Obase ve IBM Türk Perakende Sektöründe İşbirliğini Genişlettiler 

Obase ve IBM Türk Perakende Sektöründe İşbirliğini Genişlettiler

linkedin-follow-erphaber

Bilgiye dayalı yönetim kültürü’ alanında başarılı iş modelleri geliştiren OBASE ve IBM; müşterilerin kurumsal veri kaynaklarından verimli şekilde yararlanabilmeleri için çözüm ortaklığı kapsamını bilgi yönetimi alanında genişlettiklerini açıkladılar.

IBM Türk

IBM Türk ve çözüm ortağı OBASE, yazılım alanında süregelen çözüm ortaklığı kapsamını perakende sektöründe genişletiyor. Çözüm ortaklıklarını sektörün güncel teknolojik gereksinimlerini göz önüne alarak genişletecek olan iki kurum; perakende işletmelerinde ön ofis sistemleri, ERP sistemleri, CRM çözümleri, mobil uygulamalar, tedarik zinciri yönetim sistemleri ve harici veri kaynaklarında yer alan farklı verilerin tek kaynaktanmış gibi, tek doğru prensibiyle bütünleştirilmesini hedefliyor. Geniş ve deneyimli kadrosuyla veri ambarı, veri entegrasyonu, iş zekası ve veri madenciliği gibi konularda bütünleşik çözüm ve hizmetler sunan OBASE, Avea, Benetton, Hedef Alliance, Marks&Spencer, Migros, ve PBG’nin (Pepsi Bottling Gruoup) de aralarında bulunduğu müşterilerinin kritik önem derecesinde gördüğü “bilginin iş süreçleriyle entegrasyonu” gereksinimlerini IBM Information Server ürün ailesiyle karşılıyor olacak. OBASE Genel Müdürü Dr. Bülent Dal; çözüm ortaklığı ile ilgili ifadesinde

Rekabetin giderek artması, geleneksel yöntemler ile yapılabileceklerin sonuna yaklaşılması neticesinde perakende işletmeleri için en büyük rekabet avantajı elindeki bilgiyi kullanabilme yetkinliği seviyesiyle doğru orantılı olarak artmaktadır. Kurum içi ve kurum dışı farklı kaynaklardaki veriyi herkes için geçerli, yoruma gerek kalmayan doğru bilgiye dönüştürememiş işletmelerin bilgiye dayalı iş yapış biçimine geçebilmesi mümkün olmamaktadır.

IBM Türk

Rakiplere endeksli kampanya ve ürün yönetimi stratejisi yürüten perakende firmalarının pazarda yeterli üstünlük sağlayamayacağını belirten Dal, “IBM Information Server ürün ailesi bizlere güvenilir bilgiye ulaşmayı garanti altına almak için son derece yetkin ve kapsamlı bir altyapı sağlıyor.” diye ekledi.

IBM Türk Yazılım Ürünleri Satış Müdürü Server Tanfer, “OBASE, yazılım alanında uzun süredir birlikte çalıştığımız, bilgi yönetimi, veri bütünleştirme, veri kalitesini arttırma alanlarında başarılı projeleri gerçekleştirdiğimiz bir firmadır. Perakende sektöründe, IBM Information Server ürünlerinin sağlayacağı faydayı arttırmak, yatırım geri dönüş süresini azaltmak için sektörel deneyim ve perakende iş akışlarına hakimiyet son derece önem taşımaktadır. Bu iki özelliği bir arada düşündüğümüzde OBASE, IBM için gerek yazılım ve proje deneyimi, gerekse perakende sektörü deneyimleri ile öne çıkan çözüm ortağımız konumundadır. Sektörde büyük bir hızla önemi anlaşılan veri ve bilgi yönetimi konularında en kapsamlı çözümü sunuyor olacağız.” dedi.

OBASE Hakkında 1995 yılından bu yana yurt içinde ve yurtdışında bilgi yönetimi ve operasyonel sistem çözümleri sunan bir şirkettir.

Filed in: Haberler, Perakende Tags: ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Logo Diva, “StratejiForum Perakende”ye “Altın Sponsor” Oldu Logo Diva, “StratejiForum Perakende”ye “Altın Sponsor” Oldu
Logo Yazılım, Tefal’i bünyesinde barındıran Groupe SEB’in satış ve servis süreçlerini buluta taşıdı Logo Yazılım, Tefal’i bünyesinde barındıran Groupe SEB’in satış ve servis süreçlerini buluta taşıdı
Mobil ERP implementasyonuna zarar veren 3 yanılgı Mobil ERP implementasyonuna zarar veren 3 yanılgı
Apple ve SAP Önemli Bir Ortaklık Anlaşmasına İmza Attı Apple ve SAP Önemli Bir Ortaklık Anlaşmasına İmza Attı

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın