Borusan Holding Cloud Borusan Hizmeti ile Rakiplerini solladı 

Borusan Holding Cloud Borusan Hizmeti ile Rakiplerini solladı

linkedin-follow-erphaber

Kurumsal verimlilik ismine hususi bulut yatırımı yapan Borusan Holding, bu konuda VMware ve SAP ile yaşama geçirdiği yapıyı geliştiriyor.Borusan Grubu, 2010-2014 stratejik planlarını yaparken amel birimleri ve BT’nin eşgüdümünü sağlamak amacıyla yeni bir bilişim stratejisi izleme kararı alarak, VMware ve SAP’nin işbirliği ile mühim faydalar sağladı. Konuyla ilgili bilgiler 12 Haziran’da ‘Amplify Possibilities’ (İmkanları Geliştir) sloganı ile Hilton Istanbul Bomonti’de düzenlenen VMware vForum 2014′te bütün tarafların katıldığı bir yuvarlak masa toplantısında ele alındı.

Borusancloud600

Stratejinin ana hedefini;

BT biriminin amel yükünün mühim bir bölümünü oluşturan altyapı ve emniyet operasyonları, yardım masası hizmetleri, kurumsal yazılımlar gibi ortak uygulamaları merkezileştirmek oluşturdu.Detayları paylaşan Borusan Holding Bilişim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Ali Fuat Çötelioğlu, BT birimlerinin ağırlıklı olarak amel odaklı projelere vakit ayırabilmesini istediklerini dedi.

Bu amaçla bulut bilişimin avantajlarından yararlanmak üzere Türkiye’nin holding bazında ilk hususi bulutu olan “Cloud Borusan” devreye sokuldu ve bütün küme şirketleri bu bulutta yerini aldı.

Cloud Borusan projesi üzerine geliştirilen basit BT dönüşümünde ikinci ve Ali Fuat Çötelioğlu‘nun tabiriyle asıl mühim aşama, şirket BT kaynaklarının amel birimleri ile karlı büyüme, stratejik pazar pozisyonu, yeni mahsul ve hizmet inisiyatiflerini destekleyen bir yapıya dönüşmeleri oldu. Borusan Grubu altında BT altyapısı gerektiren 12 tane devasa ve orta ölçekli bir firma mevcut. Daha evvel her bölüm kendi veri merkezini kendisi işletirken, 2010-2014 stratejisi kapsamında bu firmalar arasında sinerji getirecek bir projeye karar verildi. Bu da hususi bulut şeklinde yapıldı. Öyle ki, bunun devamında SAP ile yapılan projede Kazakistan’a da hizmet verebilecek bir bulut altyapısı elde edildi. Buna ilişkin örneklerin de Cloud Borusan üzerinde yerini aldığını ve almaya devam ettiğini söyleyen Ali Fuat Çötelioğlu, bu yapıları şöyle örnekledi: Farklı platformlar kolaylık sunuyor”VMware’in anne sistemlerimizi, bilhassa SAP’yi sanallaştırma imkanı vermesi tercih sebebimiz oldu.

İş makinaları distribütörlüğü kapsamında CAT Türkiye Temsilciliği için 2010 yılında başladığımız bütünleşik SAP sistem kuruluşu projesi, SAP işbirliği ile 2 yıllık çalışma sonrasında tüm amel süreçleri Caterpillar’ın tavsiye ettiği süreçlere müsait olacak şekilde kuruldu. Tamamen Cloud Borusan üzerinde çalışan bir başka proje, lojistik sektörü için gelişmiş bir yazılım üzerinde yükselen bir elektronik taşımacılık sistemi olan ETA. Bu bina KOBİ’lere internet, nakliyecilere de mobil teknolojiler aracılığıyla ulaşan elektronik file sistemine sahip. Bu sistemle KOBİ’lere yüklerini taşıyacak, 7/24 izlenen bir platform sunuyoruz. Bir proje de otomotiv sektörü için geliştirdiğimiz Borusan Otomotiv’in “DMS on Cloud” isimli yeni kuşak bayi idare sistemi. İş ortaklarımızın Borusan bulut yapısını kullandıkça aylık ödeme yaptığı, otomotiv grubumuzun stratejik ve operasyonel hedeflerini gerçekleştirmek üzere geliştirdiğimiz yeni bir amel modeli. Bu yapıyla amel ailemiz içindeki hariç müşterilere sunum yapıyoruz, grubun bütün yapılarına dokunmak önceliğimiz. Bu nedenle bu yapıyı dışarı çıkartmak hedefimiz değil.”Kurum içinde 16 benlik merkezi ekip kuruldu. Bu ekiple beraber 23 amel ortağı da projede çalışıyor.

Merkezi küme bunun anne planlamasını ve kilit noktalarını belirliyor, arka kalanı hariç kaynaktan alınıyor. Grup yeni 5 yıllık planları doğrultusunda BT planlaması yapacak. Halen ‘Borusan Danışmanlık’ ile sunulan merkezileştirilmiş hususi bulut hizmeti de, ilerleyen süreçte melez buluta dönüştürülebilecek. Bu konuda Ali Fuat Çötelioğlu, “Eğilimlere değil maliyete bakıyoruz ve bilhassa kullanıcı tarafında maliyet avantajı olması halinde melez yapıya geçebiliriz” diye söyledi.

Filed in: Başarı Hikayeleri, Cloud Computing, Haberler, SAP, Ulaşım & Lojistik Tags: , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Geleceğin Teknolojileri SAP NOW İstanbul’da İş Dünyası İle Buluştu Geleceğin Teknolojileri SAP NOW İstanbul’da İş Dünyası İle Buluştu
SAP NOW İstanbul Akıllı İşletmelere Odaklanacak SAP NOW İstanbul Akıllı İşletmelere Odaklanacak
Türkiye’de İşletmeler SAP’nin Bulut Çözümüyle Akıllanıyor! Türkiye’de İşletmeler SAP’nin Bulut Çözümüyle Akıllanıyor!
Penti SAP S/4HANA’yı Microsoft Azure Üzerinde Çalıştırıyor Penti SAP S/4HANA’yı Microsoft Azure Üzerinde Çalıştırıyor

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın