COLIN’S tüm süreçlerini Microsoft Dynamics ERP ile yönetiyor 

COLIN’S tüm süreçlerini Microsoft Dynamics ERP ile yönetiyor

linkedin-follow-erphaber

ERP HABER – Eroğlu Holding bünyesinde PERAKENDE sektöründe faaliyet gösteren COLIN’S bugün 37 ülkede 600’ün üzerinde mağazasıyla ve 4.498 çalışanı ile faaliyetlerini Microsoft Dynamics ERP  çözümü Dynamics AX ile sürdürüyor.

Eroğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren COLIN’S 1983 yılında kuruldu. COLIN’S ilk mağazasını Rusya’da açtı ve kısa zamanda ülkenin en popüler jean markası oldu. COLIN’S bugün Rusya, Ukrayna, Suudi Arabistan, Kazakistan, Almanya ve Romanya dahil 37 ülkede 600’ün üzerinde mağazasıyla faaliyet gösteriyor.

“Hazır giyim sektörünün çok ötesinde ürün ve hizmetleri ile insanları daha iyi hissettirme” misyonuna sahip COLIN’S, kadın ve erkekler için günlük giyim, moda ve aksesuardan oluşan geniş ürün yelpazesine sahip.  COLIN’S, üretim yetkinliklerine ek olarak, bütün dünyadan yüksek standartta kaynak sağlıyor.

COLIN’S, dünyanın her yerindeki mağazalarda “yeni”, “fit” ve “kalite” anlayışını aynı anda sunuyor. Cesur, değişime açık, özgür ve yenilikçi anlayışla daha iyi üretim yapmayı hedef olarak belirliyor.

Bir dünya markası olmanın sorumlulukları ile üretim yapan COLIN’S, hedeflerini hep yüksekte tutarak, dünyanın en beğenilen markası olma yolunda ilerliyor.

colins-microsoft-dynamics-erp-perakende-çözümü

Ticari Durum:

COLIN’S 1983’te EROĞLU Ailesi tarafından İstanbul’da kuruldu. O yıldan bu yana COLIN’S, prensiplerini organizasyon ve perakende operasyonlarında sürdürülebilirlik esaslarına uygun olarak ortaya koymaktadır. Büyük üretim gücüyle COLIN’S, paranın gerçek karşılığını veren günlük giyim, moda ve aksesuarlardan oluşan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

COLIN’S bu gücünü başarılı çalışma takımından, tecrübesinden, verimli ve sürdürülebilir üretim sürecinden almaktadır. İstanbul’daki global yönetim ekibi, arkadaşça ve açık zihinli bir ortamda çalışır ve üretir. Bu eşsiz takım, dünyadaki trendleri yakalar, müşterileri ile sürekli temas halinde olur ve onların beklentilerine uygun ürünler tasarlar ve geliştirir. COLIN’S’teki pozitif atmosfer çalışanlarının birbirlerine olan saygılarının eseridir. Çünkü COLIN’S, marka değerinin çalışanların toplam performansının eseri olduğunu düşünüyor.

COLIN’S’in yurtdışında 2.464, Türkiye’de 2.034 olmak üzere toplam 4.498 çalışanı bulunmaktadır. 2012 cirosu 160 milyon dolar olan Türkiye COLIN’S’in 2013 yılına ait hedefi 400 milyon TL’dir.

Microsoft Dynamics ERP Perakende Projesi Hakkında

Hızlı moda perakendesinin sadece Türkiye’de değil dünyada en büyük sorunu, süreçlerin yeterince net olmaması ve sürekli bir değişimdir. COLIN’S ve LOFT markalarımız için yola çıktığımızda, daha önce verilmiş kararlar, farklı dil ve alfabe kullanan birçok ülkede kullanım olanağı, tüm süreçlerimizi zaman içerisinde aynı ortamda bütünleştirebilme, süreçlerimizin ve iş kurallarımızın çoğunun yeterince net olmaması ve bizim en iyisi olma hırsımız gibi birçok parametreyi yönetecek bir çözüm üretmek zorunda olduğumuzu biliyorduk. Ekibim ile 6 ay herkesi dinledik: danışmanları, yazılım firmalarını, çalışanları…

Bir yandan teknolojileri tanıdık, bir yandan süreçleri öğrendik ve en iyi uygulamaları anlamaya çalıştık, bir yandan da organizasyonun neye hazır olduğunu algıladık. Bu arada da ekibimle bitmek bilmeyen fikir tartışmaları ile doğrumuzu bulmaya çalıştık.

Karar verip kolları sıvadığımızda hem BT vizyonumuzu hem de önümüzdeki 5 yılda atacağımız tüm adımları planlamıştık. Geriye bu kadar kapsamlı ve büyük projeyi yönetme stratejisi ve uygulamayı hayata geçirme noktasında doğru partneri seçmek kalmıştı. ETG firması bizimle önceden beri çalışıyor ve Microsoft ERP (Dynamics AX) konusunda deneyimi ile bu projede ağır basıyordu. Dolayısıyla yola onlarla çıkmak konusunda hiç tereddüt etmedik. Microsoft ERP (Dynamics AX) seçtiğimiz ERP ürünüydü ve açık kaynak kod olduğu için kendi ‘uçtan uca’mızı yaratıp süreçlerimizi özgünleştirirken önümüze sorun çıkarmayacaktı: Bu ürüne ve geleceğine çok inanıyor, doğru ellerde iyi bir uyarlama ile mükemmel sonuç alınabileceğinden hiç şüphe duymuyorduk. 15 ay gibi bir süre sonunda depo, mağaza ve veri ambarı dışındaki tüm süreçlerimizi taşıyarak sonuçlandırdığımız projemizin çıktısına kurumsal sahiplenme ve önceki olumsuz imajı engellemek için ER-AX adını verdik. Yeni ERP’miz, Eroğlu ile Microsoft ERP (Dynamics AX)’nin stratejik birlikteliğinin simgesi oldu. ETG firması da bu süreçte gerçekten çok iyi iş çıkardı. Neredeyse sorunsuz bir eğitim,  test ve geçiş dönemi yaşadık. En büyük problem eski yetersiz ERP’nin datasını taşımak oldu; aslında belki de tek problem!

Bugün ER-AX kullanan departmanların, performans, veri kalitesi, analiz, geliştirme ve destek kabiliyetlerimiz açısından geçmiş ile kıyaslanamaz noktaya gelmiş olmaları büyük bir memnuniyet. Koleksiyonun en başından itibaren tüm süreçlerimiz artık herkes tarafından takip edilebiliyor, hatalı işlem yapma ile ilgili sayısız denetim noktası oluşturulmuş durumda, yeni ihtiyaçlara çok hızlı uyarlama yapılabiliyor ve tüm süreçler tam entegre.

Filed in: Başarı Hikayeleri, Microsoft Dynamics, Perakende, Tüketici Ürünleri Tags: , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Logo Diva, “StratejiForum Perakende”ye “Altın Sponsor” Oldu Logo Diva, “StratejiForum Perakende”ye “Altın Sponsor” Oldu
110  Yıllık Koska, IFS ERP İle Endüstri 4.0 Çağına Geçiyor 110 Yıllık Koska, IFS ERP İle Endüstri 4.0 Çağına Geçiyor
Logo Yazılım, Tefal’i bünyesinde barındıran Groupe SEB’in satış ve servis süreçlerini buluta taşıdı Logo Yazılım, Tefal’i bünyesinde barındıran Groupe SEB’in satış ve servis süreçlerini buluta taşıdı
Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde Microsoft Dynamics 365 (Axapta) ile ERP Eğitimi Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde Microsoft Dynamics 365 (Axapta) ile ERP Eğitimi

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın