Avrupa’nın En İyi Çok Uluslu Şirketi Salesforce 

Avrupa’nın En İyi Çok Uluslu Şirketi Salesforce

linkedin-follow-erphaber

Great Place to Work Enstitüsü, Avrupa’nın En İyi İşverenleri araştırmasının sonuçlarını açıkladı. 16. kez düzenlenen araştırmaya 19 ülkeden, 2.800 şirket katıldı. Araştırmada toplam 1,6 milyon çalışan temsil edildi.

Dünya çapında her yıl 7 bine yakın işletme ve 16 milyondan fazla çalışanı analiz ederek en iyi işverenleri belirleyen Great Place to Work Enstitüsü, Avrupa’nın en iyi çok uluslu işverenlerini açıkladı. En az 3 ülkede faaliyet gösteren, minimum 1.000 çalışan olan şirketlerin dahil edildiği araştırmada; Great Place to Work modeline ait güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhundan oluşan boyutlar analiz edildi.

avrupa'nın-Salesforce

Birinci Salesforce, ikinci Mars, üçüncü Scandic oldu

Listenin bir numarası 3.520 çalışanı bulunan Salesforce oldu. İkinci sırada 14.594 çalışan sayısıyla Mars gelirken, üçüncü sıraya 2.339 çalışana sahip Scandic yerleşti. The Adecco Group dördüncü, Cisco beşinci, AbbVie altıncı oldu. SAS Institute’nün yedinci olduğu listede, Daimler Financial Services sekizinci, Cadence Design Systems dokuzuncu, Admiral Group ise onuncu oldu.

İmalat ve pharma sektörleri ön plana çıktı

11. sıradaki Hilton’u Amgen, USG People ve Bristol-Myers Squibb takip etti. Kiabi’nin 15. olduğu listede, Smith & Nephew kendine 16. sırada, W. L. Gore & Associates ise 17. sırada yer buldu. DHL Express 18. olarak listeye girmeye hak kazanırken, Novo Nordisk 19., EY 20., Britvic 21. olarak listeye girdi. SC Johnson & Son’ın 22. sırada olduğu Avrupa’nın en iyi çok uluslu şirketleri listesinde, H&M 23., Grünenthal 24. ve Phoenix Contact ise 25. oldu.

Türkiye’nin en iyi 3 işvereni listeye girdi

Geçtiğimiz mayıs ayında açıklanan Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesinde de yer alan Türkiye’nin en iyi işverenleri arasında 250-500 çalışan sayısı kategorisinin birincisi olan AbbVie, 2.000 üzeri çalışan sayısı kategorisinin ikincisi Hilton ve dördüncüsü H&M Avrupa’nın en iyi çok uluslu şirketleri arasına girmeyi başardı.

Çalışanların %92’si şirketleriyle gurur duyuyor

Avrupa bölgesinde faaliyet gösteren çok uluslu şirketlerin analizlerinde en yüksek Great Place to Work boyutu, yüzde 92 ile gurur oldu. Bu boyutu hakkaniyet ve takım ruhu izliyor. Çalışanların yüzde 90’ı çalıştıkları şirkette dostça bir çalışma ortamı olduğunu, çalışanların iş birliğine güvenildiğini ve aynı oranda yöneticilerin kendilerine hakkaniyetli davrandığını belirtiyor.

Yüzde 89’u yöneticilerin kendilerine güvendiğini ifade ediyor

Çalışanların yüzde 89’u yöneticilerin kendilerine güvendiğini, yüzde 88’i ise saygı duyduğunu belirtiyor. Çalışanlar, çabalarının takdir edildiğini, yeteneklerinin yöneticiler tarafından değerlendirildiğini, fikir ve önerilerine değer verildiğini, iş-yaşam dengesi konusunda şirket tarafından desteklendiklerini ifade ediyor.

Ekonomik hedeflerle çalışanların mutluluğu arasında doğru orantı mevcut

Avrupa’daki şirketlerin analiz sonuçlarında ortaya çıkan en önemli bulgunun gurur ve hakkaniyet olduğunu belirten Great Place to Work Türkiye Genel Müdürü Eyüp Toprak,“En iyi işveren seçilen şirket çalışanlarının iş yerinde kimseye ayrımcılık yapılmadığını, yöneticilerin tüm iş süreçlerinde dürüst davrandıklarını belirtmeleri önemli bir kıstas. Şirketlerin ekonomik hedefleri ile çalışanların mutluluğu arasında doğru bir orantı mevcut. Yaptığımız tüm analizlerde; çalışan merkezli ve güven üzerine kurulu iş yeri kültürünü benimseyen şirketlerin ekonomik performanslarının yükseldiğini görüyoruz.” dedi.

Filed in: İK Yönetimi, İnsan Kaynakları Tags: 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Salesforce İş Ortağı Ritmus Türkiye’nin İlk Etkinliği 23 Eylül’de Salesforce İş Ortağı Ritmus Türkiye’nin İlk Etkinliği 23 Eylül’de
Gerçek Dünyada Satış Ölçümleri: Bir Satış Direktörü Q&A Gerçek Dünyada Satış Ölçümleri: Bir Satış Direktörü Q&A
Bulut Bilişim çözümlerini kullanan kurumların kazandığı avantajlar Bulut Bilişim çözümlerini kullanan kurumların kazandığı avantajlar
Dünya CRM pazarının büyüklüğü 20 milyar dolar Dünya CRM pazarının büyüklüğü 20 milyar dolar

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın