abas Software AG'de Nesil Değişiyor: Werner Strub, Yönetimdeki Görevini Barış Ergun'a Devrediyor 

abas Software AG’de Nesil Değişiyor: Werner Strub, Yönetimdeki Görevini Barış Ergun’a Devrediyor

linkedin-follow-erphaber

abas Software AG’de nesil değişiyor: 37 yıl sonra, CEO Werner Strub yönetim pozisyonunu eski CFO Barış Ergun’a devrediyor ve Danışma Kurulu’nda çalışmalarına devam edeceği günü bekliyor.

abas Software AG’de liderliğin değişimi yıl sonunda gerçekleşiyor: Kurucu ortaklardan biri olan ve uzun süredir CEO pozisyonunda  çalışmalarını sürdüren Werner Strub (65), CEO görevini 1 Ocak 2018’den itibaren Barış Ergun’a (45) devrederek operasyonel işlerden çekiliyor. Werner Strub’un Haziran 2018’de Karlsruhe merkezli yazılım şirketinin Danışma Kurulu’na katılması bekleniyor.

1980’lerde Werner Strub ve başlangıçta iki şirketten oluşan çok yönlü bir kurucu ekip, imalat sanayi için dünyanın en köklü ERP sağlayıcılarından birinin temelini attı. O’nun ilkesi doğrultusunda abas, sağlıklı büyüme ve geleneksel olarak yüksek öz sermaye temeline odaklanmıştır. abas uluslararası bir oluşum haline gelmeyi de nakit akışında herhangi bir dış sermaye olmadan başarmıştır. Karlsruhe merkezli şirket, Strub’un yönetimi altında ABD, Hindistan, Çin, Türkiye ve diğer birçok ülkeye doğru yol almıştır. Ve buralarda Karlsruhe yazılım üreticisinin, çoğunlukla orta ölçekli sanayi şirketlerinden oluşan ve abas ERP ile yurtdışına doğru genişleyen, genel olarak mekanik, endüstriyel tesis, makine ve otomotivin yanı sıra, seri imalat ve hammadde üretimi yapan firmalardan oluşan müşterileri bulunmaktadır. Strub, en büyük hobisi abas Software AG’yi imalat sektöründeki ilk 5 ERP tedarikçisinden biri haline getirmiş ve Almanya, Avusturya, İsviçre, İspanya, Fransa, Çin, ABD ve Hindistan’da önemli bir yer edinme imkânı bulan birkaç bağımsız tedarikçi arasında yer almasını da sağlamıştır.

Yeni CEO portföyün genişletilmesini hedefliyor

Barış Ergun yalnızca bir nesil değişimini değil, aynı zamanda ürün ve hizmet portföyünün genişletilmesini de beraberinde getiriyor. Nesnelerin interneti (IoT), giderek dijitalleşen üretim ve hızla değişen iş modelleri gibi sektördeki önemli eğilimler karşısında abas’ı daha da geliştirmek istiyor. Barış Ergun, “İş yazılımlarındaki talepler önümüzdeki üç yıl içinde önemli ölçüde değişecek.” diyor. “Bugün orta ölçekli müşterilerimizin çoğu, kuruluşlarını daha çevik hale getirmek için çalışıyor. Soruları, süreç yeterliliğinden, otomasyona ve sağlam bir dijitalleşme stratejisine kadar değişkenlik gösteriyor. Diğer müşterilerimiz ise, uluslararası rekabeti sağlamak için özellikle Endüstri 4.0 ve Bulut çözümlerimizle ilgileniyorlar. Her iki grup için de hali hazırda iyi cevaplarımız var.” diye ekliyor Ergun.

Wener Strub’un Barış Ergun’a olan güveni tam, “Başrol, yeni güç ve diğer becerilerle adım adım başlayan strateji değişikliğini başarıyla uygulayacak, uluslararası deneyimli bir yönetici tarafından oynanacak.” Aynı zamanda hırslı bir basketbol oyuncusu olan Barış Ergun, Ocak 2017’de ABD Fortune 500’de yer alan iletişim ve ticaret çözümleri şirketi Pitney Bowes’den ayrılarak abas’a katıldı. Son olarak Pitney Bowes’ta 5 yıl Genel Müdür olarak görev yapan Ergun, öncesinde Orta Avrupa’da Finans Direktörü pozisyonunda, Almanya ve İsviçre’de de çeşitli yönetim görevlerinde bulunmuştur. Profesyonel kariyeri, 1999’da ekonomi uzmanı ve eğitimli bir bankacı olarak, Microsoft’ta analist görevi ile başladı.

Barış Ergun’un vizyonu: “Ellerinizle yıldızlara dokunun, fakat ayaklarınız yere bassın. Doğru dengeye ulaşırsak, abas orta ölçekli şirketlere dünya çapında çok daha iyi hizmet edebilir ve böylece tamamen küresel bir oyuncu haline gelebilir. Bu yüzden Almanya ve yurtdışındaki iş ortaklarımıza her zamankinden daha çok güveniyoruz.”

Geleceğin CEO’su Barış Ergun, Almanya ve ABD’deki dokuz bölgede abas Grubu’nu yönetecek. Barış Ergun aynı zamanda, COO ve Yönetim Kurulu Üyesi Jürgen Nöding’e ek olarak, altı uluslararası Yönetim Kurulu Üyesi tarafından da desteklenmektedir.

 

Sponsored Content

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Fatura, e-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.

Filed in: Haberler Tags: , , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

ERP-CAD Entegrasyonu Özel Üretim Yapan Firmalara Nasıl Yardımcı Olur? ERP-CAD Entegrasyonu Özel Üretim Yapan Firmalara Nasıl Yardımcı Olur?
ERP Seçimi: Üreticiler İçin En Önemli 9 Kriter ERP Seçimi: Üreticiler İçin En Önemli 9 Kriter
Karar Verme Süreçlerinde, Bir ERP Sisteminin CFO’lara Sağladığı 7 Fayda Karar Verme Süreçlerinde, Bir ERP Sisteminin CFO’lara Sağladığı 7 Fayda
ERP İçin Daha İyi Bir RFP Nasıl Yazılır? ERP İçin Daha İyi Bir RFP Nasıl Yazılır?

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2018 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın