Flekssit, tüm ihtiyaçlarına Microsoft Dynamics ERP ile cevap buldu. 

Flekssit, tüm ihtiyaçlarına Microsoft Dynamics ERP ile cevap buldu.

linkedin-follow-erphaber

Gelişen ihtiyaçlarına Eski ERP sistemi ile cevap bulamayan Flekssit, ürün çeşitliliğini esnek ve hızlı çözümler ile yönetebilmek için Microsoft Dynamics ERP sistemini kullanmaya başladı. Flekssit Bilgi İşlem Müdürü Sn. Asım Bilgin ile yaptığımız söyleşide Microsoft ERP projesini konuştuk.

flekssit0

ERP HABER: Bize Flekssit ten bahsedermisiniz?

Asım Bilgin: 1975 yılında mobilya sektöründe faaliyete başlayan Flekssit, 1980 yılından itibaren stratejik olarak ofis mobilyasına odaklanmaya karar verdi. Teknolojinin ve dünyadaki değişimin sürekli takipçisi olan Flekssit, yüksek standartlarda estetik ve fonksiyonel ofis mobilyaları üreterek, istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

Flekssit Avrupa Uluslararası Kalite Ödülü kazanmıştır. Grup bünyesinde metal, plastikten oluşan kompenantlar ve sünger gibi yarı mamuller de üretilmektedir. Ahşap, metal, plastik, sünger ve konfeksiyon bölümleri ile entegre bir tesise sahip olan Flekssit, koltuk, ofis masaları, ofis sistemleri ve metal ürünler olmak üzere sektörün öncü firmalarındandır.

Flekssit TS EN ISO 9001/ 2000 – TSE – TSEK – GOST Kalite ve Kalite Sistem Belgelerine sahip olup, hammadde temininde ve hizmette de belgeli tedarikçileri tercih ederek, yüksek kalite standartlarına ulaşmaktadır. Flekssit ÇEVRE konusunda çok hassastır. Yonga levhaları E1 kalitesindedir. Yanmaya, çizilmeye ve suya dayanıklıdır. Ahşap boyaları su bazlıdır, bu yüzden insan sağlığı için güvenlidir. Kumaşları çevre zihniyetiyle tasarlanmıştır ve kumaşlarda kullanılan boyalar ağır metaller içermez. Kumaşların çevreye dönüşümü 0’dır. Plastik atıkları termoplastik özellikte olduğu için geri dönüştürülür ve yeniden kullanılır durumdadır.

flekssit2

 

ERP HABER: ERP Sisteminizi neden değiştirme kararı aldınız?

Asım Bilgin: Eski ERP sistemi, gelişen Flekssit’in ihtiyaçlarına cevap veremiyordu. Dinamik bir yapısı bulunan ve sürekli büyüyen Flekssit’in ürün çeşitliğinin esnek ve hızlı çözümlerle yönetilebilmesi gerekiyordu.

Üretim planlaması ve verimliliğin öncelikli üretim hedeflerinden olan Flekssit için ayrıca, çeşitli hammaddelerin en az fire vererek ofis mobilyalarının üretilmesi, stokların ve vardiyaların en verimli şekilde kullanılması da oldukça önemliydi. Fabrikasını ve süreçlerini buna göre düzenleyen Flekssit, ERP fonksiyonlarının tüm bu konuları etkin şekilde yönetmesini istiyordu.

ERP HABER: Neden Microsoft Dynamics ERP çözümünü tercih ettiniz?

Asım Bilgin: Aylar süren yerli ve yabancı ERP ürün incelemeleri sonucunda Microsoft ERP (Dynamics AX) ürününü seçen Flekssit için en önemli seçim kriterleri; hem seçilen ERP ürününün sağladığı üretim fonksiyonları hem de iş ortağının sektörel tecrübesi oldu.

ERP HABER: Microsoft Dynamics ERP Çözümünün size sunduğu yenilikler nelerdir?

Asım Bilgin: Yapılan ERP projesi sonrasında Flekssit, konfigüre edilebilir ürün reçetesi ve rota tanımlarının yapılabilmesi sağlandı. Ayrıca ürün maliyeti çalışmalarının hızlı bir şekilde sonuçlandırılması ile karlılık artışı elde edildi.

Üretim ve dağıtım süreçlerinin etkin ve verimli bir şekilde takip edilebilmesi de oldukça kritik önem arz ediyordu. Microsoft ERP (Dynamics AX) içindeki standart fonksiyonlar (Trade & Logistics modülleri) kullanılarak istenilen çalışmalar hızlı bir şekilde uygulandı.

Ürün Kurucu (Product Builder) modülü ile binlerce satır veri oluşturan ürün reçetelerinin hızlı bir şekilde tanımlanabilmesi, güncellemelerin yapılabilmesi sağlanırken, ayrıca kurulan ERP sistemi ile tüm satış, satınalma, planlama, üretim ve sevkiyat süreçlerinin tamamı, başından sonuna kadar tek bir sistem içerisinde, entegre bir yapıda çalışarak Flekssit’in sevkiyat performansının ve doğruluğunun artışını sağladı.

 

Asım BİLGİN, Bilgi İşlem Müdürü, Flekssit

“500’ü aşkın uzman kadrosu ile 98.000 m2 alanda günlük 1.700+ adet üretim kapasitesine sahip Flekssit Ofis Mobilyaları 5 kıtaya ihracat yapmaktadır.”

“Takibini yapmakta zorlandığımız genel giderleri kontrol altına alarak ve sevkiyatlarda yaşanan sorunları en aza indirerek, ilk günden itibaren Microsoft ERP (Dynamics AX) sisteminden fayda sağlamaya başladık.”

 

Filed in: Başarı Hikayeleri, ERP, Haberler, Makaleler, Microsoft Dynamics, Mobilya & Dekorasyon, Sektörler, Sponsorlar Tags: , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

110  Yıllık Koska, IFS ERP İle Endüstri 4.0 Çağına Geçiyor 110 Yıllık Koska, IFS ERP İle Endüstri 4.0 Çağına Geçiyor
Dikkan Grup şirketleri, Canias ERP ile daha planlı, yönetilebilir ve verimli bir yapıya kavuştu Dikkan Grup şirketleri, Canias ERP ile daha planlı, yönetilebilir ve verimli bir yapıya kavuştu
Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde Microsoft Dynamics 365 (Axapta) ile ERP Eğitimi Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde Microsoft Dynamics 365 (Axapta) ile ERP Eğitimi
Okida Elektronik abas ERP Yazılımı ile Canlı Kullanıma Geçti Okida Elektronik abas ERP Yazılımı ile Canlı Kullanıma Geçti

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın