Konfor Mobilya sevkiyatta başarı oranını CPM ERP ile yükseltti 

Konfor Mobilya sevkiyatta başarı oranını CPM ERP ile yükseltti

linkedin-follow-erphaber

ERP HABER – Mobilya sektörünün önde gelen firmalarından Konfor, 2011 yılında CPM ERP programını kullanmaya başladı. Firmanın tüm bölümlerinde uygulanan program ile stoklarda %10’luk bir iyileşme sağlandığı, sevkiyatta başarı oranlarının %98’e çıktığını belirten Konfor Genel Müdürü Ömer Çetmen, üretim hatalarını ise %20’lerden %3’e çektiklerin vurguladı.

Sayın Çetmen sözlerine şu şekilde devam etti:

“CPM Çözüm Ortağı Trend Bilgisayar’ın geliştirdiği Sevkiyat Planlama Modülüyle üretimi tamamlanmış mamullerin hatasız sevkini sağladık. CPM öncesinde % 18’leri bulan hata oranı, CPM Planlama modülü sayesinde %2’lere indi. Gece geç vakitlere kadar süren, zaman zaman ertesi güne sarkan yüklemeler yerine mesai saatleri içerisinde sevkiyatlarımızı tamamlayabiliyoruz. Rut, müşteri ve kamyon bazında doğru, optimum planlamadan dolayı elde edilen nakliye maliyetlerinin de %25 düştüğünü söyleyebilirim. ”

“CPM ERP ile Stoklarda %10 iyileşme sağlandı”

Konfor Genel Müdürü Ömer Çetmen: “İki ayrı fabrikada 2 faklı tip ürün grubu üretiyoruz. Bu nedenle farklı tip satın almalarımız, malzeme ihtiyaç planlarımız, dönemsel, aylık, haftalık satın almalarımız oluyor. Malzeme ihtiyaç planlama modülü ile ihtiyaç simülasyonu yapabiliyoruz. Bu sayede stok yükü ve stoklarda % 10’luk bir iyileşme sağlamış olduk.”

“CPM ERP ile Üretim hata oranını %20’lerden %3’lere çektik”

Konfor Genel Müdürü Ömer Çetmen: “CPM ERP Teknik servis modülü ile Fabrika merkezimize ve Bölge Müdürlüklerimize gelen müşteri/bayi taleplerini, montaj, arıza, şikayet ve önerileri bir veri tabanında topladık. Bu sayede müşteri ve bayi taleplerine hızlı bir refleks göstermeye başladık. Zamanında servis ve hatasız ürün montajı sayesinde müşteri memnuniyetimizi iki katına çıkardık. Ürün grubu, model, bölge, bayi, hata sıklıkları, hata tipleri ve müşteri kitlesi bazında teknik servis raporlaması yapabiliyoruz. Bu sayede geriye dönüş ve hata oranımızı % 20’lerden % 3’lere çekmeyi başardık.”

Filed in: Başarı Hikayeleri, CPM, Mobilya & Dekorasyon Tags: , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

110  Yıllık Koska, IFS ERP İle Endüstri 4.0 Çağına Geçiyor 110 Yıllık Koska, IFS ERP İle Endüstri 4.0 Çağına Geçiyor
Şirketlerin Maddi Kaybına Çözüm: ERP Şirketlerin Maddi Kaybına Çözüm: ERP
Milli yazılımın önü Pardus ile açılacak! Milli yazılımın önü Pardus ile açılacak!
CPM Yazılım’dan Türk Lirası hareketi CPM Yazılım’dan Türk Lirası hareketi

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2018 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın