ERP yazılımları ile sipariş ve proje bazlı üretim 

ERP yazılımları ile sipariş ve proje bazlı üretim

linkedin-follow-erphaber

Sipariş ve proje bazlı üretim yapan işletmeler, yapılarını, müşterilerin taleplerine uygun en iyi ürünü, en ince ayrıntısına kadar sunmaya adamıştır. Kalite bu üretim biçiminin oldukça önemli bir öğesidir – müşteriler, üretici firmanın mükemmeli yakalama arzusu olmaz ise, bu firmalar ile çalışmazlar.

proje

Peki, sipariş – proje bazlı üretim yapan işletmeler, süreçlerini inşa ederken, bu yüksek standartların süreçleri içerisine dahil edilmesini nasıl sağlıyorlar? Bu sorunun yanıtı ise basit: kalite süreçlerini, giriş kalite kontrolden, süreç kalite kontrole, operasyonel süreçleri içerisine dahil edebildikleri sağlam ERP yazılımları ile.

ERP Kaliteyi artırmak için birden çok görevi birbiriyle bağlar

Sipariş – Proje bazlı üretim yapan bir firma, mükemmel bir ürün yapmak istediğinde bu süreci nasıl yönetir? Kalite bir anda ortaya çıkan bir işlem değil – pek çok adım ve kaynağın birbiri ile entegre olması gerekiyor. Örneğin:

  • Tedarikçi Yönetimi: Kalite kontrol işlemleri, tedarikçilerden gelen ürünlerinin kalitesi ve zaman süreçlerinin takibi ile başlar.
  • Stok Yönetimi: Doğru stoğun doğru zamanda deponuza girmesi ve bu sürecin giriş kalite kontrol formları ile takibi kalite kontrol süreciniz için oldukça kritik.
  • İş Süreçleri: İş süreçlerinin, üretici firma ve firmanın çalışanları tarafından açık ve net bir şekilde tanımlanmış olması, istikrarı ve kaliteyi artıran önemli bir etken
    Bakım – Arıza Yönetimi: Arıza yapmış veya yeterli performansı göstermeyen makine vb. üretim araçlarının tanımlanarak, gerekli önlemlerin alınması veya plana bağlı olarak bakımlarının yapılması. Bu sayede, son ürüne yansımadan, gerçekleşebilecek sorunların önüne geçilmesi.
  • Testler: Üretim sonuçlarınızın, kalite tanımlarınız ile örtüşüp örtüşmediğini nasıl belirlersiniz? Üretici firmaların ürünleri için ayrı ayrı test prosedürleri olmalı ve bu testler aracılığıyla ürünlerinin gerekli kalitede olduklarını belirlemeleri gerekmektedir.
    Önleyici Faaliyetler: Hatalardan öğrenerek, önleyici faaliyetler aracılığıyla, iş sürecini sürekli geliştirerek, yüksek performanslı ürünler üretilmesinin önü açılmalıdır.

Sipariş – proje bazlı çalışan işletmeler, bu yapıların tamamını ancak yüksek performans gösteren bir ERP sistemi ile yönetebilirler. Her ne kadar bu iş süreçleri ERP sistemi olmadan da yönetilebilir süreçler olsa da, ERP sisteminin olmaması işlemlerin oldukça zorlaşmasına, karmaşıklaşmasına, hataya açık hale gelmesine ve gerekli veri entegrasyonun oluşmamasına sebep olur.

abas ERP, sipariş – proje bazlı üretim yapan bu firmalara uygun çözümleri kolaylıkla sunabilmektedir. abas ERP’nin sipariş – proje bazlı üretim yapan işletmelerin istek ve taleplerine çözümlerini “Sipariş – Proje Bazlı Üretim yapan firmalar neden abas ERP’yi tercih ediyor?” yazımızda okuyabilirsiniz.

Sipariş – Proje Bazlı Üretim yapan firmalar neden abas ERP’yi tercih ediyor?


Sipariş – Proje Bazlı Üretim yapan firmalar neden abas ERP’yi tercih ediyor?

Daha önceki makalelerimizde Sipariş-Proje bazlı üretim yapan firmaların talep ve tedarik ile ilgili problemlerine ve ERP yazılım çözümlerinin firmalara bu konuda nasıl destek verdiklerine göz atmıştık. Bu üretim tipi, tüm…

Read more »

Sponsored Content

abas-sponsored

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Fatura, e-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.

Filed in: abas, ERP, Makaleler, Proje Yönetimi Tags: , , , , , , , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Sağlıklı Bir ERP Süreci İçin Döngüsel Sayım Yöntemi Sağlıklı Bir ERP Süreci İçin Döngüsel Sayım Yöntemi
abas Connect – Orta Ölçekli İşletmeler İçin Entegrasyon Platformu abas Connect – Orta Ölçekli İşletmeler İçin Entegrasyon Platformu
abas Flex Editions – Yazılım Kiralamada Esneklik abas Flex Editions – Yazılım Kiralamada Esneklik
caniasERP ile Daha Şeffaf Daha Hızlı Ve Verimli caniasERP ile Daha Şeffaf Daha Hızlı Ve Verimli

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın