Pegasus ve Oracle'dan İşbirliği 

Pegasus ve Oracle’dan İşbirliği

linkedin-follow-erphaber

Pegasus Hava Yolları CIO’su Barış Fındık ve Oracle Sistemleri Türkiye, EECIS ve İsrail Bölge Direktörü Esra Ertürk, gelişen havacılık sektöründe Pegasus Hava Yolları’nın yeni dijital hizmetlerini ve müşterilerine sunulan imkanları paylaştı.

Oracle Sistemleri Bölge Direktörü Esra Ertürk, dijital ve inovasyon çağında şirketlerin bulut bilişim ile beraber yeni teknolojilere geçiş ve kullanımının, rekabette ve pazarda öncü olmaları için kaçınılmaz olduğunu önemle vurguladı. Bulut, Yapay Zeka, IoT, Blockchain, Gerçek Zamanlı Analitik, Makine öğrenimi, Kendi kendini Yöneten çözümler gibi yeni teknolojilerin kullanımı için altyapının güçlü olmasının öneminden bahsetti. Altyapısı güçlü olmayan bir kuruluşun dönemlerde sisteme eklediği yeni teknolojilerde sorun yaşayabileceğini ve bunun için önceliği altyapılarına vermeleri gerekliliğine dikkat çekti.

Pegasus-ORACLE

Pegasus Hava Yolları CIO’su Barış Fındık, çok hızlı bir gelişim ve müşteri memnuniyetinin öncelikli olduğu havacılık sektörünün Türkiye’de diğer ülkelere kıyasla daha da hızlı bir şekilde büyüdüğünü ve geliştiğini vurguladı. Herkesin uçak yolculuğu yapmasına ve aynı zamanda hızlı ve katma değerli hizmetler almalarına öncelik verdiklerini belirten Fındık, dijitalleşme ile daha hızlı, daha ucuz ve müşteri memnuniyetini/deneyimini ön planda tutan hizmetler sunmaya verdikleri önemi anlattı.

İşte Pegasus Hava Yollarının Yeni Dijital Hizmetlerinden örnekler;

Pegasus-ORACLE

Müşteri Destek:

Uçuş kapısı (Gate) değişikliğini anında SMS olarak müşterilere iletme,

Müşteri uçaktan indiği anda bagajının geleceği bant bilgisini iletme,

İstanbul trafiği yoğun olduğunda evden daha erken çıkın uyarısı,

Gideceği yerde hava sıcaklığında bulunduğu yere göre belirgin bir fark varsa uyarı üretme,

Müşterilerin bagaj yolculuğunda bir sorun oluşması durumunda, anında bilgilendirme ve bagaj ulaşımının sağlanması.

Kontuar:

Müşterilerin kuyrukta daha az beklemesi için; müşteri yoğunluğu, müşteri profili, muhtemel bagaj sayısı, bir PNR’da ortalama kaç kişi var gibi bilgilere bakarak optimum kontuar açma.

Kontuardaki yoğunluğu anlık yoğunluk ölçüm sistemi ile izleyip, tahminleme ve makine öğrenimi sistemiyle sürekli kendini iyileştirerek kontuarlarda sıra beklemenin en aza indirilmesi

Havaalanı işletmecileriyle blockchain altyapısı üzerinden entegre olup, havaalanındaki ekranların pgs sistemlerinden anlık veri ile beslenmesi. Gecikmelerle ilgili Müşterilere tutarsız bilgi verilmesinin engellenmesi

Filed in: Haberler Tags: , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

San Francisco Giants ve Oracle, Oracle Park’ı Duyurdu San Francisco Giants ve Oracle, Oracle Park’ı Duyurdu
Oracle Cloud Day 6 Aralık’ta Oracle Cloud Day 6 Aralık’ta
Netsuite, Türkiye ERP Pazarına girdi Netsuite, Türkiye ERP Pazarına girdi
Microsoft Dynamics zirvesi Çırağan Sarayında gerçekleşti Microsoft Dynamics zirvesi Çırağan Sarayında gerçekleşti

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın