e-Fatura teminatı ile finansman sağlayan tek firmayız 

e-Fatura teminatı ile finansman sağlayan tek firmayız

linkedin-follow-erphaber

2015 değerlendirme röportajlarımız için bir araya geldiğimiz eFinans Genel Müdür Yardımcısı Okan Murat Dönmez, özel entegratör olarak 2016 yılında da e-Fatura sistemine girecek olan mükellef katılımlarını karşılamak için altyapı ve geliştirme çalışmalarının devam edeceğini söyledi. Dönmez, sektörel bazlı olarak 2016 yılında eFinans’ın Pazar payını %40 arttırmayı hedeflediklerini belirtti…

e-Finans Okan Dönmez

2015’i nasıl geçirdiniz ve neler yapıldı değerlendirebilir misiniz?

eFinans olarak 2015 yılında, amiral gemimiz e-Fatura ile birlikte sunduğumuz e-Defter’in yanına e-Arşiv ve KEP’i (Kayıtlı Elektronik Posta) ekledik ve sektöre sunduk. 2015 yılında bu dört e-Dönüşüm ürününü bir arada sunabilen tek firma olduk.

2015 yılında yeni firmalar hizmet almaya başladı. Yeni lisans alan firmalar da oldu. 2015’in ikinci ve üçüncü çeyreği yoğun geçen bir dönemdi ve biz o dönemlerde ürün yatırımlarına öncelik verdik. Bu dönemde KEP ve e-Arşiv çözümlerini ürün gamımıza ekleyip bunların altyapı çalışmalarını bitirdik. Şubat ayında çıkartılan UBL 2.1 kılavuzunun çalışmalarını tamamlayıp yeni tebliğ sonrasında Mayıs ayında ilk çalışmaları entegrasyon müşterilerimiz ile gerçekleştirdik. Müşterilerimize, UBL 2.1 seminerleri ile onları nelerin beklediğini, ne gibi yatırımlara gereksinim duyacaklarını anlattık. ERP bağımsız olarak Türkiye’nin ilk 500’ündeki 200’e yakın firmaya hizmet veren, sektördeki en büyük entegratör firmayız. Yeni tebliğe hazırlık mahiyetindeki çalışmalarımızı Ağustos ayında başlatmıştık. Mayıs’tan Aralık’a kadar Türkiye’nin 30 farklı il ve ilçesinde verdiğimiz 30 seminer ile yaklaşık 5.000 kişiyi sektördeki gelişmelerle, ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili bilgilendirdik. Aralık ayı itibari ile 10 bine yakın müşteriye ulaştık. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın tebliğinde e-Fatura’ya geçişi zorunlu tutulan, 2014 yılı cirosu 10 milyon ve üzeri olan firmalara ait herhangi bir iletişim bilgisi bulunmuyordu. Bu noktada, seminerler hedef kitlemize ulaşmamızda önemli rol oynadı. Altyapı çalışmalarımız ve çalışanlarımızın özverileri sayesinde 4 Ocak’ta 800 müşterimiz otomatik olarak e-Fatura aktivasyonlarını gerçekleştirdiler. Kalan müşterilerimiz de eksiklerini tamamlayarak, bizim de verdiğimiz destek ile aktivasyonlarını tamamladı. Bir önceki tebliğ ile sisteme geçen firmalar ve son tebliğdeki firmalar çok farklı segmentlerde. e-Fatura sistemine ilk geçen müşteriler çoğunlukla IT departmanı olan, teknolojiye yatırım yapan büyük şirketlerdi. Son tebliğden önce e-Fatura’ya geçen bu firmalar, vizyon ve altyapı olarak bu geçişe çok daha hazırlardı.

2016’dan beklentileriniz ve hedefleriniz nelerdir? Sektör hakkında ve geleceği hakkında neler söylemek istersiniz?

Önümüzdeki dönemde ciro ve sektör kapsamlarının genişleyeceğini tahmin ediyoruz. Yeni tebliğin, cirosu 5 milyon ve üzeri olan firmaları kapsayacağına dair söylentiler var. Pazardaki oyuncuların, yeni gelecek mükelleflere göre altyapısını, istihdamını ve yatırımını yapması gerekiyor. Çünkü deneyimlediğimiz iki tebliğ döneminde farklı müşteri profilleri ile karşılaştık. Özel entegratörlerin bu noktada kendilerini regüle etmesi, değiştirmesi ve uygulamalarına farklılıklar getirmesi gerekecek. eFinans olarak 2015 yılında sistemimizden 1 milyon civarında fatura geçerken, bu rakamın 2016 Aralık ayında 5-6 milyon civarında olacağını öngörüyoruz. eFinans olarak altyapı yatırımlarımızı Finansbank, yazılım geliştirmelerimizi ise Cybersoft ile gerçekleştiriyoruz. 2016 yılında mükelleflerin talepleri ve finansal daralmalar dolayısıyla özel entegrasyon pazarında konsolidasyonların başlayacağını düşünüyorum. Şu anda e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv faturası, KEP alanında çözümler sunuyoruz. Bu bizim için büyük bir pazar. Ürün gamımıza yeni ürünler ekleyerek müşteri bağımlılığını arttırmayı istiyoruz. 2016 yılında, yatırımlarımızı ve iş planımızı müşterilerimizden gelen taleplere ve sektör ihtiyaçlarına göre yapacağız. Bir diğer hedefimiz ise kuruluş amacımız olan e-Dönüşüm projeleri ile finans sektörüne entegrasyonun kapsamını arttırmak. 2016’da pazar payı ve karlılığımızı, müşteri memnuniyeti ve sadakati ile paralel bir şekilde arttırmak istiyoruz.

Filed in: e-Arşiv, e-Bilet, e-Defter, e-Dönüşüm, e-Fatura, eFinans, Haberler Tags: , , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

QNB Finansbank ve eFinans İş Birliğiyle ‘e-Defter ile Mali Analiz’ Dönemi Başladı QNB Finansbank ve eFinans İş Birliğiyle ‘e-Defter ile Mali Analiz’ Dönemi Başladı
eFinans ve QNB Finansbank İş Birliğiyle “e-Defter ile Mali Analiz” Dönemi Başlıyor eFinans ve QNB Finansbank İş Birliğiyle “e-Defter ile Mali Analiz” Dönemi Başlıyor
eFinans’ta Yeni Dönem Başlıyor! eFinans’ın Yeni Genel Müdürü Okay YILDIRIM Oldu eFinans’ta Yeni Dönem Başlıyor! eFinans’ın Yeni Genel Müdürü Okay YILDIRIM Oldu
eFinans, çözüm ortaklarını bir araya getirdi eFinans, çözüm ortaklarını bir araya getirdi

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın