Dijital Dönüşüm firmalara yeni ufuklar açıyor 

Dijital Dönüşüm firmalara yeni ufuklar açıyor

linkedin-follow-erphaber

Dünya dijitalleşirken işletmelerin de bu dijital dönüşüme ayak uydurması artık bir gereksinimden çok zorunluluk haline geldi. Dijitalleşmeyi yakalayabilen şirketlerin maliyetlerini azaltırken aynı oranda verimliliklerini de arttırdıkları artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bu gerçek, yapı olarak yenilik ve değişime direnen firmaların ve yöneticilerinin, direncini kırmaya ve onları Dijital Dönüşüm için cesaretlendirmeye yetiyor.

dijital dönüşüm

Özellikle son yıllarda, Devlet tarafından e-Dönüşüm konusunun ciddi bir şekilde firmalara zorunlu hale getirilmesi, işletmelerin dijitalleşmesine büyük bir ivme kazandırdı. Bu süreçte eFinans olarak biz de e-Dönüşüm’ün temelini oluşturan e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv ve KEP’in zorunluluğun ötesinde şirketler açısından avantajlı birer hizmet haline gelmesi için gerekli tüm finansal ve teknolojik yatırımları gerçekleştirdik. Bu sayede Dijital Dönüşüm sürecine giren firmalar, süreçlerini dijital platformlara ve bulut teknolojilere taşıyarak maliyetlerini azaltıp iş verimliliklerini arttırdıklarını gördüler. Bu Dijital Dönüşüm süreci, firmalara yeni teknolojileri kullanmanın sağladığı pratikliği kanıtlayarak işletmelerin ve yöneticilerinin dijital dönüşüm konusunda daha istekli olmalarını sağladı ve firmalara yeni ufuklar açtı.

Dijital dönüşüm süreçleri nelerdir?

Türkiye’de 2013 yılında e-Fatura kavramı ile yeni bir Dijital Dönüşüm süreci başladı. e-Fatura kavramı, beraberinde e-Arşiv, e-Defter ve KEP süreçlerini de getirdi. Yakın gelecekte e-İrsaliye de e-Dönüşüm süreçlerine dahil olacak. İşte bu e-Dönüşüm sürecinin aslında Türkiye’de kurumsal yazılımlardan sonra firmalar için ikinci bir Dijital Dönüşümü başlattığı söylenebilir.

e-Dönüşüm süreçlerine konu olan e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv gibi hizmetler işletmelere güvenlik kaygısını da beraberinde getirdi. Bu yüzden firmaların büyük çoğunluğu e-Dönüşüm süreçlerinde eFinans gibi konusunda uzman ve güvenliği ön planda tutan özel entegratör firma ile iş birliği yaparak yol almayı seçiyor. eFinans’ın sunduğu entegrasyon, portal ve mobil çözümler, e-Dönüşüm sürecine dahil olan firmalara büyük kolaylık sağlamasının yanı sıra özellikle bu işletmelerin bulut çözümlerine olan güvenini arttırırken, süreçlerinin mobil ortama taşınmasına da olanak sağlıyor.

Şirketler dijital dönüşüm konusunda hazır.

Şirketler, yöneticileri ve teknoloji birimleri e-Dönüşüm süreçleri ile aslında Dijital dönüşüme artık hazır.  Hala e-Dönüşüme geçmeyen firmalar ise eFinans’ın yol göstericiliği ile çok rahat bir şekilde dijitalleşmeye ilk adımını atabiliyor. Bunun için kendi içlerinde dijitalleşecekleri konu ile ilgili bir profesyonel istihdam etmelerine de artık gerek yok, çünkü eFinans’ın bulut çözümler ile zaten tek tuşla istedikleri aksiyonu almaları için gerekli altyapı ve arayüzü hazır. Durum böyle olunca işletmeler artık kolaylıkla dijitalleşebiliyor.

dijital dönüşüm

Dijital dönüşümden beklentiler neler?

Yöneticiler genel olarak en başta güvenlik ve yüksek maliyetlerden çekiniyorlar. Ancak özellikle bulut çözümlerinde firmalar için fiyatların potansiyel operasyonel kazanımlar göz önünde tutulduğunda çok düşük seviyelerde olduğu söylenebilir. Pazardaki rekabetin etkisi ile fiyatların zaman içerisinde daha düşük seviyelere gerileyeceği de aşikar.Dolayısıyla işletmeler artık özellikle e-Dönüşüm maliyetleri ile ilgili çok büyük bir kaygı duymuyorlar.

Güvenlik konusunda ise, özellikle arkasında; bankacılık sektöründe senelerdir en üst düzey güvenlik operasyonlarını başarı ile yönetmiş Finans bank gibi bir finansal gücü barındıran eFinans’ın bu konuda ne kadar başarılı olduğu zaten herkes tarafından bilinen bir gerçek. Dolayısıyla, yöneticiler de eFinans gibi konusunda uzman profesyonel bir entegratör ile çalışmayı tercih ederek tüm kaygıları ve riskleri minimize edebiliyorlar.

Mobil teknolojiler, dijital dönüşüm süreçlerinde nasıl bir rol oynuyor?

Türkiye’ye 4.5G teknolojisinin gelmesi ile birlikte Mobil Dönüşüm de önümüzdeki süreçte hız kazanacak. Artık herkesin elinde bir akıllı telefon var. Durum böyle olunca iş uygulamalarının da mobilleşmesi kaçınılmaz oluyor. Dijital Dönüşüm süreçlerinde firmalar artık Nesnelerin Interneti kavramı ile mobil cihazlar yardımıyla diğer elektronik bileşenlerden veri toplayabilir ve bu verileri işleyebilir konuma geldiler. eFinans olarak e-Dönüşüm süreçlerinde kullanıcılara mobil cihazlarını kullanarak işlem yapmalarının imkanını sunuyoruz. Bu sayede Dijitalleşen firmaların mobil teknolojiler kullanarak da Dijital Dönüşüm süreçlerini yönetmelerine olanak sağlıyoruz.

Filed in: e-Arşiv, e-Bilet, e-Defter, e-Dönüşüm, e-Fatura, eFinans, Haberler

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Sağlıklı Bir ERP Süreci İçin Döngüsel Sayım Yöntemi Sağlıklı Bir ERP Süreci İçin Döngüsel Sayım Yöntemi
CFO’ların Cloud ERP Seçerken Sorması Gereken 6 Soru CFO’ların Cloud ERP Seçerken Sorması Gereken 6 Soru
San Francisco Giants ve Oracle, Oracle Park’ı Duyurdu San Francisco Giants ve Oracle, Oracle Park’ı Duyurdu
abas Connect – Orta Ölçekli İşletmeler İçin Entegrasyon Platformu abas Connect – Orta Ölçekli İşletmeler İçin Entegrasyon Platformu

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın