Çalışan Bağlılığı İçin ERP’nin En İyi Fırsat Olduğuna Dair 3 Neden 

Çalışan Bağlılığı İçin ERP’nin En İyi Fırsat Olduğuna Dair 3 Neden

linkedin-follow-erphaber

Çalışan bağlılığından bahsederken aslında neden söz ediyoruz?

Bağlılık, çalışanların her zaman en iyi performanslarını göstermeleri için onları motive eden bir güç müdür? Çalışan ile şirket arasında bir bağ, karşılıklı saygı biçimi midir? Her ikisi de mi? Yoksa hiçbiri mi?

Gerçek şu ki her işletme, bağlılığı amaçlarına dayalı olarak farklı tanımlar. Ancak işletmelerin bağlılık için çalışma modelleri ne olursa olsun, hepsi bunu nasıl geliştirebileceklerini çözmelidir. En son yapılan kamuoyu araştırmasına göre, ABD’de bulunan çalışanların üçte ikisi aktif olarak işten uzak kalıyor.

Kurumsal kaynak planlama çözümleri bu sayıları değiştirmenize yardımcı olabilir mi? Öyle düşünüyoruz. Doğru ERP uygulaması çalışanlara başarılı olabilmeleri için birçok insanın düşündüğünden daha fazla araç sunar. Çalışanların, şirketleriyle ve beraber çalıştıkları kişilerle olan ilişkilerini de tamamen değiştirebilir.

Bulut tabanlı mobil ERP sistemleri, işletmenizin çalışan bağlılığını nasıl tanımladığı ve uyguladığı fark etmeksizin, tüm alanlarda fayda sağlar.

1. ERP derin bağlar oluşturur

Şirketler tamamıyla bağlantılarla ilgilidir: iş arkadaşları arasında, bölümler arasında, tedarik zinciri ortakları arasında… Eğer işletmeniz çalışanlar arasındaki işbirliğini ne kadar iyi teşvik ettiğiyle ilgili gururlanıyorsa, ERP mutlak bir zorunluluktur. Bu sistemler ekipleri kuruluşun misyonuyla doğrudan bağlar ve bu da katılımı güçlendirmede esas olan unsurdur.

Uçtan uca bir ERP yazılımı, kişileri ve işletmenin bölümlerini ayıran birçok engeli ortadan kaldırır. Herkes gerçek zamanlı operasyonel ve finansal verileri aynı havuzdan paylaşır, değiştirir ve öğrenirse, topluluk duygusu teşvik edilmiş olur.

2. ERP yoğun işleri ortadan kaldırır

Gereksiz manuel ve tekrarlanan veri girişleri, çalışan bağlılığının penceresi üzerindeki lekeler gibidir. Bu pencere aracılığıyla çalışanlar, çalışmalarının gerçek dünyadaki değerini görürler. Her parmak izi ve çizgi, görüşü biraz daha sisli ve karanlık hale getirir.  Çalışanlar bir zamanlar gördükleri değeri görmemeye başlarlarsa, şirketten kopmaları kaçınılmazdır.

Özelleştirilebilir ve otomatikleştirilmiş ERP çözümleri, büyük veri çağının karmaşıklığını üstlenir, bu nedenle başka hiç kimsenin bu karmaşıklığı çözmek için ekstra çaba harcamasına gerek kalmaz. Sistemde yapılan her güncelleme yüzlercesini daha tetikleyebilir, bu sayede bağlılığı baltalayan düşük değerli, yüksek riskli işlerin miktarı azalır. Sonuç olarak, şirketiniz depo yöneticilerini, teknisyenleri, operatörleri, satış temsilcilerini ve muhasebecileri işe aldı, klavye ve fare kullanıcılarını değil.

3. ERP diğer her şeyden daha fazla bağlılığı güçlendirir

Yeri gelmişken, şirketiniz çalışan deneyimine en son ne zaman yatırım yaptı? Deloitte’un Bersin platformuna göre, birçok işletmenin yaptığı gibi gereksiz bağlılık yatırımlarına neredeyse bir milyar harcamak yerine, ortaya para koymalı ve yatırımın geri dönüşünü somut olarak görmelisiniz.

Şirketler çoğu zaman eğlence ile bağlılığı birbirine karıştırıyor ancak, eğlencenin kimseye bir zararının olmaması, herhangi birinin bağlılık tanımına da bir etkisi olacağı anlamına gelmiyor. Örneğin; mola odasındaki gereksiz bir çay partisi, çalışanlarınıza profesyonel amaç algısı aşılayabilir mi? Yoksa geçici bir sargı bezi gibi davranarak insanların ofiste sıkıcı bir günü daha atlatmalarını mı sağlar?

Bulut tabanlı mobil ERP çözümlerini günlük operasyonlara dâhil etmek, bağlılığı ve elde edilmesi zor olan eğlence unsurunu artırır. Peki, ama nasıl? Çalışanlara ihtiyaç duydukları yerde, şekilde ve cihazda çalışma özgürlüğü sunarak aynı zamanda organizasyonunuzun değerli bağlılık üyeleri olarak geçerlilik kazanmalarını sağlayacak yollarla.

Çalışanlar için ERP sistemini nasıl kullanabilecekleri konusunda yapılan eğitim toplantıları, güçlü bağlılığı sağlamlaştırır ve aynı zamanda değerli bir ERP tedarikçisinin de işaretidir. Daha fazla bilgi için hazırladığımız makalelere göz atın ya DA BİR abas temsilcisi ile  irtibata geçin.

Sponsored Content

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Fatura, e-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.

Filed in: abas Tags: , , , , , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

ERP’de Esneklik Önemlidir, Ancak Basit Değildir ERP’de Esneklik Önemlidir, Ancak Basit Değildir
Modern Üretim İçin KPI E-kitap Modern Üretim İçin KPI E-kitap
Omaks Matbaacılık ve Verpak Ambalaj, Dijital Dönüşümün Temelini abas ERP İle Atacak Omaks Matbaacılık ve Verpak Ambalaj, Dijital Dönüşümün Temelini abas ERP İle Atacak
ERP Seçim Sürecinde abas ERP’yi Tercih Etmek İçin 7 Neden ERP Seçim Sürecinde abas ERP’yi Tercih Etmek İçin 7 Neden

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2018 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın