Gizia, Nebim V3 ile Ölçme, Değerlendirme ve Karar Alma Süreçlerini Hızlandırdı 

Gizia, Nebim V3 ile Ölçme, Değerlendirme ve Karar Alma Süreçlerini Hızlandırdı

linkedin-follow-erphaber

Moda sektöründe 25 yıllık deneyime sahip olan Gizia, Nebim V3 ile ölçme, değerlendirme ve karar alma süreçlerini hızlandırdı.

Moda sektöründeki 25 yıllık deneyiminizin başarı hikayesini anlatır mısınız?

Ailemin geçmişinin manifatura olması benim için büyük bir avantajdı. Gizia, sonradan tekstile girmiş bir firma değil çekirdekten yetişmeyiz. Ben Malatya’dan İstanbul’a geldiğimde ailemden herhangi bir maddi destek almadım, başlarken de öyle büyük bir sermayem yoktu. İstanbul’a ilk geldiğimde önce ağabeyimin Kapalıçarşı’daki manifaturacı mağazasında çalıştım. Ardından Marmara Çarşısı’nda 15metrekarelik bir mağazada hazır giyim işine girdim. 1994 yılında işin sadece al-sat kısmında yer almak istemediğime, mutfağında çalışmak istediğime karar verdim ve Osmanbey’de imalata başladım. 2004 yılına kadar geçen süreçte çok çalıştım ve sektörü analiz ettim ardından 2005 yılında Gizia’yı kurdum. Başarılı olarak görülüyorsam bunun sırrını şöyle açıklayabilirim; Önce hayal edeceksin, sonra hedef koyacaksın. Hayal ile hedefin bir arada olması lazım. Hayal etmeden hedef koysanız olmaz, hedef koysanız hayaliniz olmazsa yine olmaz. Hayal edip hedef koyduğunuzda, bir de çalıştığınız zaman hedefi yakalıyorsunuz. Diğer taraftan işin temeli olan dürüstlüğü de unutmamak lazım. En büyük sermaye dürüstlük. Gizia’nın kısa sürede bir dünya markası olmasının altında yatan nedenler arasında, iyi bir ekip çalışması da geliyor. Kurulduğundan bugüne bizi yalnız bırakmayan bir ekibimiz var. En büyük avantajımız; iyi bir ekip kurduk, güçlü bir takım olduk ve o takım markasını sevdi! Markayı kurduğumuzda 100 kişiydik, tüm ekipte bir aidiyet duygusu ve sadakat oluştu halen de devam ediyor. Bu başarı aslında ekibin başarısı. Mutlaka benim de etkim vardır ama ben o 100 kişiden biriydim.

nebim-Gizia

Nebim ile tanışma süreciniz ve Nebim V3’ü tercih etme sebepleriniz nelerdir?

Hızla büyüyen ve gelişen yapımıza ve Perakende sektöründe değişen ve gelişen süreçlere ilişkin olarak hızlı bir şekilde aksiyon almamız gerekiyordu. Bu noktada doğru orantılı bir şekilde ERP programına geçmemiz gerekti, Nebim’in yıllarca bize hızlı ve kaliteli hizmetler sunması bizim gelişmemizde büyük rol oynadı. Aynı şekilde karşılıklı fikir alışverişleri ve yönlendirmeler ile birbirimizi geliştirdiğimize de inanıyoruz.

Nebim’in sektördeki tüm gelişmeleri ve kanuni değişiklikleri takip edip, hızla aksiyon alıp yeni çözümler üreten bir firma olması, ölçme, değerlendirme ve karar alma süreçlerine katkı sunan yapısı, çoklu dil desteği (Veri dili ve uygulama dili) sayesinde farklı ülkelerde kullanılabilir olması ve perakende sektöründeki deneyimleri ile bizlerin hedefleri doğrultusunda en çok katma değer sağlayan uygulama olduğunu düşündüğümüz için Nebim Winner’dan sonra Nebim V3 ile yolumuza devam etmeye karar verdik.

Nebim V3’ü tercih ettikten sonra proje geçiş deneyimlerinizi aktarır mısınız?

Nebim V3 yazılımını bünyemize entegre etme anlaşmasını takiben şirketlerimizin her departmanından “Proje Liderleri” belirledik ve 6 ay gibi kısa bir sürede yazılımı tamamıyla fonksiyonel olarak kullanmayı başardık.

Mevcuttaki Nebim Winner verilerimizden NebimV3’e aktarılacak verilerin analizi yaptık ve son iki yıllık verilerimizi Nebim V3’e taşıdık. Nebim’in eğitim portalı olan Nebim Akademi ile tüm kullanıcıların kendi yönettikleri işlerle ilgili eğitim videolarına ulaşmaları sağlandı kendi bünyemizde önemli tüm modüller için eğitim kitapçığı hazırladık. Proje ekibi tüm anahtar kullanıcılara ön eğitim ve ödevler vererek Nebim V3 kullanımına ilişkin pratikliği kazandırdı. Sonrasında birden fazla tam gün canlı kullanım senaryoları yapılarak tüm departmanların iş süreçlerini Nebim V3 üzerinden test edilmesi sağlanarak varsa eksiklikler sorunlar veya yanlış anlaşılmış durumlara canlıya geçmeden müdahale ettik. Açılan test veritabanlarında kullanıcıların kendi süreçlerini test etmeleri ve kullanıma dair pratiklik kazanmalarıyla birlikte tüm mağaza ve merkezimizi aynı anda Nebim V3 canlı kullanımına geçirdik.

Nebim V3 ile hangi iş süreçlerinizde daha verimli bir işleyiş sağladınız? (Özellikle Acente Performans Yönetimi)

Ürün yönetimindeki geliştirmeler sayesinde, renk kodu ve size yapısının sınırsız tanımlanabilmesi ve birçok ek özellik ile raporlarda istediğimiz detaylara ulaşabilir hale geldik. Mağazalarımızda ve merkezimizde üretim aşamasından, depo sevkiyatına ve müşteri yönetimimize kadar her aşamada uyguluyoruz. Nebim V3 POS’da mağazalarımızda birden çok kampanyayı aynı anda uygulayabilmeye başladık. İthalat ve ihracat dosya takiplerine bağlı hareketler kolaylıkla takip edebilir ve özellikle ithalat masraflarını ilgili dosyaya otomatik yedirerek maliyet düzenlemelerini daha kolay yapabilir hale geldik. Banka modülü sayesinde bankalarla olan iş süreçlerimizi sistem üzerinde daha verimli takip edebilir hale geldik.

Her aşamada alabildiğimiz hızlı raporlar sayesinde zamanımızı daha verimli kullanabildiğimizi, sağlıklı kararlar alabildiğimizi ve iş süreçlerimizi daha etkin yönetebildiğimizi gördük.

Nebim V3 programının Acenta performans konusunda mağazamıza bir takım katkıları olmuştur. 1 Mayıs itibariyle Nebim V3 mağazacılık programına geçmemizin akabinde aşağıda sıraladığımız özelliklere kavuşmuş olduk.

Nebim V3 ile Acenta performans raporlama anlamında kazandığımız başlıca özellikler;

  • Mağazamızı ziyaret eden acenta müşterilerinin hangi acenta ile en sık hangi saat aralığında giriş yaptığını raporlayabiliyoruz.
  • Acentanın hangi yaş aralıklarındaki müşterileri mağazamıza yönlendirdiğini, giriş yapan müşterilerin cinsiyetini ve ülkesini rapora dökebiliyoruz.
  • Hangi acenta müşterisinin hangi ürünleri tercih ettiğini, beden aralıklarını öğrenme şansını V3 ile elde ettik.
  • Acentaların aylık, saatlik ve günlük cirolarını ve kişi başı ciro ortalamalarını V3 üzerinden takip edebiliyoruz.
  • Hangi acentanın ne kadar müşteri yönlendirdiğini ve bu müşterin alışveriş ortalamalarını takip edip, elimizdeki doneler sayesinde acentalarla görüşme sağlayabiliyoruz.
  • Acenta tarafından önceden belirlenen rezervasyon saatlerine uyulup uyulmadığı, erteleme/iptal gibi durumların ne sıklıkla yaşandığını yine V3 ile saptayabiliyoruz.
  • Acentaların sıklıkla hangi bölge ve otelden müşteri yönlendirdiğini, bu otel misafirlerinin alışveriş oranları ve cirolarını öğrenebiliyoruz.
  • Satış personellerimizin ilgilendiği müşterilerin hangi oteller üzerinden geldiğini, hangi otel müşterisine ne sıklıkla ve ortalamayla satış yapıldığını saptama şansını yine V3 ile elde ettik.
  • Rehberlerin yönlendirdiği müşteri sayılarını, alışveriş ortalamaları ve cirolarını raporlayabiliyoruz.
  • Günlük acenta rezervasyonlarının giriş ve çıkış saatlerini raporlayıp, mağaza içerisinde kaldıkları ortalama süreyi öğrenebiliyoruz.

Nebim ile olan iş birliğinizle ilgili olarak gelecek planlarınızdan bahseder misiniz? Hayata geçireceğiniz yeni projeleriniz var mı?

Nebim ile birlikteliğimiz Nebim Winner ile başladı ve şu an Nebim V3 ile devam ediyor. Nebim’in Mağazalarda müşterilere özel ürün önerileri ve satış fırsatları sunduğu uygulaması olan Nebim V3 Guided Sales ürününü de en kısa zaman içerisinde mağazalarımıza konumlandırmayı planlıyoruz.

Filed in: Başarı Hikayeleri, ERP, Nebim Tags: , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Nebim V3’ün 18.10 Versiyonu Yayınlandı Nebim V3’ün 18.10 Versiyonu Yayınlandı
Nebim, Nebim Planet 2018 Etkinliğinde Perakendenin Liderleri ile Buluştu Nebim, Nebim Planet 2018 Etkinliğinde Perakendenin Liderleri ile Buluştu
Nebim V3 Guided Sales ile “Mağazada Müşteriye Özel Ürün Önerileri” Nebim V3 Guided Sales ile “Mağazada Müşteriye Özel Ürün Önerileri”
Faik Sönmez Satışlarını Nebim V3 Guided Sales İle Yönetiyor! Faik Sönmez Satışlarını Nebim V3 Guided Sales İle Yönetiyor!

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın