4. İnsan kaynakları değeri

Bir işletmenin personelleri işe alma, eğitme, kullanma ve elinde tutma biçimi, işletmenin direkt olarak temelini, verimliliğini ve hedeflerine ulaşabilme kabiliyetini etkilemektedir. Kısacası, insanlar önemlidir.

Salton, “Çalışanlar yöneticilerinin ya da müdürlerinin yalnızca ara sıra yapılan ekip toplantılarında duymuş olabilecekleri şeyleri -kayıplar, fırsatlar, büyüyen problemler- görüyorlar. Üst düzey liderlerin yalnızca dengesiz tablolar, negatif raporlar ve kaçırılan hedefler aracılığı ile tecrübe ettiği şeylere tek elden şahit oluyorlar. Akıllı yönetim ise, bu bilgiyi yakalamanın ve almanın yollarını buluyor.”

İş Süreçleri Yönetimi gelişmiş ERP çözümlerinin önemli bir bileşenidir. BPM, şirketlerin herhangi bir sürecin iş akışını tasarlamalarına ve görüntülemelerine, paydaşları atamalarına, ilerlemiş çalışmaların durumunu gerçek zamanlı olarak netlikle izlemelerine ve ileride kullanılmak üzere her adımda kaydetmelerine olanak tanımaktadır. Bu şekilde çalışanların iş akışlarını, işverenlerinin keşfetmesine yardımcı olacak şekilde, verilere dayalı olarak yapılandırmalarına ve gerektiğinde de yeniden düzenleyebilmelerine olanak tanır. Ayrıca, yeni iş modelleri yeni beceriler gerektirdiğinden, işverenler çalışanları BPM ile optimize edilmiş süreçlere göre eğitebilir, zaman ve kaynaklarından tasarruf edebilirler.

ERP ile desteklenen insan kaynakları yönetimi sayesinde, tepeden tırnağa işbirliği ve sürekli gelişim hiçbir zaman bu kadar kolay olmamıştı.

5. IoT ve otomasyon yoluyla değer

ERP’nin yardımıyla Nesnelerin İnterneti – birbirine bağlı gelişmiş cihazlar ve sensörlerin dağıtılmış bir ağı – sanayi sektörünün imajını yeniden şekillendirdi bile.

İşletmeler bir defa kritik verileri çekmek ve bu verileri işlenebilir iş zekasına dönüştürebilen ERP sistemlerinde konumlandırmakla ilgili güce sahip olduklarında, aslında neler yapabilirler?

  • Sahadan gerçek zamanlı operasyonel performans değerleri
  • Varlıkların bakımı için tahmini, koşullara dayalı termografik, titreşimsel ve tribolojik analizler
  • İleri seviye enerji yönetimi
  • Anında uyumsuzluk raporu
  • Tedarik zinciri ve malzeme akışında daha fazla şeffaflık
  • Uzaktaki varlıklar için gelişmiş görüntüleme yeteneği

Listenin burada bittiğini söyleyemeyiz. Doğrusu, IoT’nin yapamayacakları yalnızca inovasyon hızı ile sınırlıdır. ERP sistemleri, bu inanılmaz miktardaki veriye; güvenliği arttırmak, tamir masraflarını azaltmak, stratejik tedarik işlemleri geliştirmek veya çizelgeleri değiştirmek fark etmeksizin, bir amaç vermektedirler.

6. Teknolojik Değer

IoT teknolojisi sanayi işletmeleri için ne kadar büyük bir dönüşüm olsa da sektörün son dönüşümü olmayacaktır.

Salton: “Bir sonraki büyük karmaşanın hemen köşede olduğu bir dönemde yaşıyoruz. İşletmeler buna hazırlıksız yakalanmayı göze alamazlar.”

Bir sonraki büyük değişiklik ortaya çıktığında, şirketinizdeki liderler bu yeniliklerden yararlanmak için öngörü ve yetenek sahibi olacak mı? Yoksa mevcuda sıkı sıkıya bağlılık ve temkinli davranma onlardan üstün mü gelecek?

Yeni nesil sanayinin ne getirdiğine bakılmaksızın, modern bir ERP yazılımı entegrasyon için sizin geleceğe uyumlu platformunuz olacaktır. Yeni sanayi dönüşümü, tedarik zincirinizi, kitlenizi, ürününüzü ya da sürecinizi değiştirmiş olsa da, ERP işletmelere kimliklerini marka ve fark yaratıcılar olarak korurken, kendilerini de yeniden oluşturma özgürlüğü sunmaktadır.

ERP seçimi ve uygulanmasıyla ilgili daha fazla ipucu için  abas web sitesinde haberler bölümünü ziyaret edebilir veya bir demo çalışması planlamak adına  iletişime geçebilirsiniz.

Sponsored Content

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Fatura, e-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.