Mobil CRM için ERP'de mobil uygulama fonksiyonalitesinin önemi 

Mobil CRM için ERP’de mobil uygulama fonksiyonalitesinin önemi

linkedin-follow-erphaber

Mobil cihaz kullanımının işletmelerde artışına istinaden, ERP dünyası da bu trend ile birlikte gelen gereksinimleri karşılayabilmek için değişmiştir. Kendi başlarına mobil cihazlar işiniz için pek bir şey yapamaz. Dolayısıyla insanların nasıl çalıştığını yönlendiren, uygulamalardır ve abas ile hedefimiz, kullanıcılara en verimli şekilde çalışabilmeleri için gereken en iyi araçları vermektir.

mobil crm

Akıllı telefon devriminin başlarında, çalışanlar akıllı telefonları e-posta ile işe bağlı kalmak, teşriki mesailerini sosyal kanallar aracılığı ile sürdürmek ve diğer temel görevlerini halletmek için kullanıyorlardı. Lakin, ofis dışındayken insanların çalışma arkadaşları ile iletişimde kalmalarına izin vermenin ötesinde kazandırdığı pek fazla bir şey de yoktu. Ancak yakın geçmişte, daha sağlam bir uygulama ekosisteminin ortaya koyulması ile mobil iş gücü için yeni olanaklar açıldı.

Satış departmanında çalışanlar bu hareketin önemli bir parçasıdır. Satışta kişisel etkileşim –genellikle konuşma- başka herhangi bir departmandakinden daha önemlidir ve bu doğrultuda satış çalışanları yüz yüze toplantılar yapmak adına müşterilerini ziyaret etmek için yolda daha fazla zaman harcama eğilimindedir.

Satış personelinizin ihtiyaç duyduğu bilgiyi –ihtiyaç duyulan zamanda ve yerde– alabilmesi için güçlendiren mobil araçlar, onların kişisel bağlantılar kurmaya odaklanabilmelerini sağlar.

Bu tabii ki müşteri ilişkileri yönetimi sistemlerinin de temel hedefidir. İyi bir CRM platformu pazarlama ve satış ekiplerinizin tüm kanallar arasında sorunsuz müşteri verisi paylaşımına imkan sağlayarak, satış personeliniz müşteri ziyaretinde veya bir konferansta olsa dahi, sahada çalışanlara ilişkilerine odaklanmak için ihtiyacı olan tüm araçlara erişim olanağı tanır. Mobil cihazlar bunu mümkün kılar fakat, hayata geçirmek için ihtiyacınız olan doğru bir uygulamadır. abas ERP ihtiyacınız olanı size verir.

Mobil CRM’de nelerin olması gerekir?

Uzun bir süre, mobil iş uygulamaları her zaman en yararlı araçlar değildi. Başlarda ve hatta bir ölçüde şimdi bile birçok mobil CRM uygulaması sadece standart çözümlerin bağlantı noktaları şeklinde. Çalışanlar böyle bir uygulamayı kullanırken aşağıdakiler gibi bir dizi sorunla karşılaşırlar:

  • Küçük ekran boyutlarına uymayan ara yüzler
  • Dokunmatik ekran kullanımı için elverişsiz dizayn
  • Mobil, masaüstü ve web uygulamaları arasındaki zayıf veri senkronizasyonu
  • Masaüstü ve web çözümlerine kıyasla kullanıcı işlevselliğini sınırlayan mobil uygulamalar

“ERP çözümleri şirketlerin mobil cihazlardan en iyi şekilde yararlanabilmeleri için gelişiyor ve abas, tam işlevsellik sunan özel mobil ERP uygulaması ile bu alanda başı çekiyor.”

ERP çözümleri şirketlerin mobil cihazlardan en iyi şekilde yararlanabilmeleri için gelişiyor ve abas, tam işlevsellik sunan özel mobil ERP uygulaması ile bu alanda başı çekiyor.

abas ERP ile mobiliteyi bir üst seviyeye taşıyın

Biz sadece çekirdek ERP uygulamamızı aldık ve bunu mobil cihazlara taşıdık. Ama, insanları güçlendirmeye odaklanan bir iş olmaktan dolayı kendimizle gurur duyuyoruz. Amacımız sağlam bir teknoloji platformu sunmak değil, teknolojiyi bir kenara bırakıp insanların ihtiyaç duydukları araçları sunduğumuzdan emin olmak.  Bir konferansta pazarlamacılarınızın, akıllı telefonları üzerinden hangi bilgilere erişip erişemeyecekleri hakkında endişelenmeden, sadece konuşmalarına odaklanarak zamanlarını harcamalarını mümkün kılmak istiyoruz. Sahada satış çalışanlarınızın bir satışı kapatırken baştan sona tüm süreçleri adım adım tamamlayabilmelerinin mümkün olmasını istiyoruz.

Yarım yamalak bir mobil uygulama bunları yapamayacaktır, o yüzden çözümümüzü sıfırdan inşa ettik. Sektörde önde gelen abas ERP platformumuzdan ilham alarak, CRM modülünün işlevselliğini kullandık ve tüm bunları optimize edilmiş güçlü bir arayüzün içerisine aktardık.

Mobil CRM’in tüm potansiyeline ulaşmak

Müşteri ilişkileri konuşmaları sık sık teknoloji çevrelerinin merkezindedir. Piyasada ortaya çıkan yeni CRM fonksiyonları hakkında heyecanlanmak kolaydır ama, sonuçta CRM teknolojisinin amacı teknoloji ve hizmetler ile ilgili değil, ilişkilerle ilgilidir. İlişki yönetimi kavramının tamamı teklif alma, işlemlerin tamamlanması ve veri toplama odaklı olmamalıdır. İlişki kurmanın önemini belirtmek gerekir.

Tüm bu teknoloji işlevselliği süreç ve prosedürlerin yoldan çekilmesi anlamına gelir. Böylece çalışanlarınız mümkün olduğunca daha az çaba ve enerji harcayarak müşterileri ile etkileşime girebilir.

Çalışanlarınızın müşterilerle mümkün olan en anlamlı şekillerde etkileşimlerini güçlendiren ilişkiler üzerinde durulan bu nokta, bizim bir mobil uygulamayı sıfırdan inşa etme nedenimiz. Mobil ERP uygulamamız birkaç kilit yol ile çalışanlarınızı güçlendirir:

  • Mobil cihazlarda tam işlevsellik sağlar – çözümün akıllı telefonlar ve tabletlerde doğru çalışması için işin kolayına kaçmadık.
  • ERP uygulamasının verileriyle karşılıklı entegre olan QR kod tarama gibi mobile özgü işlevler sunar.

Mobil cihazlardan en iyi şekilde yararlanmak, kullanıcılara akıllı telefonlar ve tabletler tarafından sunulan benzersiz arayüzler için optimize edilmiş uygulamalar vermeye bağlıdır. Mobil CRM fonksiyonlarımız sahadaki çalışanlarınız için mümkün olduğunca teknolojiyi kolaylaştıracaktır. Çalışanlarınız, başarılı olmak için uğraştıkları bu yolda, şu an sadece kendi telefonlarının yanlarında olmasından endişelenmelerine gerek kalmadan, ellerinin altındaki bu araçlar sayesinde dinlenebilecek ve önlerindeki görevlere odaklanabilecekler.

Sponsored Content

abas-sponsored

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Fatura, e-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.

Filed in: abas, CRM, ERP, Haberler Tags: , , , , , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Sağlıklı Bir ERP Süreci İçin Döngüsel Sayım Yöntemi Sağlıklı Bir ERP Süreci İçin Döngüsel Sayım Yöntemi
abas Connect – Orta Ölçekli İşletmeler İçin Entegrasyon Platformu abas Connect – Orta Ölçekli İşletmeler İçin Entegrasyon Platformu
abas Flex Editions – Yazılım Kiralamada Esneklik abas Flex Editions – Yazılım Kiralamada Esneklik
caniasERP ile Daha Şeffaf Daha Hızlı Ve Verimli caniasERP ile Daha Şeffaf Daha Hızlı Ve Verimli

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın