Amcor Pet, SAP Çözüm Ortağı Olarak Elsys’i Seçti 

Amcor Pet, SAP Uygulamaları İçin Çözüm Ortağı Olarak Elsys’i Seçti

linkedin-follow-erphaber

ERP HABER – Avustralya menşeili plastik şişe ve preform üreticisi Amcor Pet, Avrupa bölgesindeki tüm ofis ve temsilcilikleri için SAP çözümlerini tercih etti. Amcor Pet’in BT organizasyonu, bu stratejik projede çözüm ortağı olarak Elsys’i seçti ve projenin baştan sona tüm adımlarını gerçekleştirmek üzere Elsys’in danışmanlık desteğine başvurdu.

amcor pet sap partner elsys

Amcor’un SAP projesinde elde ettiği kazanımlar

Projeyle Amcor Pet Europe bünyesindeki tüm süreçlerin belirli standartlarda yürütülebilir kılınması ve tüm şirketin aynı dili konuşabileceği bir altyapının kurulması hedeflenmişti. Proje kapsamında Amcor Pet Europe bünyesindeki bütün operasyonlar aynı çatı altında birleştirildi, Tüm mali ve lojistik süreçler tek bir model ve tek bir veri tabanı üzerinden yönetilmeye başlandı. Proje ile paralel gerçekleştirilen satın alma süreçleri optimizasyonu çalışması sayesinde, baştan sona tüm tedarik süreci ve tedarikçi ilişkileri elektronik ortama taşındı. Satış ve bütçe tahminlerinin üretim planlama bölümü tarafından izlenebilmesi sağlandı. Böylelikle, satış ve üretim birimlerinin tahmini müşteri gereksinimlerini ve kaba üretim planını birlikte oluşturabilmesi adına ortak bir zemin sunuldu.

Tedarik süreleri, parti büyüklükleri ve diğer planlama kısıtları dikkate alınarak malzeme ihtiyaç planlaması yeniden yapılandırıldı. Bu çalışma sayesinde Amcor’da, sonlu kapasite planlaması ve çizelgeleme yapılabiliyor, uzun vadeli kapasite yükleri kolaylıkla yönetilebiliyor..

Projenin bir diğer önemli parçası olarak üretim takibi aşamasında kalıp kullanımlarının ayrıntılarıyla izlenmesi ve yönetilmesi amacıyla, Elsys Ekipman Takip çözümü uygulamaya alındı.

Türkiye’ye özgü FIFO modülü geliştirildi

Finansal süreçler çerçevesinde yurtdışı raporlama sistemleri ile tam entegrasyon ve eş zamanlı raporlama olanağı sağlandı. Proje kapsamındaki tüm şirketler için kredi takip sisteminin gerçek zamanlı ve entegre çalışması mümkün kılındı.

Ürün maliyetlendirmesi için tüm dünyada FIFO yöntemini kullanan Amcor Pet, Türkiye’de de FIFO maliyetlendirme yöntemini kullanmayı hedefledi ve bu amaçla Elsys tarafından geliştirilen Türkiye’ye özgü FIFO modülü kullanıma alındı. Elsys FIFO modülü, ay sonunda ambarlarda bulunan hammadde ve mamul stoklarını kontrol ediyor ve bu miktarların FIFO maliyetlendirme yöntemi üzerinden fiili birim fiyatlarını hesaplıyor. Bu adımı takiben işçilik ve genel üretim giderlerinin ürünlere dağıtılması sağlanıyor.

Projenin canlı kullanıma geçmesi ile birlikte, Amcor Pet Türkiye bünyesinde tüm tedarik, üretim, satış ve lojistik süreçleri çok daha etkin şekilde yönetilmeye başlandı; ilgili tüm adımları kapsayan etkin bir finansal raporlama sistemi oluşturuldu.

Elsys tarafından toplam 12 hafta gibi kısa bir sürede baştan sona tüm adımları ile canlı kullanıma sunulan proje, uluslararası arenada da ses getirdi. Gösterilen üstün verimlilik ve danışmanlık kalitesinden dolayı Elsys, projeyi takiben bölgesel anlamda tüm Amcor Pet Europe şirketlerinin çözüm ortağı oldu. Aralık 2004’te Amcor Pet Europe şirketler grubunun versiyon yükseltimi projesinin tümünü başarıyla gerçekleştiren Elsys, Amcor Pet İspanya, İtalya, Polonya, Almanya, Fransa ve İngiltere şirketlerinin de çözüm ortağı oldu.

 

Filed in: Genel, Perakende, Tüketici Ürünleri Tags: , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Geleceğin Teknolojileri SAP NOW İstanbul’da İş Dünyası İle Buluştu Geleceğin Teknolojileri SAP NOW İstanbul’da İş Dünyası İle Buluştu
SAP NOW İstanbul Akıllı İşletmelere Odaklanacak SAP NOW İstanbul Akıllı İşletmelere Odaklanacak
Türkiye’de İşletmeler SAP’nin Bulut Çözümüyle Akıllanıyor! Türkiye’de İşletmeler SAP’nin Bulut Çözümüyle Akıllanıyor!
Penti SAP S/4HANA’yı Microsoft Azure Üzerinde Çalıştırıyor Penti SAP S/4HANA’yı Microsoft Azure Üzerinde Çalıştırıyor

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın