abas Otomotiv'de Tedarik Zinciri & Lojistik Optimizasyonu Konferansı’ndaydı 

abas Otomotiv’de Tedarik Zinciri & Lojistik Optimizasyonu Konferansı’ndaydı

linkedin-follow-erphaber

Otomotiv’de Tedarik Zinciri& Lojistik Optimizasyonu Konferansı 15 Mayıs 2018 Perşembe günü Sheraton Grand Ataşehir’de, Ford, Mercedes ve Tofaş gibi ana sanayi devleri ile birlikte yan sanayi temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti.

Otomotiv'de-abas

“Lojistik sektöründe rekabet ve gelecek”, “Otomotivde doğru satınalma ile tedarik zinciri ve lojistik optimizasyonu”, “Üretim için hazır parça lojistiği”, “Otomotiv sektöründe değişen trendler ve ERP’nin önemi”, “Üretim planlama ve atölye yönetimi”, “Otomotivde Endüstri 4.0”, “Tedarik zincirinde dijital dönüşüm”, “Otomotiv tedarik zincirlerini desteklemek için en uygun yatırım stratejileri”, “WCM-Dünya klasında üretim metodolojisi” gibi konu başlıklarının detaylandırdığı konferansta otomotiv sektörünün dijital dönüşüm karşısında dünü, bugünü ve yarını masaya yatırıldı.

“Otomotiv sektöründe değişen trendler ve ERP’nin önemi” konu başlığı ile konferans konuşmacıları arasında yer alan abas Türkiye Satış Yöneticisi Ali Çatak, konuşmasında, Endüstri 4.0’ın ve beraberinde IoT’nin otomotiv yan sanayi firmalarını ne yönde etkileyeceği, firmaların dijital dönüşüme neden hazırlanmaları gerektiği ve bu hazırlık süresince göz önünde bulundurmaları gereken unsurlar hakkında önemli bilgiler paylaştı. Bütün devrimlerde olduğu gibi, bu devrimde de kazananlar ve kaybedenler olacağına değinen Ali Çatak, kazananların tarafında yer almak için firmaların dijitalleşme yönünde doğru zamanda, doğru teknolojiye yatırım yapmaları ve dijitalleşme stratejilerini iyi belirlemeleri gerektiğini aktardı.

Dijital stratejilerin başarılı implementasyonun 3 anahtar faktöre dayandığını belirten Ali Çatak, bu faktörleri şu cümlelerle açıkladı “Öncelikli noktamız müşteri odaklılık olmalı. Yani ‘Önce müşteri’ mottosuyla hareket edeceğiz. Müşterinin gelen taleplerinin hızlı bir şekilde yönetilebildiği ve bunlara bağlı olarak müşteriye uygun çözümlerin sunulabildiği bir yaklaşım içerisinde olmamız gerekiyor. İkinci noktamız süreç mükemmelliği. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutabilmek için, üretimden lojistiğe, hatta satış sonrası hizmetlere varana kadar tüm bu zinciri, içeride doğru ve verimli süreçlerle yürütülebilen hatasız bir akış haline getirmemiz gerekiyor. Sonuncusu ise inovasyon ruhu. İnovasyon artık çağımızın olmazsa olmaz noktalarından birisi. Bizler inovasyon ruhuna sahip olmazsak, değişimlere ayak uydurmamızı sağlayacak Ar-Ge çalışmaları yapmazsak, ana sanayilerin beklentilerini kendi içimizde barındırıp karşılayamazsak, o zaman yine dijital dönüşümden zarar gören firmalar arasında yer alacağız.” dedi ve ekledi “Dijitalleşme için anahtar faktörler ne kadar çoğalırsa çoğalsın, bu işin merkezinde de her zaman ERP var.”

Otomotiv tedarikçilerinin ERP yazılımı seçerken dikkat etmeleri gereken unsurları, sektörün gereksinimlerini de göz önünde bulundurarak ayrıntılı bir şekilde irdeleyen Ali Çatak, son olarak abas ERP’nin, bir ERP yazılımından çok daha fazlasını barındıran çözüm ailesini ve otomotive özel olarak sunduğu fonksiyonları da aktararak konuşmasını sonlandırdı.

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.600′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 38 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), BPM (İş Süreçleri Yönetimi), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Dönüşüm (e-Fatura, e-Defter Entegrasyonu, e-Arşiv, e-İrsaliye) ve B2B Portal/Webshop çözümlerini de sunmaktadır.

Filed in: Haberler Tags: , , , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Teknodor’un abas ERP ile Birlikte Günümüze Kadar Olan Yolculuğu Teknodor’un abas ERP ile Birlikte Günümüze Kadar Olan Yolculuğu
Sağlıklı Bir ERP Süreci İçin Döngüsel Sayım Yöntemi Sağlıklı Bir ERP Süreci İçin Döngüsel Sayım Yöntemi
abas Connect – Orta Ölçekli İşletmeler İçin Entegrasyon Platformu abas Connect – Orta Ölçekli İşletmeler İçin Entegrasyon Platformu
abas Flex Editions – Yazılım Kiralamada Esneklik abas Flex Editions – Yazılım Kiralamada Esneklik

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın