Hakan Özkara, canias ERP’nin Endüstri 4.0 yeniliklerini anlattı 

Hakan Özkara, canias ERP’nin Endüstri 4.0 yeniliklerini anlattı

linkedin-follow-erphaber

İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından her yıl gerçekleşen ve bu yıl “Dördüncü Sanayi Devriminde Üretim” temasıyla işlenen Üretim Araştırmaları Sempozyumu’na IAS CTO’su Hakan Özkara konuşmacı olarak katıldı. Özkara, Endüstri 4.0 ve KKP/ÜYS Entegrasyonu konulu oturumda canias ERP’nin Endüstri 4.0 yeniliklerini anlattı.

UAS 2016 Hakan Özkara

16. Üretim Araştırmaları Sempozyumu, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maslak Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde (SDKM) düzenlendi. Türkiye’de 243 yıldır mühendislik alanında akademik çalışmalar yapan ve öğrenciler yetiştiren İTÜ’nün artık gelenekselleşen sempozyumunda bu yıl ki tema “Dördüncü Sanayi Devriminde Üretim” oldu.
Moderatörlüğü Prof. Dr. Haluk Soyuer tarafından gerçekleşen ve IAS’den CTO Hakan Özkara’nın konuşma yaptığı sempozyuma sektörün tanınmış firma yöneticileri olan SAP’den Uğur Candan ve Logo Yazılım’dan Medi Ventura da katıldı. Panele alanında dünyaca tanınan ve Viyana Teknik Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Numan Durakbaşa da telekonferans yoluyla katıldı.

Akıllı Ürünler Hayatımızın Bir Parçası Oluyor

Endüstri 4.0 ve KKP/ÜYS Entegrasyonu temasıyla gerçekleşen oturumda, yakın gelecekte hayatımızın bir parçası olması öngörülen akıllı fabrikalar, akıllı malzemeler ve akıllı ürünler tartışıldı. Konuşmacılar; geleceğin üretim sistemleri, üretim alanında gerçekleştirilen araştırmalar ve gelişmeler sonunda yaşanılacaklara örnekler sundu.

Hakan Özkara: ERP Daha da Önemli Hale Geliyor

Konuşmada söz alan IAS CTO’su Hakan Özkara, ERP’nin üretim sistemindeki artan öneminden bahsetti. Toplanan tüm verilerin sonuçlarıyla karar verilmesi noktasında ERP yazılımlarına büyük görev düştüğünü belirten Özkara sözlerine şöyle devam etti: “Yeni düzende artık ERP sistemleri pek çok farklı veri kaynağından yağmur gibi gelen veriler ile ilgileniyor olacak. Ve tabloya tekrar baktığımızda ERP’nin tüm bu bilgilere sonuçlarıyla karar vermek durumunda olduğunu görüyoruz. Bu verileri bilgiye ve kararlara çevirmek için yeni yaklaşımlar gerekiyor. Ayrıca ERP sistemlerinin iş zekası ve üretim sistemleri başta olmak üzere dış çözümler ile entegrasyonu eskisine göre daha da önemli hale geliyor. Bizim caniasERP olarak iş zekası tarafında iki ayrı işbirliğimiz var. Çok yakında bunu üçe çıkarttığımızı duyuracağız. Eskiden ERP kaydeden ve planlayanken, dijital endüstri çağında ERP’ye yaptığı planları anlık verilerle baslenen kararlarla revize ederek operasyonu devam ettirmek gibi bir görev düşüyor. Biz de bu konuda hazırlıklarımızı tamamlamaya çalışıyoruz.”

Hakan Özkara’nın konuşmasının ardından panelistler, katılımcıların sorularını yanıtladı. Panel sonunda katılımcılara plaketleri Prof. Dr. Haluk Soyuer tarafından takdim edildi.

Filed in: Etkinlikler, Haberler, IAS, Industry 4.0 Tags: , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

IBA Yeni Dönem Eğitimlerine Başladı IBA Yeni Dönem Eğitimlerine Başladı
caniasERP Gelişimimizdeki En Büyük Yardımcı caniasERP Gelişimimizdeki En Büyük Yardımcı
Sanayi 4.0 Çağında Verimli Üretimin Yolu Dijital Dönüşümden Geçiyor Sanayi 4.0 Çağında Verimli Üretimin Yolu Dijital Dönüşümden Geçiyor
SAYGILI RULMAN’ın Tercihi CANIAS ERP SAYGILI RULMAN’ın Tercihi CANIAS ERP

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın