Bosch ve SAP, Yazılım ve Bulut Teknolojilerinde İş Birliği Yapacak 

Bosch ve SAP, Yazılım ve Bulut Teknolojilerinde İş Birliği Yapacak

linkedin-follow-erphaber
  • Bosch ve SAP, müşterilere daha fazla fayda sağlamak için uzun vadeli stratejik teknoloji ortaklığı yapacaklarını duyurdu.
  • İki şirketin sunacakları ortak yaklaşım, imalat ve lojistik süreçlerini hızlandırmayı, müşterilere yönelik ürünlerin ve hizmetlerin güvenliğini ve kalitesini artırmayı vaat ediyor.
  • SAP, HANA veritabanı platformunu Bosch IoT Cloud’a ekleyecek. Bosch ise IoT mikro hizmetlerini, HANA bulut platformunda SAP’nin kullanımına sunacak.

Cihazların bağlanabilirliği alanında uzmanlığa sahip Bosch ile Nesnelerin İnterneti (IoT) alanında zengin bilgi birikimi bulunan SAP, stratejik teknoloji ortaklığı yapmak için anlaşmaya vardı.

bosch

Bulut teknolojileri ve yazılım çözümlerindeki iş birliklerini IoT ve Endüstri 4.0 alanlarında geliştirmek isteyen iki şirketin sundukları ortak yaklaşım, imalat ve lojistik süreçlerini hızlandırmayı, müşterilere yönelik ürünlerin ve hizmetlerin güvenliğini ve kalitesini artırmayı vaat ediyor.

Stratejik iş birliği anlaşmasının imza töreninde konuşan Bosch CEO’su Dr. Volkmar Denner, “Uluslararası şirketler, ağa bağlı endüstrinin sahip olduğu önemli potansiyeli daha iyi kullanabilmek için daha önce hiç olmadıkları kadar yakın bir iş birliği içerisinde olmalıdır” derken; SAP İcra Kurulu Üyesi Bernd Leukert ise “Müşteriye en üst düzeyde fayda sağlayan yeni çözümler, şirketler sadece kendi güçlü yanlarına ve temel yetkinliklerine odaklandıklarında ve ilgili alandaki güçlü yanlarını ortak bir havuzda bir araya getirdiklerinde ortaya çıkar” diye konuştu.

İş birliği doğrultusunda, müşterilerin Bosch IoT Cloud’ta SAP HANA veritabanı platformunu kullanmasına yönelik planlar yapılıyor. Böylece IoT uygulamalarına yönelik yüksek miktarda verinin gerçek zamanlı olarak işlenmesi öngörülüyor.

bosch

Bosch ve SAP ayrıca, gelecekte kendi yazılım ve bulut uzmanlıklarını bir araya getirme konusunda çalışıyor. Bosch IoT mikro hizmetleri, farklı cihazları ve

bileşenleri birbirine bağlamanın bir yolu olarak SAP HANA bulut platformunda sunuluyor. Buna araçların, imalat makinelerinin veya aletlerin çeşitli ve tercihen açık platformlarla güvenli ve daha etkin bir şekilde bağlanması dahil oluyor.

Her zaman için müşterilere yeni ve akıllı hizmetler verilmesi hedefleniyor. Örneğin; ağa bağlı kablosuz somun sıkıcılar, konumlarını tam olarak üretim sistemine bildirecek ve üretim sistemi de her bir tornavidanın gerçekleştireceği işe uygun torku seçebilecek.

Öncelik, veri güvenliğinde

SAP HANA gibi hızlı veritabanları, ağa bağlı endüstriden gelen yüksek miktarlardaki verilerin kaydedilmesi, işlenmesi, analiz edilmesi ve sunulması için bir ön şart olarak ortaya çıkıyor. Bosch ve SAP’nin geliştirmekte olduğu tüm sistemler, her şeyden önce veri güvenliği ve gizliliğine odaklanıyor. Her iki şirket de müşteri verilerini en son teknolojiyle koruyor. Müşteriler, kişisel verileri kullanılabilir kılma veya silme konusunda kararı kendileri verebiliyor.

bosch

Azaltılmış giderler, artırılmış verimlilik

İki uluslararası şirket arasındaki iş birliğine yönelik spesifik örnekler arasında, lojistik alanında şeffaflığı ve verimliliği artıran forkliftlere ait konumsal veriler yer alıyor. ‘Track&Trace’ olarak bilinen ve IIC tarafından koordine edilen test ortamında artık büyük depolarda, uçak hangarlarında veya endüstriyel tesislerde bulunan forkliftlerin konumunu gerçek zamanlı ve tam olarak belirlemek mümkün.

Bosch tarafından kurulan bir start-up olan Zeno Track, kameralar, GPS, lazer tarayıcılar, telsiz ve ağa bağlı hareket sensörleri kullanarak, forkliftlerin yerini tam olarak belirliyor. Konum verisi, Bosch IoT aracılığıyla SAP Vehicle Insights filo yönetimi sistemine aktarılıyor. Sonuç olarak araç filoları, nakliye siparişlerinin veya bakım programlarının planlanmasını ve yerine getirilmesini en iyi destekleyen şekilde yönetilebiliyor. Bu, giderleri azaltıyor ve verimliliği artırıyor. Bosch ve SAP arasındaki iş birliği, sensörlerin ve yazılımların birlikte çalışmasının münferit şirketlerin ötesine geçen yeni hizmetlerin oluşturulmasını nasıl mümkün kıldığını gösteriyor.

bosch

Nesnelerin İnterneti’nin temel yapı taşları

İki şirket, otonom ve ağa bağlı sürüş gibi alanlarda da çözümler geliştirmeyi hedefliyor. Bu alanda, hızlı ve güvenilir bir şekilde değerlendirilmesi gereken çok yüksek miktarlarda veri üretiliyor. Leukert, “Veritabanları ve platform teknolojileri, Nesnelerin İnterneti ve Endüstri 4.0 alanlarındaki yeni teknolojilerin temel yapı taşlarıdır. Bunların tamamını, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerin, iş ortaklarının ve kullanıcıların hizmetine sunmak istiyoruz” dedi.

Dr. Denner ise “Bosch, mobilite, imalat, tüketici ürünleri ve bağlanabilirlik alanlarında sahip olduğu kapsamlı sensör sistemleri deneyiminden faydalanabilir. Bunların hepsini bir araya getirerek, müşterilerimizin yeni satışlar yapmasına yardımcı olmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Endüstri 4.0, standart hale getirilmiş koşullar istiyor

Endüstri dünyasında makinelerin karşılıklı çalışmasını destekleyecek standart hale getirilmiş bir dizi koşulun belirlenmesi büyük önem taşıyor. Her iki şirketin üst düzey yöneticileri Dr. Denner ve Leukert, standardizasyon konusuyla ilgili olarak, uluslararası odaklı Endüstriyel İnternet Konsorsiyumu (Industrial Internet Consortium / IIC) ve Almanya merkezli Endüstri 4.0 Platformu (Plattform Industrie 4.0) ile yakın koordinasyonu desteklediklerini ifade ettiler.

Filed in: Haberler, Industry 4.0, IoT - Internet of Things, SAP Tags: , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

IFS’in Araştırmasına Göre Endüstriyel IoT’nin Kullanım Alanları Bir Yılda Çift Haneli Büyüme Gösterdi IFS’in Araştırmasına Göre Endüstriyel IoT’nin Kullanım Alanları Bir Yılda Çift Haneli Büyüme Gösterdi
ERP’de Esneklik Önemlidir, Ancak Basit Değildir ERP’de Esneklik Önemlidir, Ancak Basit Değildir
ERP Seçim Sürecinde abas ERP’yi Tercih Etmek İçin 7 Neden ERP Seçim Sürecinde abas ERP’yi Tercih Etmek İçin 7 Neden
Geleceğin Teknolojileri SAP NOW İstanbul’da İş Dünyası İle Buluştu Geleceğin Teknolojileri SAP NOW İstanbul’da İş Dünyası İle Buluştu

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın