Cloud ERP’ye Geçmek İçin 5 Neden 

Cloud ERP’ye Geçmek için 5 Neden

linkedin-follow-erphaber

Dünya öylesine hızlı bir biçimde değişti ki, on yıl öncesiyle bugünü kıyasladığımızda bu hızlı değişim hepimizi şaşırtıyor. İnternet odaklı bu yeni dünyada, her geçen gün organizasyonlar IT servislerini, buluta taşımayı düşünüyor. Cloud ERP’nin sağladığı birçok avantajla rekabet ortamının yeniden şekillenmesi, birçok firma için endişe yaratıyor. Yeni yılda aldığınız kararların arasında on-premise ERP’den Cloud ERP’ye geçmek varsa, bu yazımız tam size göre!

Cloud

Cloud ERP organizasyonlar için adete bir yatırım aracına dönüşüyor. Neden mi? Çünkü; gereksiz harcamaları azaltabiliyor, faturaları konsolide ediyor ve otomatik güncelleme sunuyor. İşte sadece bu özellikleri ile 2019 ERP trendleri listesinin en başlarında yerini alan Cloud ERP’ye geçmeniz için 5 neden;

1- Gereksiz Harcamalara Son Verebilirsiniz

Rakipleriniz pazarın en trend ürünü ile harcamalarını en aza indirirken, siz neden bu teknolojiyi kullanmıyorsunuz? Biliyoruz… ERP, geçmişten bugüne hep oldukça pahalı bir yatırım olarak biliniyor. Eğer On-premise ERP’ye sahipseniz, daha önce yüksek rakamlarla karşılaştınız demektir. Fakat söz konusu Cloud ERP olduğunda bu kadar korkmanıza gerek yok. Cloud ERP, On -Premise ERP’ye oranla daha ucuzdur. Nasıl mı? Açıklayalım;

  • Birden fazla ve birbirine bağlı olmayan, aynı yerde bile bulunmayan sistemler yerine, istediğiniz her an, her yerden ulaşabileceğiniz bir sistem istemez misiniz? Üstelik bir IT ekibine ya da sistem için gereken diğer araçlara da ihtiyacınız olmayacak.
  • Bir off-premise veri merkezi ile çözümün bakımını gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kurulum ve güncelleştirmeler ya da sunucular için ekstra harcama yapmanıza gerek kalmaz.
  • Monoton işleri yaparak, bir süre sonra verimsizleşen çalışanlar yerine tam olarak istediğiniz insanı işe alabilir ve kendini adayarak çalışmasını sağlayabilirsiniz.
  • Forrester’a göre global bulut pazarı 2017’de $146B iken 2018 için beklenen rakam $178B civarındaydı. Bu bir yılda büyümenin %22 oranında gösteriyor ve 2019 için öngörüde bulunmak çok zor olmuyor.
  • Kuşkusuz on-premise ERP’den bulut ERP’ye geçmek büyük bir karar ve beraberinde zorluklar getireceğini tahmin edebiliyoruz. Dolayısıyla bu kararı neden aldığınızı sık sık kendinize hatırlatmanız, bu zorlukları aşmanıza yardımcı olacaktır.
  • Daha önce de söylediğimiz gibi maliyetler her firma için önemlidir. Cloud ERP’nin maliyetlerinizi azaltacağını unutmayın.

2- Cloud ERP ile Esnek ve Çevik Bir Çözüme Sahip Olabilirsiniz.

Başlangıçtan itibaren söylediğimiz üzere, her gün dünya değişiyor, rekabet ortamı daha da zorlu hale geliyor. Her yeni gün, yeni bir teknoloji ile tanışıyoruz. Başarılı olmanın yolu ise bu teknolojileri işinize doğru şekilde uyarlamaktan geçiyor. 2019 için öngörülen trendlerin başında gelen; yapay zekâ, big data, blockchain ya da nesnelerin interneti için ERP’niz hazır mı? Cloud ERP’nin sağladığı avantajlardan belki de en değerlisi, değişime ayak uydurmanıza yardımcı olacak kadar esnek ve çevik olmasıdır.

3- Uzaktan Erişim İle Engelleri Aşabilirsiniz.

Bulut çalışanlara durum güncellemesi ya da veri erişimi gibi noktalarda büyük avantaj sağlar.  Çalışanlar istedikleri noktadan veri girişi yapabilir. Gerçek zamanlı veri erişimi ile anlaşmaların ne kadar verimli olacağını düşünün.  Özellikle satış personeliniz üzerinde etkili olacak bu avantaj ile satışlarınız artacak ve verimliliğiniz katlanacaktır.

4-Veriniz Daha Güvenli Olur.

 Modern dünyanın esansı diyebileceğimiz veri olmadan başarının hayalini bile kuramazsınız. Cloud ERP, daha fazla veri güvenliği sunar ve verdiğiniz parayı gerçekten hak eder. Neden mi?

Cloud ERP sağlayıcıları, dünyanın dört bir yanında bulunan veri merkezlerinde görünmeyen saldırılara karşı daime tetiktedir. Dolayısıyla veri ne kadar büyük olursa olsun kolaylıkla yönetebilirler.

Ayrıca Cloud ERP ile IT çalışanlarınızın güncelleme yüklemesine de bir son verebilirsiniz. Cloud ERP, güncellemeleri otomatik gerçekleşir.

5-Verimliliğiniz Artar.

Modern dünyada verimliliği kısaca tanımlayacak olsak, sınırlı kaynakla en fazlasını yapmak diyebiliriz. Bu birden fazla araca ya da fazlasıyla büyük bir ekibe ihtiyacınız olmadığı anlamına geliyor. Tek bir yazılım birden fazla görevi tamamlayabiliyorsa, neden buna yatırım yapmayasınız ki?

Cloud ERP ile modern dünyanın kurallarına uyum sağlayarak, daha verimi bir yapı kazanabilirsiniz. Cloud ERP konusunda alternatiflerin her geçen gün arttığı bugünlerde, Cloud ERP partnerinizi seçerken, kapasite ve ihtiyaçlarınızı karşılamasına özen göstermeniz ve başarılı bir seçim süreci geçirmeniz dileğiyle…

 

Filed in: Cloud Computing, ERP, Makaleler Tags: , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

CFO’ların Cloud ERP Seçerken Sorması Gereken 6 Soru CFO’ların Cloud ERP Seçerken Sorması Gereken 6 Soru
ERP Seçim Sürecinde abas ERP’yi Tercih Etmek İçin 7 Neden ERP Seçim Sürecinde abas ERP’yi Tercih Etmek İçin 7 Neden
İmalatı Dönüşüme Uğratan 6 Trend İmalatı Dönüşüme Uğratan 6 Trend
Bulut ERP, On-Premise ERP veya Hibrit ERP: Sizin İçin En Doğru Seçim Hangisi? Bulut ERP, On-Premise ERP veya Hibrit ERP: Sizin İçin En Doğru Seçim Hangisi?

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın