Kaner Grubu SAP sistemine geçiş yaptı 

Kaner Group SAP sistemine geçiş yaptı

linkedin-follow-erphaber

ERP HABER – Kıbrıs’ın Satış&Dağıtım devi Kaner Grubu SAP projesi, MBIS danışmanlığında, 5 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak devreye alındı. Farklı birçok sistemle entegrasyonun yapıldığı proje, gümrük süreçleri ve yerel mevzuat uyumlulukları gibi zorlu süreçleri de içermekteydi.

Bu projedeki hedef; el terminallerinin kullanıldığı tüm satış ve mağazacılık işlemlerinin SAP ile entegre hale getirilmesi ve 9 ayrı şirketin konsolide olarak bu işlemi gerçekleştirebilmesiydi. Ayrıca firmadaki yeniden yapılanma sürecinin, kontrol mekanizması ve entegrasyon yapısı kuvvetli, yaygın ve güvenilir bir yazılım altyapısı ile eksiksiz şekilde tamamlanmasıydı.

El terminalleri kullanılan satış ve mağazacılık işlemleri SAP ile entegre hale getirildi

Proje kapsamında el terminali sistemlerinin entegrasyonu, mağazacılık entegrasyonu, Efes Pilsen’in kullandığı enroute sistemi entegrasyonu ve Gloria Jean’s mağazalarında bulunan Vectron kasa satış sistemi entegrasyonları, Eukanuba enroute sistemi entegrasyonu, Türkiye’deki bayilik sistemine uygun geliştirmeler ile gümrük yazılımının geliştirilmesi ve diğer modüllere entegrasyonu bulunmaktaydı. Tüm onay süreçlerinde de work flow uygulaması yapıldı.

Yapılan HHS (Hand Held Server) entegrasyonları ile Philip Morris, Imperial Tobacco, Diageo gibi firmaların ürünlerinin sipariş, fatura ve tahsilat bilgileri SAP’a aktarılırken kontrollerin yapılması, fatura ve tahsilatların otomatik olarak denkleştirilmesi, ayrıca gün sonunda ürün, müşteri ve açık tahsilat bilgilerinin el terminallerinde güncellenmesi sağlandı.

Efes Pilsen Enroute yazılımı ile de benzer bir entegrasyon kurulup, sipariş, fatura ve tahsilat bilgileri aktarıldığı gibi, ambalaj malzemelerinin takibi ve hesaplaşmasının da otomatik olarak yapılması sağlandı.

POS arayüzü geliştirilerek SAP ile tam entegre satış imkanı sağlandı

Projede barkod ile satış yapılması, fiyat görüntüleme, fatura basma, stok görüntüleme, tahsilat bilgileri girişi ve gün sonu işlemleri için “özel mağazacılık arayüzü” geliştirilerek “hızlı işlem” yapılması ve tüm mağazacılık operasyonlarının SAP ile tam entegre olması sağlandı.  KKTC’deki ilk yabancı franchise hakkını alarak Gloria Jean’s Coffees zincirlerini kuran Kaner Şirketler Grubu, GJC içerisindeki üretim maliyetlerinin takibini gerçekleştirmekte, Vectron POS sitemi ile SAP entegrasyonu sayesinde fatura tahsilat bilgileri SAP’a aktarılmaktadır.

Bunun dışında; Satış, Satın alma ve Finans süreçlerindeki operasyonel verimliliğin artırılmasına yönelik olarak, mevcut sisteme göre daha entegre ve fonksiyonel  bir uygulamaya geçildi. Böylelikle daha sağlıklı bir maliyet yapısına kavuşarak sektörde daha rekabetçi olabilmenin temellerini atıldı ve Yönetim Raporlaması için tüm iş proseslerini içine alacak şekilde ortak bilgi platformunu oluşturuldu. Teknolojik olarak gelecekteki gelişmelere açık bir Bilgi Sistemleri altyapısı sağlandı.

Filed in: ERP, Haberler, Perakende Tags: 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Geleceğin Teknolojileri SAP NOW İstanbul’da İş Dünyası İle Buluştu Geleceğin Teknolojileri SAP NOW İstanbul’da İş Dünyası İle Buluştu
SAP NOW İstanbul Akıllı İşletmelere Odaklanacak SAP NOW İstanbul Akıllı İşletmelere Odaklanacak
Türkiye’de İşletmeler SAP’nin Bulut Çözümüyle Akıllanıyor! Türkiye’de İşletmeler SAP’nin Bulut Çözümüyle Akıllanıyor!
Penti SAP S/4HANA’yı Microsoft Azure Üzerinde Çalıştırıyor Penti SAP S/4HANA’yı Microsoft Azure Üzerinde Çalıştırıyor

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın