İnsan Kaynaklarında aday havuzu yönetimi 

İnsan Kaynaklarında aday havuzu yönetimi

linkedin-follow-erphaber

Organizasyonunuzun başarılı olma süreci en başta doğru insanları işe almakla başlar. Tüm şirketler işe alım süreçlerinde doğru insanı, doğru pozisyona en verimli şekilde yerleştirmenin hesaplarını yapıyor. Peki burada bitiyor mu? Hayır. İşe aldıktan sonra tüm çalışanların verimini ve memnuniyeti ölçmek, buna göre şirketi yapılandırmak da firmaların başlıca görevlerinden biri.

inspectthis

İşe Alım Süreçlerinde Standartlaşma

İnsan kaynakları departmanlarının verimli bir şekilde çalışmaları için işe alım süreçlerini standartlaştırmaları gerekmektedir. Mobil uygulama çözümleri de bu ihtiyaçları karşılamakta oldukça önemli bir yer ediniyor.

İnsan kaynakları çözümleri kullanan şirketler yeni yetenekleri keşfetmek için bir adım önde yer alıyor çünkü işe alım sürecinin standart haline getirilmesi aday havuzunun daha verimli yönetilmesine ve daha hızlı bilgi paylaşımına olanak tanıyor. Bu uygulamaların başlıca özelliği gerçek zamanlı raporlara ve değerlendirmelere de olanak vermesi. Aynı zamanda karar verme sürecinde de oldukça hız kazandıran bir yöntem.

Şirketlerin değişen yapılarına göre aday yetkinliklerinin ölçülmesi önemli bir nokta. Örneğin e-ticaret devlerinden biri olan ve akın zamanda Amazon tarafından satın alınan Zappos oldukça sıradışı bir yapıya bürünüyor. Şirket CEO’su Tony Hsieh’in yaptığı duyuruya göre şirketteki hiyerarşik yapı tamamen kalkıyor. Bunun anlamı artık müdürler yok, sadece bir işin veya projenin başında çalışan ekipler var.

Her sektör için esnek çözümler

Zappos’un bu yeni yapısından dolayı şirket içi yeni görev dağılımları ve sorumluluklar da ortaya çıktı. Çalışanların kendi kendini yönettiği böyle bir dairesel yapıda haliyle sistemin de esnek olması lazım. Bundan dolayı şirket yeni bir insan kaynakları yazılımı ve platformu kurdu. Bu tarz çalışmaya ve ekiplere uygun çalışanları bulmak için de işe alım süreçlerini belli kontrol listeleri ve soru havuzları oluşturarak standartlaştırdı. Böylece hem hızlıca tüm bilgileri ölçeklendirebiliyor hem de doğru insanı bulabiliyorlar.

Eğer mobil uygulamalar sorunsuz bir şekilde çalışmazsa mobile geçmenizin de bir anlamı kalmaz. Bu yüzden bu uygulamaların sisteminiz ile sorunsuz çalışması ve entegre olması çok önemlidir. Örneğin mobil bir HR uygulamasının native yani özellikle o platform için yazılmış olması verimli çalışan bir uygulama için olmazsa olmaz bir noktadır. Avandel’in soru bankası yönetim uygulaması şirketlerin HR operasyonlarının sorunsuz çalışmasını sağlamaktadır.

Inspect THIS! uygulaması mülakat soruları oluşturmanızı, sonuçları kontrol etmenizi ve aday hakkında önemli olan bir çok bilgiyi takip etmenizi sağlar. Bunun sonucunda adayları çok hızlı bir şekilde değerlendirip rapor oluşturabilir, o anda istediğiniz çalışma arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.

Günümüzün hızlıca değişen koşulları karşısında şirketlerin ve çalışanların her zaman esnek olması, sisteme entegre platformların da otomatize edilmesi bir gereklilik haline geldi. Özellikle belli bir tutarlılık sağlamak isteyen tüm uluslararası ve yerel şirkeler için bu durum geçerli.

Filed in: Haberler, İK Yönetimi, İnsan Kaynakları Tags: , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

SAP Türkiye 3. Kez “En İyi İşveren” Sertifikası ile Ödüllendirildi SAP Türkiye 3. Kez “En İyi İşveren” Sertifikası ile Ödüllendirildi
Menatek İnsan Kaynakları süreçlerini yönetmek için Login HR’ı tercih etti    Menatek İnsan Kaynakları süreçlerini yönetmek için Login HR’ı tercih etti  
KARACA İK altyapısını Microsoft Dynamics ile değiştirdi KARACA İK altyapısını Microsoft Dynamics ile değiştirdi
Karaca Grubu IK deneyimlerini paylaşıyor Karaca Grubu IK deneyimlerini paylaşıyor

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın