerçekleştirebilen yapı: abas BI.

abas BI, veri akışlarını Microsoft SQL server aracılığıyla, verilerin içindeki değer ve değişkenleri ayrıştırmak ve ayıklamak suretiyle işlemeye uygun küpler haline getirerek yönlendirir. Bu iki entegre çözüm işlemi gerçekleştirirken, ham veriyi -nereden gelirse gelsin- gerçek zamanlı işleme hazır ve işlenebilir bilgi birimlerine dönüştürür.

Yeni gözlerle görün, taze bir bakış açısıyla öncülük edin

Okuduğunuz kitaptaki bir satırın sizi karmaşa döngüsüne sürüklediği oldu mu hiç? Bu cümleyi ne kadar çok okursanız okuyun, ne dediğini bir türlü anlayamıyorsunuz.

Bu durum sizden mi kaynaklanıyor? Yoksa yazardan mı? Bazen, bilgiyi anlamamızı engelleyen tek şey bize nasıl sunulduğudur. Bu, veri raporları için olduğu gibi, en çok satan romanlar için de geçerlidir. Aradaki fark ise verilerin raf ömrüne sahip olmasıdır. İş adamları oturup çaylarını yudumlarken, şirketleri ilerlemeye devam eder. Operasyonlar malzemeleri boşa harcamaya devam eder ve verimlilik kötüleşir. İşler, yavaş ve neredeyse fark edilmeyecek şekilde dağılmaya başlar. Burada fark edememekten kasıt, sorunu çözmek için –en azından düşük maliyet ve çaba ile- artık çok geç olduğudur.

Bugünün BI araçları bizim adımıza kararlar alamaz, ancak belli bir andaki bütün operasyonların durumunu açık bir şekilde ve tam anlamıyla kavrayabilmemize izin vermeleri gerekir. Raporlar statik olmamalı ve kullanıcıların bütün ihtiyaçlarına cevap verebilecek kadar esnek olmalıdır. Görselleştirmeler interaktif olmalı, eğilimleri hesaba katmalı ve düzenli olarak güncellenmelidir.

Katkı paylarınız mı değişti? O halde, en güncel satış raporlarının, bu varyasyonu –eğer satış temsilcileri bu rapora göre hareket ediyorlarsa- yansıtması gerekir.

Müşteriler açıklanamayan bir sebepten dolayı son bir kaç ödemesini kaçırdı mı? Finans ekiplerinin, nakit akışını ayarlamak ve gerektiğinde müşterilere cevap verebilmek için bu konu hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir.

Hurda metal miktarı belirlenen ölçütü aştı mı? O halde, üretim denetçilerinin uyarılara ihtiyacı olacaktır. Gözleri talep ve üretimin üzerindeyken, daha katı hat standardizasyonu yapmaları gerektiğini nasıl bilecekler?

Bu önemli anahtar performans göstergelerinden herhangi biri ve daha fazlası, abas BI aracılığıyla izlenebilir ve kolayca anlaşılabilir. Bu da abas BI’ın, ERP’yi güçlendirmek, kullanıcılara onlar için en çok önem arz eden verileri sağlamak ve işletmenin refahını sağlamak için ihtiyaç duyacağınız tek destek aracı olduğu anlamına gelir. Daha fazla bilgi için, abas BI ile ERP’nin nasıl etkileşim kurduğunu okuyun veya abas ile iletişime geçin.

Sponsored Content

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Fatura, e-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.

 

Filed in: abas Tags: , , , , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

IIoT (Nesnelerin Endüstriyel İnterneti) Çevikliği Nasıl Etkiler? IIoT (Nesnelerin Endüstriyel İnterneti) Çevikliği Nasıl Etkiler?
Bir ERP Uygulamasına İhtiyaç Duyduğunuzu Gösteren 3 Şey Bir ERP Uygulamasına İhtiyaç Duyduğunuzu Gösteren 3 Şey
abas Türkiye, Dijital Dönüşüm Yol Haritası Paneli’ndeydi abas Türkiye, Dijital Dönüşüm Yol Haritası Paneli’ndeydi
Dijital Dünyada Değişim Yönetiminin 7 Başarı Faktörü Dijital Dünyada Değişim Yönetiminin 7 Başarı Faktörü

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Temmuz 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Temmuz 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Temmuz 2018 Sayısı yayında! Bilgiye ulaşmanın kolay fakat doğru bilgiye ulaşmanın oldukça zor olduğu bir çağın ortasında ERP sektörünün ilk dergisi olan ERP HABER’in Temmuz sayısını sizlere… Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2018 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın