DIA Holding IFS ERP ’yi tercih etti. 

DİA HOLDİNG Projelerini IFS ERP ile Yönetecek

linkedin-follow-erphaber

ERP HABER – DİA HOLDİNG Projelerini IFS ERP ile Yönetecek . 2006 yılında IC Yatırım Holding ve Intersun Holding işbirliği ile kurulan DIA Holding proje yönetimi dahil tüm süreçlerini tek bir sistemde toplayabileceği kurumsal kaynak planlama yazılımı seçim sürecinde IFS ERP’yi tercih etti. IFS ERP Projesinin ilk fazı, DIA Holding’in Türkiye’de kurulan ve şu anda Bilkent Sağlık Kampusunun yapımını üstlenen firması DIA Altyapı yatırımları ve İnşaat A.Ş de başlayacak.

Kurumsal Kaynak Planlama yazılımı sektörünün güçlü markalarından olan IFS, 1995 yılından bu yana Türkiye’nin dünyaya açılan rekabetçi firmaları ile çalışmalarını sürdürüyor. IFS’in şu anda aralarında KVK, Sinpaş, Durmazlar, Aytaç, Hakan Plastik, Seranit gibi birçok farklı endüstriden 150’ye yakın firmada uygulaması bulunuyor. Standart üretim endüstrilerinin yanı sıra proje tabanlı endüstrilerde de başarılı uygulama örnekleri ile bu alanda sektör lideri olan IFS’in DİA Holding projesi de bu başarıyı kanıtlar nitelikte.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Antalya Havalimanı, St Petersburg Havalimanı, Ankara-İstanbul Hızlı Tren Hattı ve Çeşme Marina gibi büyük projelerin mimarı IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding ve Dubai’nin en büyük üretim ve yatırım gruplarından olan İntersun Holding’in ortak iştiraki olan ve Capital’in yapığı araştırmada Türkiye’nin yurtdışındaki 50 en büyük firması arasında ilk 10 da yer alan DİA Holding’in İş Geliştirme Direktörü Kubilay Mete Bastırmacı, IFS ERP Seçimleri ve yaşadıkları süreç hakkında şunları söyledi.

Neden IFS ERP?

“DİA Holding olarak uzun süredir Azerbaycan’da anıtsal özellikte yapılar inşa ettik ve ediyoruz; yurt dışında sürdürdüğümüz faaliyetlerimizi artık Türkiye’ye de taşıdık ve yakında komşu coğrafyalara da yaymayı planlıyoruz. Şirketimizin geldiği bu noktada, hem lokasyon olarak çok farklı noktalarda çalışıyoruz, hem de brimlerimizin bilgi alışverişleri, Proje yönetimlerinin anlık bilgi ihtiyacı ve Yönetim raporlamalarımızn dinamizm gereği çok arttı. Bu ihtiyaç analizimiz doğrultusunda, tüm sistemimizi yönetebileceğimiz tek bir yazılım arayışına girdik. Bu arayışımızda en temel ölçütümüz, satın alacağımız yazılımın proje tabanlı çalışılan inşaat endüstrisinin özelliklerine uygun olmasıydı, çünkü biz ERP yazılımıyla projelerimizi bütün adımlarında ve a’dan z’ye yönetebilmek istiyoruz. Bu doğrultuda IFS’le yaptığımız görüşmelerdeki esnek yaklaşımlar ve sektörümüzün doğasına uygun öneri ve anlayışlar ile mevcut proje bazlı endüstri referansları ve uluslar arası proje yönetim metodolojileri prensiplerini yazılım içine uyarlanmış görmemiz, IFS’i tercih etmemizde önemli rol oynadı.”

Azerbaycan’ın ebedi alevlerini sembolize eden ve 3 yüksek kuleden oluşan Alev Kuleleri Projesi’ni, dünyanın tanınmış mimarlarından Zaha Hadid tarafından tasarlanan ve benzersiz bir tasarıma sahip Haydar Aliyev Kültür Merkezi’ni ve Azerbaycan’ın ilk kayak merkezi projesi olan Shahdag Turistik Tesisi’nin inşaatını gerçekleştiren DİA Holding, Azerbaycan’da kısa sürede aralarında ikametgahlar ve çalışma ofisleri, lüks villalar ve rezidanslar olan pek çok projeyi tamamladı. Dubai, İstanbul ve Bakü’de toplam 3 ana ofisi bulunan kurum, Azerbeycan’ın ardından Türkiye’de de önemli projeler üstlenecek. DİA Holding gerçekleştireceği bu projelerin proje yönetimi dahil tüm süreçlerini entegre bir yapı ile IFS ERP ile yönetilecek. 3 faz olarak planlanan IFS ERP projesinde ilk fazın 4 Haziran itibari ile başlaması planlanıyor.

Bu anlaşma ile Sinpaş, Özaltın, Makyol, Azerinşaat, Ofton, İnanlar İnşaat gibi sektörün büyük markalarının tercihi olan IFS ERP, DİA Holding ile müşteri portföyünü daha da güçlendirmiş oluyor.

Filed in: Haberler, IFS, Mühendislik ve İnşaat, Proje Yönetimi Tags: , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Lockheed Martin, ABD Ordusuyla İmzalanan 3,5 Milyar Dolarlık Sözleşmede Servis Yönetimi İçin IFS Applications’ı Tercih Etti Lockheed Martin, ABD Ordusuyla İmzalanan 3,5 Milyar Dolarlık Sözleşmede Servis Yönetimi İçin IFS Applications’ı Tercih Etti
ARC Advisory Group, IFS’i Havacılık ve Savunma EAM Yazılımlarında Onuncu Kez Pazar Lideri Seçti ARC Advisory Group, IFS’i Havacılık ve Savunma EAM Yazılımlarında Onuncu Kez Pazar Lideri Seçti
IFS Türkiye’den, Yeditepe Üniversitesi’nde ERP Eğitimi IFS Türkiye’den, Yeditepe Üniversitesi’nde ERP Eğitimi
Kanat Boya, IFS ERP İle Global Pazarda Daha Rekabetçi Bir Yapıya Kavuştu Kanat Boya, IFS ERP İle Global Pazarda Daha Rekabetçi Bir Yapıya Kavuştu

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın