ERP Seçiminde gözden kaçırılanlar: Yazılım Güncelleme Stratejisi 

ERP Seçiminde gözden kaçırılanlar: Yazılım Güncelleme Stratejisi

linkedin-follow-erphaber

Sürekli değişen bir dünyada güçlü bir ERP yazılımı artık “iyi olur” düzeyinden “olmazsa olmaz” düzeyine gelmiş durumda. Ancak ERP dünyasında, “güncelleme”, korku hikayeleri ile birlikte anılır halde. Tarihe baktığımızda da ERP güncellemelerinin firmalar için ciddi anlamda pahalı, zorlu ve riskli süreçler olduğunu görüyoruz. ERP yazılımında ister az ister çok özelleştirme yapılmış olsun, güncelleme yolu aşırı zor ve maliyetli olabiliyor. Genelde, oldukça bilgili danışmanlara ve yazılımcılara aylar ve binlerce Dolar ya da Euro harcanarak, geçmiş özelleştirmeleri yeni versiyon ile kullanabilir bir hale getiriliyor. Bundan dolayı, firmalar eski versiyonların kullanımına devam ederek, ciddi bir baş ağrısının ve potansiyel bir başarısızlığın önüne geçmeyi hedefliyorlar.
ERP

Biz, sizin bu korkunuza karşı bir iddia ile hareket edeceğiz—daha kolay, daha az maliyetli ve riski olmayan bir güncelleme stratejisi. Yazılımın yıllık gözden geçirilmesi ve optimizasyonu, özelleştirmelerin güncelleme sonrası aynı şekilde kalması, CTO’nuzun bir hayali değil, abas gibi bazı ERP yazılım tedarikçileri için gerçek. İster inanın, ister inanmayın, ERP yazılım tedarikçisi tarafından sunulan son fonksiyon ve teknolojiyi, 10 yıldan uzun süre önce yaptırdığı özelleştirmeler ile birlikte kullanmanın avantajını yaşayan firmalar var.

Ayrıca akılda bulundurmakta fayda var, ERP yazılım güncellemesini ertelemek, bambaşka riskleri içeriyor; yeni özellik ve fonksiyonların eklenmemesi, yeni kanuni işlemlerin bulunmaması, firmanın güncel olmayan teknolojileri barındırması gibi. Yıllık ERP güncellemesi, gelecek teknoloji ile beraberinde işinize faydalı olacak fonksiyonları veya dahili – harici uygulamalar ile entegrasyonu sağlamakta.
ERP

Bundan dolayı, ERP sağlayıcılarını araştırırken, güncelleme stratejileri ile alakalı şu soruları sormakta fayda var:

Ürününüzü ne kadar sürede bir gözden geçiriyor ve güncelliyorsunuz, örn; yazılımın yeni versiyonunu kaç yılda bir yayınlıyorsunuz?

ERP yazılımınız ürünler, pazarlar, stratejiler ve rekabet koşulları gibi değişebilmelidir. Örneğin, çok katmanlı bir yazılım mimarisi, işinizin değişkenlerinin sisteme aktarılmasını ve ihtiyaçlarınızın kolayca sisteme eklenmesini sağlar. ERP tedarikçisi firmanın, yazılımın gözden geçirilmesi ve güncellemeler için bir yol haritası olması gerekir. Bu sayede ERP yazılımının her bir güncellemede hangi fonksiyonları getireceği ve işinizi nasıl destekleyeceğini bilirsiniz.

Müşterilerinizin, yazılımınızın son sürümünü kullanma oranları nedir?

ERP yazılım kullanıcıları arasında yapılan araştırmalarda güncel versiyon kullanan kullanıcıların, eski versiyonu kullanan kullanıcılara oranla %80 daha memnun oldukları belirlendi. Bu oldukça ciddi bir oran! Peki ERP yazılımı tedarik edecek firmalar neden bu soruyu hiç sormuyor. Bu trendi değiştirin ve bu soruyu mutlaka sorun!

Standart bir güncellemeniz ne kadar sürüyor?

Yazılım güncellemeleri ERP tedarikçilerinin günlük işlerinden biri. Her tedarikçinin güncellemeler için bir süreci var ve yeni müşteriler ile her zaman “en iyi senaryoyu” paylaşırlar. Madem kendilerine o kadar güveniyorlar, bu soruyu bir adım öteye taşıyın ve “X süre içerisinde bir güncellemeyi garanti edebilir misiniz?” diye sorun.

Özelleştirmeler ve düzenlemeler güncelleme sonrası ne olacak?

Çok katmanlı mimariye sahip esnek bir ERP yazılımının seçimi en güncel teknolojinin kullanımını garanti eder. Esneklik, ana kodlara dokunmadan, birden çok departmanda adım adım güncellemeye izin verirken, yüksek düzeyde özelleştirme yapılmış olsa dahi, düzenlemelerin güncelleme sırası ve sonrasında aynı kalabilmesini sağlar.

Özetle: ERP yazılım güncellemesinin önemini atlamayın!

Güncellemeler sayesinde gelecekte oluşacak iş avantajlarına erişebilir, dahili ve harici sistemler ile entegrasyon fırsatlarına sahip olabilirsiniz. Bu sayede de işinizi büyütürken rekabetçi özelliklerinizi de koruyabilirsiniz.

Sponsored Content

ERP

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, E-Fatura, E-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.

Filed in: abas, ERP Seçimi, Haberler, Makaleler Tags: , , , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Sağlıklı Bir ERP Süreci İçin Döngüsel Sayım Yöntemi Sağlıklı Bir ERP Süreci İçin Döngüsel Sayım Yöntemi
abas Connect – Orta Ölçekli İşletmeler İçin Entegrasyon Platformu abas Connect – Orta Ölçekli İşletmeler İçin Entegrasyon Platformu
abas Flex Editions – Yazılım Kiralamada Esneklik abas Flex Editions – Yazılım Kiralamada Esneklik
caniasERP ile Daha Şeffaf Daha Hızlı Ve Verimli caniasERP ile Daha Şeffaf Daha Hızlı Ve Verimli

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın