Kurt Kumaş CPM ERP ile Şirket İçi İşleyişe Disiplin Getirdi 

Kurt Kumaş CPM ERP ile Şirket İçi İşleyişe Disiplin Getirdi

linkedin-follow-erphaber

ERP HABER – Kurt Kumaş CPM ERP ile Şirket İçi İşleyişe Disiplin Getirdi.

Kurt Kumaş, 2003 yılından beri Teknik Tekstil sektöründe dokumasız kumaş imalatı yapmaktadır. Üretiminin %40’ını Avrupa’nın her ülkesine ihraç eden firma, İstanbul Satış Ofisi ve Gaziantep Satış Ekibi ile yurtiçine de çalışmaktadır. Ürün gamında Türkiye’nin 2. büyük firması olarak 103 çalışanıyla faaliyet göstermektedir. Şirketin büyüme hızına uygun olan bir ERP çözümü arayışından sonra, 2013 yılının başında Sistem Bilgisayar danışmanlığında CPM ERP programında devam etme kararı aldı.

CPM ERP ‘nin getirdiği Avantajlar

CPM ERP’nin getirdiği faydalar üzerine Genel Koordinatör Cüneyt Gülmez şunları söyledi:

“Sarfiyatları anlık görebiliyoruz. Gelecekte bunun faydalarını daha iyi göreceğiz. Yeni kullanmaya başlamamıza rağmen aylık raporları çok kolay alabildik. Evrak onayının olması çok iyi bir özellik. Stok maliyetimizin zamanla düşeceğine inanıyorum. Disiplinli bir süreç yaşamamıza neden oluyor. Kurumsal şirket olma yolunda ilerlememize büyük katkı sağlıyor.

Bilgiyi Excel’de dağınık bir şekilde tutmaktan kurtulduk. Muhasebede kaybettiğimiz zaman ile personel gücünden tasarruf ettik.  Bir ERP programının bu kadar esnek olacağını düşünmemiştik. Doğru karar vermiş olmaktan çok memnunuz.

Sarfiyatlarımızı, hammadde kullanımımızı anında görüyoruz. Bunu devamında fazla stoklarımızı aşağıya çekmeyi planlıyoruz.  Onay sistemimiz tümüyle elektronik hale geldi, işler yöneticilerimizin kontrolünde yürüyor. Şirket içi işleyişe ciddi bir disiplin getirdik. Kurumsal şirket olmamız yolunda ilerlememize katkı sağladı.

İstanbul ofisimizde satış elemanlarımıza “şu kişiye satış yapma” dediğimizde satış gerçekleştikten sonra bilgimiz oluyordu. Şimdi bunu sistem üzerinde kontrol edebiliyoruz. Yöneticilerimiz anında doğru kararı verebiliyor. Böylece satıştaki hatalarımızın öne geçmeye başladık. Aylık, yıllık analizleri almamız eskiden uzun zaman alıyor ve dağınıklık nedeniyle hata yapılıyordu.  CPM Master ERP’de her şeyi anlık ve net alabileceğimizi biliyoruz. Ocak-Şubat 2013 için raporlarımızı aldık.
Çok zaman kazandık.  Analiz ve karşılaştırmaları yapabilmek bizi hem disipline edecektir, hem de maliyetlerimizi düşürecektir. Yapımız bu sayede kurumsallığa doğru gidiyor. Bu da herkesin sorumluluğunu ve yetkisini daha net görmesini sağlıyor. Yöneticilerimiz doğru bilgilerle hızlı kararlar alabilmektedir.

CPM Master ERP seçimimiz öncesi çok yazılım incelendi. CPM Master ERP paket program olmadığını farkettiriyor. Ticari program bilgisi olan birisi; hızlı ve düzenli bilgi girişinin programdaki önemini anlar. Bu özellik bile çok ciddi bir fark bence. Bizdeki sistem tamamen otomasyona döndü. Eskiden bunun için zaman ve personel bulundurmamız gerekiyordu. Şimdi stok kartlar olsun, muhasebe kartları olsun otomatik açılabiliyor.”

Filed in: Başarı Hikayeleri, CPM, Tekstil Tags: , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Şirketlerin Maddi Kaybına Çözüm: ERP Şirketlerin Maddi Kaybına Çözüm: ERP
Milli yazılımın önü Pardus ile açılacak! Milli yazılımın önü Pardus ile açılacak!
CPM Yazılım’dan Türk Lirası hareketi CPM Yazılım’dan Türk Lirası hareketi
Güvenli ERP Güvenli ERP

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2018 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın