Abdulkadir Özcan A.Ş. ve Grup Firmaları ERP projesinde IFS ile yola çıktı 

Abdulkadir Özcan A.Ş. ve Grup Firmaları ERP projesinde IFS ile yola çıktı

linkedin-follow-erphaber

Petlas, AKO Jant, AKO Akü, Sumitomo Rubber gibi Türkiye’nin öncü firmalarını bünyesinde barındıran AKO ve grup firmaları iş süreçlerinin yönetiminde ERP sistemi olarak kurumsal yazılımın liderlerinden IFS’i tercih etti.

Abdulkadir Özcan AKO

Türkiye’nin 107. büyük sanayi kuruluşu olan Petlas, Türk- Japon ortaklığı olan Sumitomo Rubber, Ako Jant, Ako Akü, Ako Lastik Kaplama, Özcan Mühendislik gibi pek çok öncü firmayı ve Türkiye’ye getirdiği dünyanın sayılı markalarını bünyesinde barındıran AKO, IFS ile verimli ve izlenebilir süreçler, kontrol edilebilir maliyetler ve konsolide bir yapı kurmayı hedefliyor.

1955 yılından bu yana Türk otomotiv sektörüne hizmet veren AKO (Abdulkadir Özcan AŞ).’de, bu yılbaşında imzalanan ve tüm grup firmalarının da dahil olduğu anlaşmayla IFS kurulumlarına başlandı. Yüzde yüz yerli sermaye ile lastik üretimi yapan tek kuruluş unvanına sahip AKO’nun baştan sona tüm süreçlerinin kapsam içine alındığı IFS ERP projesinde canlıya geçiş tarihi 1.1.2017 olarak belirlendi.

AKO, IFS ERP Projesi kapsamında Üretim Yönetimi, Planlama Yönetimi ve Sonlu Kapasite Planlama, Finans ve Muhasebe, İnsan Kaynakları Yönetimi, Satınalma Yönetimi, Satış ve Pazarlama, Kalite ve Doküman Yönetimi, Bakım Yönetimi, Ar&Ge, Mühendislik, PLM ve PDM uygulamaları, Tedarik Zinciri Yönetimi, E-Defter, E-Fatura, E Arşiv ve diğer modüllerin ileri seviye çözümleri kullanılacak.

Geçtiğimiz yıl başlayan seçim sürecinde AKO, ERP seçim kurulu global ERP yazılımları ile demo, workshop ve PoC çalışmaları yaptı. Bu çalışmalara ek olarak ERP firmalarının tamamlanan referans projeleri ziyaret edildi ve ayrıntılı bir raporla projeler değerlendirildi. 1 yılı aşkın süre alan ve çok detaylı incelemeler ve değerlendirmeler sonucunda yüksek müşteri memnuniyeti, modern mimarisi, kolay kullanımı ile uçtan uca çözüm sunan IFS Applications’a karar verildi.

IFS’in Türkiye’de 200’ü aşkın müşterisinde proje süreçlerinde elde edilen sonuçlar, yatırım geri dönüşü gibi kriterler incelendiğinde çıkan sonuçlarda IFS müşterilerinin rakiplerine göre bir adım önde olması, IFS’nin kullanıcı dostu ekranları, Ar&Ge ve Tasarım başlığı altında yer olan tüm mühendislik süreçlerinin IFS çözümlerini kullanarak uyarlanabilmesi, entegre bir Sonlu Kapasite Planlama modülünün olması ve geniş entegrasyon olanakları gibi pek çok uygulama ve özellik ERP sistemi olarak IFS Applications’un tercih edilmesinde etkili oldu.

ERP süreci ve IFS Türkiye ile yaptıkları iş birliği hakkında bilgi veren AKO Bilgi Teknolojileri Koordinatörü Mehmet Şahin: “Yapılan tüm değerlendirmeler ve incelemeler doğrultusunda AKO için en doğru kararı verdiğimize inanıyoruz. ERP sayesinde kurumsal bilgi bankası oluşturarak birimler arası bilgi paylaşımının en hatasız şekilde sağlanmasını amaçlıyoruz. Bunun yanı sıra AKO’ya bağlı tüm marka ve birimlerde veri kaydetme ve veri işleme süreci hızlanarak hata oranı düşecek. Bu da hem operasyonel anlamda hem de karar alma anlamında bize dinamizm sağlayacaktır.” dedi.

IFS Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ise yapılan anlaşmaya ilişkin şunları söyledi. “ Petlas, Sumitomo Rubber gibi Türkiye’nin önemli üretim tesislerini bünyesinde bulunduran Türkiye’nin otomotiv devlerinden olan AKO ile iş ortaklığı yapmak bizim için büyük mutluluk. AKO’nun bu yenilenme ve dönüşüm sürecinde IFS Türkiye olarak yanlarında bulunmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Filed in: ERP, Haberler, IFS, Otomotiv, Perakende, Plastik, Toptan Dağıtımcılık Tags: , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

IFS’in Araştırmasına Göre Endüstriyel IoT’nin Kullanım Alanları Bir Yılda Çift Haneli Büyüme Gösterdi IFS’in Araştırmasına Göre Endüstriyel IoT’nin Kullanım Alanları Bir Yılda Çift Haneli Büyüme Gösterdi
Lockheed Martin, ABD Ordusuyla İmzalanan 3,5 Milyar Dolarlık Sözleşmede Servis Yönetimi İçin IFS Applications’ı Tercih Etti Lockheed Martin, ABD Ordusuyla İmzalanan 3,5 Milyar Dolarlık Sözleşmede Servis Yönetimi İçin IFS Applications’ı Tercih Etti
IFS, Construction Computing Ödüllerinde Üst Üste Dördüncü Kez En İyi PLM Yazılımı Seçildi IFS, Construction Computing Ödüllerinde Üst Üste Dördüncü Kez En İyi PLM Yazılımı Seçildi
ARC Advisory Group, IFS’i Havacılık ve Savunma EAM Yazılımlarında Onuncu Kez Pazar Lideri Seçti ARC Advisory Group, IFS’i Havacılık ve Savunma EAM Yazılımlarında Onuncu Kez Pazar Lideri Seçti

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın