Faik Sönmez Satışlarını Nebim V3 Guided Sales İle Yönetiyor! 

Faik Sönmez Satışlarını Nebim V3 Guided Sales İle Yönetiyor!

linkedin-follow-erphaber

Faik Sönmez İş Geliştirme ve Bilgi Sistemleri Direktörü Berkan Çiçek, son dönemde Nebim ile hayata geçirdikleri ve mağazalarında müşterilerine kişiselleştirilmiş satış fırsatları sunabildikleri Nebim V3 Guided Sales uygulaması hakkında bilgiler verdi.

Faik-nebim

Berkan Çiçek, 2004 yılından beri Nebim ile iş birliklerinin devam devam ettiğini, 2015 yılından bu yana ise Nebim V3 uygulamalarını kullanmaya başladıklarını söyleyen Çiçek; “Şirketimizde toptan satıştan perakende satışa, üretimden finansa, iş zekasından CRM uygulamalarına kadar tüm süreçlerde V3 uygulamalarını kullanıyoruz. Nebim ile en son gerçekleştirdiğimiz projelerden birisi de Nebim V3 Guided Sales uygulaması. Biz bu uygulama ile mağazalarımızda mobil cihazlar üzerinden stok kontrolü, müşteri bilgilerine hızlı şekilde ulaşım, kasa işlemlerini hızlandırma, sepet ortalamaları ve yok satma gibi parametreleri kontrol edip bunları geliştirebileceğimiz bir ortam oluşması için projeyi gerçekleştirdik. Bu projede iş yoğunluğu en yüksek olan 4 mağazamızda start verdik. Bunlar iki cadde mağazamız iki de alışveriş merkezinde kurulu olan mağazalarımızdı. 9 Nisan itibari ile bu 4 mağazamızda uygulamayı Android cihazlar üzerinde aktif hale getirdik.” diyen Çiçek, Nebim ile gerçekleştirdikleri Nebim V3 Guided Sales uygulamasının faydalarına değinerek devam etti.

“Nebim V3 Guided Sales uygulaması ve ürün öneri motoru ile elde ettiğimiz faydaları şöyle sıralayabiliriz;

   • Reyonda müşterilerimize hizmet veren satış danışmalarımız bir ürünün mağazada var olup olmadığını çok hızlı bir şekilde uygulama ile kontrol edebiliyor.
   • Eğer ürün ilgili mağazanın deposunda yoksa müşterimizi en yakın mağazaya yönlendirebilir veya yine bu uygulama üzerinden diğer mağazamızdan bu ürünler rahatlıkla sipariş edilip mağazaya gelmesi istenebilir.
   • Bu uygulama ile arka planda çalışan ürün öneri algoritması ile müşterinin reyonda sorduğu ürünle birlikte, bunun dışında ürün önerilerinin ne olacağı ile ilgili uygulama bize birtakım önerilerde bulunuyor. Ör: Müşterinin bize sorduğu ürünle birlikte, en çok satılan ürünler, bunu tamamlayan veya alternatif olan ürünler, diğer müşterilerin aynı zamanda göz attığı veya satın aldığı ürünler ilgili çok geniş bir ürün yelpazesinde müşteriye öneriler sunabilecek aynı zamanda sepet derinliğini arttırmayı hedeflediğimiz çok önemli bir uygulama olarak görüyoruz.
   • Müşteri bazında kampanyaları cihaz üzerinden görebiliyoruz. Faik Sönmez olarak müşterilerimize doğum günlerinde hediye ettiğimiz promosyonlar var. Bu promosyonların o müşteriye ait olup olmadığını veya müşterinin hangi tarih aralığında o promosyondan faydalanabileceği gibi bilgileri cihaz üzerinden rahatlıkla erişim sağlayıp görebiliyoruz.
   • Özellikle uygulama ile reyonda satışını gerçekleştirdiğimiz ürünü, tekrar kasaya gidip okutmaya gerek kalmadan reyon fişi transferi ile kasada tek tuşla ürünün satışını gerçekleştirebiliyoruz. Bu aynı zamanda kasada geçirilen zamanın azalmasına fayda sağlarken reyondaki arkadaşların da satış sürecine katkıda bulunmasını sağlamış oluyoruz.”

“Nebim V3 Guided Sales uygulamasını kullandıkları mobil cihazların seçimi hakkında da bilgi veren Çiçek; “Bizim için önemli bir süreçti. Biz bu noktada Android cep telefonları ile ilerleme kararı aldık. Tabi programın mağazalarda kullanılmasıyla birlikte önemli faktörlerden birisi de güvenlik. Biz bu noktada yaptığımız araştırmalar sonucunda mobil cihaz yönetim programlarından firmamız için uygun olanını seçtik ve şu anda yüzde yüz güvenlikle mağazalarımızda ki cep telefonlarının sadece bizim uygulamayı çalıştıracak şekle getirerek bu noktada oluşabilecek eksiklikleri veya güvenlik açıklarını da önlemiş oluyoruz. Aynı şekilde bu kullandığımız yazılımda Nebim V3 Guided Sales ile ilgili bir update olduğunda bunu tek noktadan bütün cihazlara aynı anda bu update’i yayabilme kabiliyetine sahip. Bunun da proje kadar önemsenmesi gereken bir konu olduğunu düşünüyoruz. Çünkü firmaların bir kısmı bu konudaki güvenlik endişelerinden dolayı programla ilgili çekinceleri olabiliyor fakat biz bunu Nisan ayından beri test ettiğimiz bir ortamda herhangi bir güvenlik açığı olmadan rahatlıkla kullanabiliyoruz. Mağazalarımızda kullanılan mobil cihazları biz sim kartlı olarak mağazalarımıza göndermiyoruz. Tüm bağlantılarımızı mağazalarımızda var olan Wi-Fi cihazları üzerinden güvenli bir şekilde internete çıkararak yapıyoruz Dolayısı ile kullanılan cihazlarda, kullanım amacının dışında herhangi bir arama veya mobil data hatlarının kullanılmasına gerek kalmadan mağazadaki var olan internet hattı üzerinden erişim sağlayarak güvenli bir şekilde server’a bağlantı yapmaktadır.” diye bilgi verdi.

Nebim V3 Guided Sales uygulamasının merkezden yönetimiyle ilgili yaptıkları çalışmalara da değinen Çiçek; “Nebim ile yaptığımız iş birliği ile Nebim V3 Guided Sales uygulamasının merkezden yönetimiyle ilgili yeni bir program daha eklettik. Bu programla birlikte mağazadaki cihazların belirlediğiniz tarih aralığında hangi performansta çalıştığını, ne kadar adet sorgu yaptığını, hangi bölümlerle ilgili daha sık modüllerin kullanıldığını rahatlıkla raporlayabiliyorsunuz. Böylece mağazanın bilgisine başvurmaya gerek kalmadan hangi mağazanızda hangi cihazın hangi sıklıkta kullanıldığını görebiliyor ve gerekirse o mağazaya ikinci veya üçüncü cihazların alınmasına karar verebiliyorsunuz. Veya o mağazada cihazla ilgili yapılan sorgulamaların sayısı azsa bununla ilgili oradaki personelden kaynaklanan bir durum olduğunu mu veya cihazdan kaynaklana veya teknolojik alt yapıdan kaynaklanan bir sorun olup olmadığını rahatlıkla anlayabiliyorsunuz.” dedi.

Çiçek, Nebim V3 Guided Sales uygulaması sayesinde sağladıkları müşteri memnuniyetine de değinerek şunları söyledi; “Bizim Faik Sönmez olarak yaptırdığımız gizli müşteri ziyaretleri deneyimlerin de de gördüğümüz üzere müşterinin hoşlanmadığı durumların en başında mağazada tek başına bırakılmak geliyor. Buda çoğunlukla müşterilerimizin reyonda sorduğu bir ürünün personel tarafından depoya gidilip mevcudiyetinin var olup olmaması ile gerçekleşiyordu. Biz bu uygulama ile birlikte müşteri memnuniyetinin arttığını, satış danışmanının reyonda müşteriyi tek başına bırakarak artık depoya giymeye gerek kalmadığı için bu süreçlerin oldukça iyileştiğini gözlemliyoruz. Müşterilerin aradıkları ürünlerle ilgili hızlı cevap alması, mağazada olup olmayan ürünlerle ilgili en yakın mağazaya yönlendirilebilmesi rahatlıkla veya bulunduğu mağazadan o ürünün başka mağazalardan sipariş edilerek getirtilmesi gibi olanakların sunulması hem müşterinin hayatını kolaylaştırıyor hem de bizim ek ve ilave ürün satışlarımıza katkı sağlayarak sepet ortalamalarımızın artmasına katkıda bulunuyor. Zaten projenin de en başından beri faydasını görmek istediğimiz noktalardan biri, birincisi tabi ki müşteri memnuniyeti, daha sonra sepet ortalamaları ve mağazalarımızla paylaştığımız satış hedeflerine ulaşılabilmek amacı ile ürün önerilerinin hızlı ve çabuk şekilde müşteriye sunulması en temel göstergelerimizden biri.”

Nebim V3 Guided Sales uygulamasını, pilot olarak hayata geçirildiği dört mağazadan elde edecekleri deneyim ile birlikte önümüzde dönemde diğer mağazalarında da hayata geçireceklerini ve bu mağazalarda da aynı faydaları sağlayarak verimliliği artıracaklarını belirten Çiçek son olarak “Teknolojik gelişmelerin hayatımıza soktuğu ihtiyaçlar doğrultusunda Nebim ile olan iş birliğimize devam edip, teknolojiyi mağazalarımızda hem çalışanlarımızın hem de müşterilerimizin memnuniyetlerinin arttırılmasına dönük olarak kullanmaya devam edeceğiz.” dedi.

Röportaj Videosunu izlemek için tıklayın>

Nebim V3 Guided Sales’i keşfetmek için tıklayın>

Filed in: Başarı Hikayeleri, Nebim Tags: ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Nebim V3’ün 18.10 Versiyonu Yayınlandı Nebim V3’ün 18.10 Versiyonu Yayınlandı
Nebim, Nebim Planet 2018 Etkinliğinde Perakendenin Liderleri ile Buluştu Nebim, Nebim Planet 2018 Etkinliğinde Perakendenin Liderleri ile Buluştu
Nebim V3 Guided Sales ile “Mağazada Müşteriye Özel Ürün Önerileri” Nebim V3 Guided Sales ile “Mağazada Müşteriye Özel Ürün Önerileri”

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2018 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın