Amazon Web Services ile SAP işletme maliyetleri önemli oranda azalıyor 

Amazon Web Services ile SAP işletme maliyetleri önemli oranda azalıyor

linkedin-follow-erphaber

Amazon Web Services (AWS) ile SAP işletme maliyetleri önemli oranda azalıyor. Amazon Web Services, kullanıcılara S/4HANA ve BW/4HANA gibi kritik SAP HANA kurulumları için ihtiyaçlara bağlı olarak geniş yelpazede seçenekler sunuyor.

amazon

SAP, optimize edilmiş yeni nesil Data Warehouse (Veri Ambarı) ürünü BW/4HANA’nın da AWS X1 sunucu üzerinde koşmasını onayladı. Böylece BW/4HANA da dahil olmak üzere scale-out tarzında kullanılacak OLAP kurulumları 7 adet x1.32xlarge sunucunun oluşturacağı küme büyüklüğüne dek onaylanmış oldu. Bu 14TB RAM anlamına geliyor.

Bu yeni sertifikasyon, daha büyük scale-out kurulumlarını daha az sayıda X1 sunucusu ile gerçekleştirmeyi sağlıyor. Böylelikle hem maliyeti hem de karmaşıklığı azaltıyor.

Şu anda birçok AWS müşterisi hâlihazırda, SAP HANA’yı AWS R3 sunucuları üzerinde scale-out tarzında kullanıyor (16 R3 sunucusu ile 4TB’a kadar).

Coca Cola İçecek, AWS ile SAP işletme maliyetlerini %60 azalttı

Amazon Web Servicesi ile SAP işletme maliyetlerinin azalmasına iyi bir örnek de Türkiye’den. Coca-Cola İçecek, AWS ile SAP ortamı işletme maliyetlerini azaltırken rapor oluşturma ve karar alma süreçlerini de hızlandıran firmalara önemli bir örnek teşkil ediyor.

amazon

Coca-Cola İçecek (CCI), Coca-Cola markası altında gazlı ve gazsız içecekler üretiyor, dağıtıyor ve satıyor. Coca-Cola İçecek, dünyada Coca-Cola ürünlerinin beşinci büyük şişeleyecisi ve 25 tesiste 10 binden fazla kişiye istihdam sağlıyor. Firma Türkiye, Azerbaycan, Irak, Ürdün, Kazakistan, Kırgızistan, Pakistan, Suriye, Tacikistan ve Türkmenistan’da faaliyetleri bulunuyor ve 380 milyon kişilik bir pazara hizmet veriyor. Firmada SAP ERP Central Component (ECC), CCI’nın operasyonları için dokuz ülkede finansal rapor oluşturma, tedarik zinciri yönetimi ve insan kaynakları (İK) gibi kritik iş kollarında yaklaşık 5.000 personel tarafından kullanılıyor.

Şirket, SAP ECC platformunu İstanbul’da bir sağlayıcı tarafından işletilen veri merkezlerinde barındırıyordu. İş geliştikçe altyapı, kapasitesinin sınırlarına ulaştı ve SAP uygulamalarının performansı düşmeye başladı. Bu, verimliliği olumsuz etkiliyor, raporlamayı yavaşlatıyor ve yöneticilere bilgi aktarımında gecikmelere neden oluyordu.

Altyapı Amazon Web Services üzerinde optimum hale geldi

Çok sayıda tesiste ve bulut seçeneğini değerlendiren CCI, AWS Advanced Partner Lemongrass Consulting ile görüştükten sonra iş açısından kritik SAP platformunu Amazon Web Services’e (AWS) taşımaya karar verdi. CCI, iş açısından kritik SAP ortamını hızlı bir şekilde AWS buluta taşır taşımaz önemli faydalar sağlamaya başladı. AWS kullanarak SAP altyapı maliyetlerinden %50-%60 tasarruf sağlandı. Yeni sistemle CCI, depolama gereksinimlerini de azaltabildi.

Filed in: Cloud Computing, Haberler, SAP Tags: , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Geleceğin Teknolojileri SAP NOW İstanbul’da İş Dünyası İle Buluştu Geleceğin Teknolojileri SAP NOW İstanbul’da İş Dünyası İle Buluştu
SAP NOW İstanbul Akıllı İşletmelere Odaklanacak SAP NOW İstanbul Akıllı İşletmelere Odaklanacak
Türkiye’de İşletmeler SAP’nin Bulut Çözümüyle Akıllanıyor! Türkiye’de İşletmeler SAP’nin Bulut Çözümüyle Akıllanıyor!
Penti SAP S/4HANA’yı Microsoft Azure Üzerinde Çalıştırıyor Penti SAP S/4HANA’yı Microsoft Azure Üzerinde Çalıştırıyor

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın