Özel Üretim Firmaları, Süreçlerini Yönetmek İçin Neden abas ERP’yi Seçiyor? 

Özel Üretim Firmaları, Süreçlerini Yönetmek İçin Neden abas ERP’yi Seçiyor?

linkedin-follow-erphaber

Daha önceki, “Özel üretim firmaları, ERP yazılımı ile, tedarik zinciri ve envanter yönetimindeki zorlukların üstesinden nasıl gelir?” başlıklı yazımızda, özel üretim endüstrisinde karşılaşılan bazı büyük zorlukları ve ERP yazılımının, üreticilerin hem müşteri memnuniyetini, hem de kârlılığı sürdürebilmeleri için bu zorlukları aşmalarına nasıl yardımcı olabileceğini sizlerle paylaştık. Özel üretimde her bir ürün, bir müşteriye özel olarak yapılır ve sürecin başından sonuna kadar etkili bir şekilde yürütülmesi gerekir. Takip edilecek belirli bir plan ve uygulama için doğru araçlar olmadan, her bir proje, müşterinin özgün tasarımlarını alıp nihai ürünlere dönüştürmek için pahalı, zaman alıcı ve kârlı olmayan bir araştırma süreci haline gelir. Bu süreci açık denizde yolculuğa çıkmak olarak da düşünebilirsiniz. Yanınızda pusula ve doğru ekipman olmadan denize açılırsanız, ortaya çıkan problemler sadece sizi değil, müşterilerinizi de etkileyebilir. Özel üretim için bir ERP sistemi, karmaşık denizlerde sorunsuz bir şekilde hareket etmenize, kâr ederek güvenli bir şekilde kıyıya çıkmanıza yardımcı olur. Sağlanan müşteri memnuniyeti sayesinde ise, müşterileriniz bu yolculukta sizinle birlikte yola devam eder.

Özel Üretim Endüstrisindeki Trendler hakkında daha fazla bilgi edinin

Yanınızda doğru ERP sistemi olmadan, özel üretim sürecinde öngörü eksikliği yaşayabilirsiniz. Bu, doğru malzemeleri, doğru miktarda sipariş etmenizi, üretim sürecinin birçok yerinde doğru maliyetleri değerlendirip, üretim sırasında ortaya çıkan değişiklikleri karşılamak için gereken esnekliğe sahip olmanızı zorlaştırır. Peki bu karmaşıklığı iyi yönetememenizin sonucu ne olur? Memnun olmayan müşteriler ve kârlılık ile ilgili problemler veya hiçbir özel üreticinin (veya müşterinin) duymak dahi istemediği sorunlar ile karşılaşırsınız. Hiçbir müşteri ikinci bir başarısızlığı yaşamak istemez. Bu süreçte nereye doğru gideceğinizi ve sürecin size nasıl sonuçlar vereceğini bilmeniz ve bu bilgileri müşterilerle paylaşmanız gerekir.

Bu arada, iyi bir pusulaya sahip olmamak çalışanlarınızı da hayal kırıklığına uğratır. Zor durumda olan birçok üreticinin de hali hazırda yaptığı gibi, çalışanlarınızdan Excel tablolarındaki bir projenin planlanan maliyetlerine göre, gerçekleşen maliyetleri karşılaştırmalarını, izlemelerini isteyin ve nasıl tepki verdiklerini görün. “Excel tablolarını doldurmayı gerçekten çok seviyorum.’’ diyen tek bir çalışanınız çıkmayacaktır.

Özel üretim firmaları, süreçlerini yönetmek için neden abas ERP’yi seçiyor?

Genel olarak ERP sistemleri, özel üretimin doğasında olan operasyonel zorlukları çözmek için tasarlanmıştır. Verimli ve kârlı bir üretim sürecinin önündeki pek çok engelin üstesinden gelmek için, birçok özel üretici, müşterinin ürün tasarımını gönderdiği andan, nihai ürünün üretilip sevk edilmesine kadar olan tüm süreçlerde sunduğu esneklik ve çeviklik nedeniyle abas ERP yazılımına yönelmektedir. Siz de özel üretimde işlerinizin sorunsuz ilerlemesini istiyorsanız, abas ERP’nin veri odaklı, akıllı kılavuzunuz olmasına izin verin.

Özel üreticiler, müşterilerinin benzersiz özelliklerini karşılama, maliyetleri doğru bir şekilde öngörebilme ve herhangi bir projede kârlılığı koruyan, aynı zamanda da kabul edilebilir bir satış fiyatı sunma konularında hayli endişe duyarlar.
Bu temel görevleri yerine getirmek için, özel üreticilerin başlangıçta sağlam öngörüler yapmaları ve ardından proje süresince planlananlara karşı gerçekleşen maliyetleri izlemeleri gerekir. abas ERP, tam da bu noktada varmak istediğiniz hedefe ulaşmanıza yardımcı olur: Üreticilere, öngörülerde bulunma, müşteriye doğru teklif verme, satış siparişi oluşturma, maliyetleri analiz etme, planlanan maliyetleri gerçekleşenlere göre ölçme ve tam bir operasyonel plan oluşturma yeteneği verir. Tüm bunlar, minimum düzeyde manuel giriş yapılarak gerçekleşir, tek bir Excel tablosuyla bile uğraşmanıza gerek kalmaz.

Özel Üretim-

Bu sebeple özel üreticiler, uçtan uca tüm süreçlerini optimize etmek için abas ERP yazılımına ve abas danışmanlarının uzmanlığına güvenmektedir.

Baştan itibaren CAD yazılımının entegre edilmesi

Bu süreç mevcut CAD yazılımının abas ERP sistemine entegrasyonuyla başlar. Özel üretimde müşteri, malzemeler, iş sıralaması, işçilik ve diğer genel özellikler de dahil olmak üzere tüm ürünün beklenen tasarım hususlarını içeren, genelde bir CAD dosyası olarak kaydedilmiş tasarımla üreticiye ulaşır. abas ERP, CAD dosyasında listelenen detayları alır ve bunları hem üretim, hem de muhasebe ve finans süreçlerinde kullanılabilecek bilgilere dönüştürür. Tüm bunlar, özel üreticinin müşteriye verdiği ön fiyat teklifine kaydedilir. Bu sayede sürecin başlangıcından itibaren harika bir yol haritanız olur.

Baştan itibaren CAD yazılımının entegre edilmesi

Bu süreç mevcut CAD yazılımının abas ERP sistemine entegrasyonuyla başlar. Özel üretimde müşteri, malzemeler, iş sıralaması, işçilik ve diğer genel özellikler de dahil olmak üzere tüm ürünün beklenen tasarım hususlarını içeren, genelde bir CAD dosyası olarak kaydedilmiş tasarımla üreticiye ulaşır. abas ERP, CAD dosyasında listelenen detayları alır ve bunları hem üretim, hem de muhasebe ve finans süreçlerinde kullanılabilecek bilgilere dönüştürür. Tüm bunlar, özel üreticinin müşteriye verdiği ön fiyat teklifine kaydedilir. Bu sayede sürecin başlangıcından itibaren harika bir yol haritanız olur.

Yazılımın işlevselliği ile birleşen saha deneyimi

Tüm bu fonksiyonlarla abas ERP’nin, özel üretim sürecinde sorunsuz bir şekilde ilerlemenize yardımcı olacak şekilde oluşturulduğu açıktır. Lakin, üreticiler sadece yazılım değil, operasyonel süreçlerini geliştirmek için de eksiksiz bir çözüm ararlar. Yazılım uygulaması ile ilgili hatırı sayılır deneyime ek olarak, abas ekibi, onları özel üreticiler için mükemmel bir iş ortağı yapan zengin bir saha deneyimine sahiptir. Yazılımı sadece işletme çapında uygulamakla kalmayıp, aynı zamanda ilgili kişilere, en önemli iş süreçlerini iyileştirmek için sistemi en verimli şekilde nasıl kullanacaklarını da öğretiyoruz. Basitçe söylemek gerekirse, yıllardır farklı sektörlerden pek çok firma ile çalışmalar gerçekleştirdiğimiz için, “Evet, endüstriyi biliyoruz.” diyebiliyoruz.

abas ABD’de Profesyonel Hizmetler Başkan Yardımcısı görevini sürdüren Paul Hemmings; “Müşterilerimiz, kapıdan içeri girdiğimizde iş süreçleri hakkında, onların dilinden konuşabileceğimizi anlıyor. Çünkü onların acı çektikleri noktalarını, sektörlerinin zorluklarını biliyoruz ve bunları çözecek birikim ile tecrübeye sahibiz.” diyerek bu söylemi desteklerken, “Çoğu özel üretici, kârlılık konusunda endişeli. Onlara doğru bir planlama yapmak, israfı en aza indirmek ve maliyetleri takip etmek için yazılımı nasıl kullanacaklarını tam olarak göstermemiz gerekiyor.” yorumu ile de abas’ın müşteri odaklı yaklaşımına değiniyor.

abas’ın global iş ortağı ağı, üretim endüstrisinde onlarca yıl boyunca edinilen farklı tecrübelere sahiptir. ERP sisteminin uçtan uca operasyonel ve muhasebesel özellikleri ile birleşen endüstri uzmanlığı, abas’ı sadece bir yazılım şirketi değil, aynı zamanda özel üreticilerin en büyük zorlukların bile üstesinden gelmelerine yardımcı olabilecek deneyimli bir rehber konumuna getirmiştir. Siz de bu yolculukta sorunsuz ilerlemek istiyorsanız, üretim süreciniz için abas ERP’yi düşünmelisiniz. Aksi takdirde maliyetlerinizi takip etmek için Excel tablolarını kullanmaya devam edebilir, çalışanlarınızın değerli zamanlarını manuel girişler yaptırarak harcayabilir ve bunun size neler kaybettirdiğini görebilirsiniz. Bugün kendinize harika bir pusula ve doğru aracı edinin.

Siz de ERP sisteminin size sağlayacağı faydalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için hemen bugün bir abas temsilcisine başvurun. Ayrıca, üretim verimliliğini artırmak ve etkin ERP kullanımı hakkında bilgi almak için “Modern Üretim İçin KPI” çalışmamıza da bir göz atmanızı öneririz.

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.600′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 38 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), BPM (İş Süreçleri Yönetimi), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Dönüşüm (e-Fatura, e-Defter Entegrasyonu, e-Arşiv, e-İrsaliye) ve B2B Portal/Webshop çözümlerini de sunmaktadır.

Filed in: abas, ERP, Makaleler Tags: , , , , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Sağlıklı Bir ERP Süreci İçin Döngüsel Sayım Yöntemi Sağlıklı Bir ERP Süreci İçin Döngüsel Sayım Yöntemi
abas Connect – Orta Ölçekli İşletmeler İçin Entegrasyon Platformu abas Connect – Orta Ölçekli İşletmeler İçin Entegrasyon Platformu
abas Flex Editions – Yazılım Kiralamada Esneklik abas Flex Editions – Yazılım Kiralamada Esneklik
caniasERP ile Daha Şeffaf Daha Hızlı Ve Verimli caniasERP ile Daha Şeffaf Daha Hızlı Ve Verimli

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın