Nesnelere Hükmetmeye Hazır Mısınız? 

Nesnelere Hükmetmeye Hazır Mısınız?

linkedin-follow-erphaber

Dijital dönüşümün merkezinde yer alan Nesnelerin İnterneti (IoT), SAP Türkiye, Intel ve HPE Öncülüğünde Ele Alındı,

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, dünyanın lider işlemci teknolojisi şirketi Intel ve kurumsal teknoloji dünyasının en büyük şirketlerinden biri olan HPE (Hewlett Packard Enterprise) Nesnelerin İnterneti (IoT) alanındaki son gelişmeleri ele alan “Nesnelere Hükmetmeye Hazır mısınız?” adlı etkinlikte bir araya geldi. Nesnelerin İnterneti’nin (IoT) farklı endüstrilere kattığı verimlilik ve faydaya dair dikkat çekici örneklerin paylaşıldığı etkinlikte; dijital dönüşüm ve geleceği şekillendirecek teknolojiler ele alındı. Etkinlikte ayrıca katılımcılar, SAP’nin yeni ürünü olan ve endüstrilerde ürünleri ve nesneleri birbirine bağlayarak iş süreçlerini bambaşka bir boyuta taşıyan SAP Leonardo IoT portföyünü de yakından tanıma fırsatı buldu.

Nesnelere-SAP-600

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP’nin, dünyanın lider işlemci teknolojisi şirketi Intel ve kurumsal teknoloji dünyasının en büyük şirketlerinden biri olan HPE ile birlikte Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirdiği zirvede, Nesnelerin İnterneti (IoT)’nin iş dünyasına kattığı benzersiz dönüşüm, 200’ün üzerinde üst düzey katılımcıyla değerlendirildi.

Geleceğin teknolojilerinin ve bu gelişmelerin sektörlere ve kullanıcılara sağladığı katkıların ele alındığı Zirve’nin açılış konuşmalarını; SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, HPE Türkiye Genel Müdürü Güngör Kaymak ve Intel Türkiye Genel Müdürü Yalım Eriştiren yaptı. Dijital dünyanın hızlı dönüşümüyle ortaya çıkan yeni teknolojilerin sağladığı faydalara değinilen konuşmalarda, veri analizinin en doğru ve hızlı şekilde yapılmasının şirketlere kattığı değer vurgulandı.

Katılımcılar, Nesnelerin İnterneti ile iş süreçlerinin nasıl daha verimli ve düşük maliyetli yönetilebileceğini yapılan demolar ile birinci elden tecrübe etme fırsatı yakaladı.

SAP Geliştirme Merkezi’nde Gelişiyor, Dünya Kullanıyor!

 SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, dijitalleşmenin 3 evresine dikkat çekerek tüm bileşenlerin adeta bir elin parmakları gibi birbirine entegre bir şekilde çalışması gerektiğini ifade etti. Bu bileşenleri  HANA platformu, çalışanın gücü, kullanıcı deneyimi, iş ağları ve nesnelerin interneti olarak sıralayan Candan, açılış konuşmasında: “Ölçmeden iyileştiremeyiz; hangi noktada olmamız gerektiğini bilmemiz gerekir. Dijital dönüşümde 3 noktaya çok önem vermeliyiz. Bunlar; gerçek zamanlı olarak hissetmek, hissedebildiklerimizden öğrenmek ve bu öğrendiklerimizle en hızlı şekilde aksiyon almak. Nesnelerin İnterneti her bir şirket için çok büyük bir fırsat. Bu noktada SAP; 45 yıllık iş tecrübesi, 25 farklı sektördeki bilgi birikimi ve büyük veri yönetimindeki liderliğini birleştirerek uçtan uça yenilikçi çözümler sunuyor. SAP Türkiye olarak 15 yılı aşkın süredir her ölçekten şirketin ve kamunun dijital dönüşüm yolculuğunda en yakın iş ortağıyız. Biliyoruz ki, bizi biz yapan değerlerden birisi de kendi topraklarımızda üretim yapmak. Teknopark İstanbul’daki SAP Geliştirme Merkezi’nde Türk mühendislerimiz çığır açıcı bir çözüm geliştirme başarısına ulaştılar ve SAP Vora adlı bu ürün SAP’nin global ürün listesinde yer alıyor. Bu doğrultuda, Türkiye’de üretim yapıp teknolojinin ihraç edilmesine öncülük ediyoruz. SAP olarak şirketlerin hızlı koşmaları için onlara her türlü imkanı sağlamaya hazırız.” dedi.

HPE Türkiye Genel Müdürü Güngör Kaymak ise Yeni Ekonomi teriminin sektörlere getirdiği gelişmelerden söz etti. Güngör Kaymak konuşmasında: “Sensör ve bilişim teknolojilerinin  gelişmesiyle birlikte, üretilen veri miktarı çok yüksek seviyelere ulaştı. Bu ortamda cihazların ürettiği tüm veriyi, merkezi veri merkezlerine taşımak fiziksel olarak mümkün değil. Bu yüzden verilerin üretildiği noktada toparlanıp analiz edilmesi ve mümkün olan durumlarda, bulut üzerindeki uygulamalarda tutulması gerekiyor. Bu da hibrit bir IT alt yapısına ihtiyaç duyulacağı anlamına geliyor. Giderek dijitalleşen dünyada tüm verilerin gerçek zamanlı işlenerek  hızlı karar almaya ve yeni çözümler üretmeye baz oluşturması hayati önem taşıyor“ dedi.

Intel Türkiye Genel Müdürü Yalım Eriştiren ise şirketlerin bir adım öteye geçmesi için dijital dönüşüme ayak uydurmaları gerektiğini aktardı. Konuşmasında önümüzdeki dönemi değiştirecek teknolojiler arasında özellikle Yapay Zeka’nın büyük fırsatlar barındırdığının altını çizen Eriştiren “Teknoloji ve Dijital dönüşüm ile birlikte otomasyonun hayatımıza daha fazla girdiğini göreceğiz. Bu süreçte belirli işler yok olurken yenileri ortaya çıkacak. Bu noktada genç nüfusun katma değer yaratabileceği, tüm dünyada hızla yaygınlaşan Yapay Zeka (AI), Sanal Gerçeklik, Nesnelerin interneti gibi yeni alanlara yönlendirilmesi, bu konulardaki çabaların desteklenmesi çok önemli” dedi.

SAP’den IoT’ye 2 Milyar Euro Yatırım

 SAP Türkiye Çözüm Satış Yöneticisi Fatih Kayadelen’in gerçekleştirdiği sunumda ocak ayında global lansmanı yapılan SAP Leonardo’nun tanıtımı yapıldı. Yeni IoT ürün portföyü olan SAP Leonardo’nun mevcut yatırımları zenginleştirmesine olanak sağladığı aktarılırken, yeni iş süreçleri ile ortaya çıkan büyük verinin anlamlandırılmasını artık çok daha kolay hale getirdiği ifade edildi. Fatih Kayadelen konuşmasında: “Günümüzde üretilen büyük miktardaki veriyi kolayca işleyerek, en basit halde sunmamız gerekiyor. SAP Leonardo sayesinde bu veri çok hızlı şekilde analiz edilip karar mekanizmalarına aktarılıyor. 2020’ye kadar SAP sadece IoT alanının Ar-Ge çalışmaları için 2 milyar Euro’un üzerinde yatırım yapacak.” dedi.

Bunun yanında SAP Leonardo’nun faydaları ve şirketlere sağladığı önemli katma değerler de dinleyicilerle paylaşıldı ve SAP Leonardo IoT portföyünün sunduğu fark yaratan yeniliklere de dikkat çekildi.

Nesnelere-SAP-logo-600

Filed in: Cloud Computing, e-Dönüşüm, ERP, Haberler, IoT - Internet of Things, SAP Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

abas Flex Editions – Yazılım Kiralamada Esneklik abas Flex Editions – Yazılım Kiralamada Esneklik
IFS’in Araştırmasına Göre Endüstriyel IoT’nin Kullanım Alanları Bir Yılda Çift Haneli Büyüme Gösterdi IFS’in Araştırmasına Göre Endüstriyel IoT’nin Kullanım Alanları Bir Yılda Çift Haneli Büyüme Gösterdi
ERP’de Esneklik Önemlidir, Ancak Basit Değildir ERP’de Esneklik Önemlidir, Ancak Basit Değildir
Omaks Matbaacılık ve Verpak Ambalaj, Dijital Dönüşümün Temelini abas ERP İle Atacak Omaks Matbaacılık ve Verpak Ambalaj, Dijital Dönüşümün Temelini abas ERP İle Atacak

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın