İmalattaki Yetenek Açıklarını abas ERP Yazılımı İle Kapatın 

İmalattaki Açıklarınızı abas ERP Yazılımı ile Kapatın

linkedin-follow-erphaber

Herkes bunu düşünüyor ama, şu günlerde kimse pek fazla dile getirmiyor: Dünya genelinde üretimde git gide genişleyen yetenek eksikliği.
Yani, Deloitte ve İmalat Enstitüsü’nün tahminlerine göre önümüzdeki 10 yılda artan tüketici talebine ayak uydurmak için imalat alnında yaratılan iş pozisyonlarının yarısından fazlası doldurulamayacak.Peki, tahmin edilen bu açığın sayısal değeri ne kadar? 2025’e kadar sadece ABD’de 3,5 milyon yeni iş ve 2 milyon kadro açığıdır.

Daha akıllı ve daha genç imalat yeteneği ihtiyacı şiddetini artırdığında, işletmeler iş başvurularında rekabet etmek ve başvuran adayı kazanmak için ne gerekiyorsa yapıp, kesenin ağzını daha da genişletmek durumunda kalacaklardır. Birçoğu piyasa ortalamasının çok üstünde maaşlar ve menfaatler sunarak, insanları kapılarına çekeceklerini umacaktır. Diğerleri ise, birden fazla seçeneğe yatırım yaparak başarısızlık olasılığını en aza indirmek için işe alım sürecini uzatacak, merhametsizce ince eleyip sık dokuyacak ve bu adaylardan sadece dar bir nitelik setine uygun olanı/olanları kabul edeceklerdir. Her ikisinde de bu süreçte çok fazla para harcanmış olacak ve sonunda operasyonları uzun vadede sürdürmek için hiçbir şey yapılamayacaktır.

Bunun yerine, üretim tesisinize taze yüzler getiren ve onları orada tutan bir ERP yazılımını seçmelisiniz. İş görüşmelerinizin dışında bıraktığınız ERP, aslında işe alım sürecinde bir avantaj mıdır?

İlk günden itibaren standardı belirleyin

Öğrenme eğrisinden kimse hoşlanmaz, özellikle de yeni çalışanlardır. Fakat standart operasyon prosedürleri – özel bir ERP sisteminde bulacağınız gibi – adım adım kullanım kılavuzlarından çok daha fazlasıdır. Açık ve net bir şekilde tanımlanmış iş akışları şeklinde oluşturulan standart operasyon prosedürleri yeni işe alınanların yanı sıra, uzun süredir çalışanların şirketinizin belirlediği yüksek verimlilik ve uyum çizgilerinden sapmalarını önlemektedir.
Çalışanlar ERP’nin desteğiyle görevlerini çabucak kavrayabilecekler ve üreticiler de son işe alınanlar daha ilk turda hatalar yapsalar bile bunlardan anında haberdar olup gerekli müdahaleleri yaparak rahat bir nefes alabileceklerdir. İşte öğrenmek budur! Hatalar küçük, şeffaf ve kolaylıkla düzeltilebilir olacaktır. Hepsinden iyisi, abas Workflow Editor gibi araçlar, yöneticilerin personelin yürüttüğü süreçlere daha yakından bakmalarını ve yoğun işlerin yanı sıra riski azaltacak şekilde görevleri optimize etmelerini sağlamaktadır.

Gereksiz ayrılıkların keyfinizi kaçırmasına izin vermeyin

Giderek artan bir şekilde, tüm endüstrilerdeki imalat şirketleri, makine çalıştırmak, ekipman kalibre etmek ve tahmini bakım programlarını denetlemek için mühendislik deneyimi olan, teknik olarak ustalık sahibi bireyleri bünyelerine katmak istemektedirler. Lakin bu değerli çalışanları elden kaçırmanın en kolay ve kesin yolu onları manuel operasyonlar ve işi bir hayli sekteye uğratan raporlama süreçleri batağına sokmaktır.
Otomasyon ve üçüncü parti programlarla kesintisiz entegrasyon, bu endişeleri gidermek için çok şey yapacaktır. Örneğin, özel üreticiler için abas ERP’nin ProNest ile nasıl entegre olduğunudüşünün. abas, bir proje içerisinde kesim operasyonunun ne zaman olacağını belirler, daha sonra hammadde israfını en aza indirgemek için kesim kalıplarının hazırlanması sürecinde parçaların yuvalama gereksinimlerini en iyi duruma getirmek veya talebi karşılamak adına tedarik işlemini hemen başlatmak için malzeme modülleri ve ProNest ile iletişim kurmaktadır. Bu sırada, üst düzey personel, zamanlarına layık daha önemli konulara odaklanabilmektedir.
Daha akıllı bir ERP ile, çalışanlar veri için değil, verileri onlar için çalışmaktadır. Bu özellik, bir ERP sistemi ile bütünleştirilmiş her uygulamayı kapsamaktadır.

Kazanmak için mobil ERP

Nerede olursanız olun fark etmeksizin çalışabilmenin getirdiği özgürlük hafife alınmamalıdır. Ve bin yıldır bu herkes tarafından bilinmektedir. Şirketler imalat konusundaki yanılgılarını kırmak ve endüstrinin ileriye dönük olarak düşünen parlak, genç çalışanlarını ikna etmek istiyorlarsa, anlaşmayı, çalışanların her güne güvenebilecekleri bulut tabanlı mobil cihazlar için optimize edilmiş ERP teknolojisi ile imzalamalıdırlar.
Meraklı zihinler, kişisel hayatlarında kullandıkları diğer SaaS platformlarına benzediğinden ötürü, web portalları aracılığıyla gerçek zamanlı operasyonel verilere erişimi sevecektir. Mobil dağıtım, akıllı telefonlar, tabletler veya endüstriyel el terminalleri aracılığıyla tam ERP işlevselliği sunarak kullanımı bir adım öteye taşımaktadır. Kullanıcılar, başarılı olmak için ihtiyaç duydukları her şeyle birlikte üretim alanına adım atmanın yanı sıra, gelecek yıllar boyunca onları üretken ve üretken kılacak 21. yüzyılın endüstriyel veri yönetimi becerilerini de kazanırlar.

Sponsored Content


29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Fatura, e-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.
abas, ERP, kurumsal kaynak planlama, yazılım, mobilite, mobil ERP, iş akış yönetimi, workflow, BPM

Filed in: abas, Ana Başlıklar, ERP Tags: , , , , , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

ERP-EDI Entegrasyonu Maliyetleri Düşürür, Verimliliği Artırır ERP-EDI Entegrasyonu Maliyetleri Düşürür, Verimliliği Artırır
abas Otomotiv’de Tedarik Zinciri & Lojistik Optimizasyonu Konferansı’ndaydı abas Otomotiv’de Tedarik Zinciri & Lojistik Optimizasyonu Konferansı’ndaydı
e-Kitap: abas İş Süreçleri Yönetimi (BPM) e-Kitap: abas İş Süreçleri Yönetimi (BPM)
abas ERP 3 Mayıs’ta 1. İSTANBUL KOBİLER ve BİLİŞİM KONGRESİ’nde abas ERP 3 Mayıs’ta 1. İSTANBUL KOBİLER ve BİLİŞİM KONGRESİ’nde

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Mayıs 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Mayıs 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Mayıs 2018 Sayısı yayında! Her bir sayımızda gelişen teknoloji ile birlikte bizler de değişen ve dönüşen bir yapı kazanıyoruz. Siz değerli okuyucularımızı sektörün son trendleri ve en… Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2018 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın