eFinans , çözüm ortaklarını bir araya getirdi 

eFinans, çözüm ortaklarını bir araya getirdi

linkedin-follow-erphaber

ERP firmalarının yoğun katılımıyla Wyndham Grand Levent’te düzenlenen e-Dönüşüm Semineri’nde eFinans yetkilileri yaptıkları sunumlarla e-Dönüşüm’ün yeni bileşenleri olan ihracatta e-Fatura uygulamaları, Tax-Free ve e-İrsaliye konularında katılımcıları bilgilendirdi ve katılımcılardan gelen soruları cevapladı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan eFinans Genel Müdürü Okan Murat Dönmez, “Sektörde e-Fatura ile katma değerli finansal çözümler sunan ve e-Kredi desteği veren tek firmayız. Sektörün ERP bağımsız en büyük entegratörlerinden biriyiz. ERP bağımsız yapımız, bizi sektörün diğer önemli oyuncularından çok farklı bir konuma getiriyor. Bizim gibi EESPA (European e-Invoicing Service Providers Association) üyesi olan Tesisquare ve Basware ile gerçekleştirdiğimiz anlaşmaların yanında, dünyaya açılmamızı sağlayacak benzer küresel yapılarla yeni entegrasyonlarımız önümüzdeki dönemde de devam edecek.” bilgisini verdi.

eFinans iş ortağı Global Blue Türkiye Genel Müdürü Selim Seyhun da seminerde yaptığı sunumda Tax-Free e-Fatura uygulamaları konusunda katılımcıları bilgilendirdi. eFinans, küresel Tax-Free şirketi Global Blue’ya Türkiye’de tam olarak entegre olan ilk ve tek firma olma özelliğini de taşıyor.

İhracatçıya entegrasyon kolaylığı sunuyoruz

Seminer sonunda sorularımızı yanıtlayan Okan Murat Dönmez, 2017 yılı kurumsal vizyonu hakkında şunları söyledi:

“eFinans olarak yola çıkış amacımız; e-Fatura üzerine finansal ürünler inşa etmekti. Ama gelinen noktada Türkiye’de özellikle muhasebe yazılımı ve muhasebe ile bağlantılı yazılımlar başlıklarında eksikleri gördük. Böylece gerek QNB Finansbank gerek Cybersoft desteği ile sahip olduğumuz teknik kapasitemizle pazarı desteklemek istedik, pazarın büyümesi önceliğiyle hareket ettik. Geldiğimiz noktada finansal ürünlere devam ediyoruz ve eFinans olarak 60’tan fazla özel entegratör arasında ilk 5 içinde yerimizi alıyoruz. Tüm hizmetlerimizi bulut tabanlı sunarak, mükellefleri teknoloji dünyasının içine çekmeyi hedefliyoruz. Türkiye’de EESPA üyesi ilk Türk firmayız ve bu organizasyonun içinde bulunan üç servis sağlayıcı ile entegrasyon sağladık. Bunlardan biri olan Basware, 60 ülkede 240’tan fazla servis sağlayıcı ile entegre. Yani eFinans ile çalışan, dolayısıyla Basware ile entegre olan bir ihracatçı, e-Faturasını kestiği zaman karşı tarafta Basware’in entegre olduğu bir servis sağlayıcı ile çalışıyorsa, gümrük görevlisi uluslararası ticarette kıymetli evrak olan faturayı onayladığında, saniyeler içinde karşı tarafın da ekranına düşüyor. Basware ile entegrasyon işte bu avantajı sağlıyor.”

eFinans-seminer-600

Dış ticarette büyük bir avantaj sağlayacak

eFinans Genel Müdürü Okan Murat Dönmez’e göre, ihracat konusunda Tax-Free ve ihracat faturalarını da kapsayacak düzenleme, tüm taraflar için önemli faydaları beraberinde getirecek. Detayları Okan Murat Dönmez şu sözlerle anlattı:

“Bizi diğer entegratörlerden farklı kılan ‘ERP bağımsız’ bir entegratör olmamız. Pazarda teknik imkanları sınırlı şirketler var. Biz de teknik gücümüzü bu şirketlere aktaralım, bu yeni sektörde edindiğimiz tecrübeleri onlarla paylaşalım istedik. Sonuçta sadece muhasebe yazılımları ile entegre değiliz. Bunun yerine, bir şirketin e-Dönüşüm sürecinde kullandığı tüm yazılımlarla entegre olmak gibi bir hedefimiz var. GİB’in 2013 yılında çıkardığı tebliğ ve onun üzerine yapılan revizyonlarla beraber İhracatta önemli bir noktaya gelindi. Türkiye’de e-Fatura mükellefi olan 62 bin şirket var. Türkiye’nin ilk 54 bin şirketi, aynı zamanda ihracatın da yüzde 85’ini gerçekleştiriyor. e-Faturaya geçildiğinde eksik kalan iki konu vardı: Tax-Free ve ihracat faturaları. Bu iki yeni uygulama, Türkiye’nin dış ticaretine inanılmaz bir avantaj sağlayacak. Çünkü Türkiye’de kurgulanan e-Fatura sistemi, dünyadaki diğer sistemlerle kıyasladığında, en doğru ve en güvenli çalışan sistem.”

Filed in: e-Dönüşüm, e-Fatura, eFinans, ERP, Etkinlikler, Haberler Tags: , , , , , , , , , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

QNB Finansbank ve eFinans İş Birliğiyle ‘e-Defter ile Mali Analiz’ Dönemi Başladı QNB Finansbank ve eFinans İş Birliğiyle ‘e-Defter ile Mali Analiz’ Dönemi Başladı
eFinans ve QNB Finansbank İş Birliğiyle “e-Defter ile Mali Analiz” Dönemi Başlıyor eFinans ve QNB Finansbank İş Birliğiyle “e-Defter ile Mali Analiz” Dönemi Başlıyor
eFinans’ta Yeni Dönem Başlıyor! eFinans’ın Yeni Genel Müdürü Okay YILDIRIM Oldu eFinans’ta Yeni Dönem Başlıyor! eFinans’ın Yeni Genel Müdürü Okay YILDIRIM Oldu
“İhracatta E-Dönüşüm Zirvesi”ne Logo Elektronik İmzası “İhracatta E-Dönüşüm Zirvesi”ne Logo Elektronik İmzası

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın