Akıllı Mağaza izleme Çözümüyle Satış performansı iyileştiriyor 

Perakende satış performansı akıllı mağaza izleme çözümüyle iyileştiriyor

linkedin-follow-erphaber

Software AG Dijital Dönüşüm Platformu (Digital Business Platform) için Akıllı Mağaza izleme (Smart Store Monitoring) çözümünü duyurdu. Akıllı Mağaza izleme, perakendecilere gerçek zamanlı ve öngörüsel analiz yetkinliklerini kendi mağazalarında uygulayabilmelerini ve burada akış halindeki büyük veriyi mağazadaki sensörler ve uygulamalar yardımıyla izleyebilmelerini sağlıyor. Perakendeciler, şimdi eyleme geçirilebilir öngörülerini anında uygulamaya koyabiliyor ve Nesnelerin İnterneti’nin sağladığı katma değer ile satış artırıcı adımlar atabiliyor.

• Gerçek zamanlı indirimler ve mağaza personelinin görevlendirilmeleri gibi eyleme dönük fikirlerin gerçekleşmelerini kolaylaştırır
• Perakendecilere Nesnelerin İnterneti (IoT) fonksiyonunu bütünüyle kullanabilme imkanını sağlar

Oliver Guy, Software AG, Perakende Endüstrisi Direktörü: “Bu, gerçek zamanlı görüşler perakende yöneticilerine çalışanlarını mağaza içerisindeki ‘sıcak bölgelere’ yeniden yönlendirme ya da pazarlama yöneticilerine özel bir lokasyondaki farklı müşterilere doğru kurgulanmış promosyonlarla daha iyi cevap verebilme ve böylelikle artan taleplere anında cevap verebilme olanağını sağlıyor.”

Akıllı Mağaza

Retail Systems Research’ün (RSR), yakın tarihli bir karşılaştırmalı değerlendirme raporuna göre, perakendeciler müşterileriyle akıllı cihazlar aracılığıyla bağlanmaya ve onlara, nesnelerin interneti kanalıyla ulaşılan bilgileri değerlendirerek yeni hizmetler sunmaya istekliler. Perakendeciler, mağaza operasyonlarını ve mağazadaki müşterilerle ilişkilerini nesnelerin interneti’nden en fazla fayda sağlayacak ilk beş arasındaki iki departman olarak sayıyor(41% ve 36%, sırasıyla).

Oliver Guy: “Mağazanın rolü salt satış noktasından çoklu kanal yaklaşımına doğru tarihsel bir geçiş yaşıyor. Buna ek olarak, perakendeciler rekabetin önünde yer alabilmek için müşterilerine benzersiz ve nitelikli bir alışveriş deneyimi sağlama baskısıyla karşı karşıya bulunuyor. Perakende yöneticileri, mağazanın değişen hedefleri ve artan müşteri beklentilerini faydaya çevirebilmek için mağaza içerisindeki eylemleri gerçek zamanlı izleme, analiz etme ve bunları en iyi şekilde kullanmak durumundadır” ifadelerini kullanıyor.

Perakendeciler, Nesnelerin İnterneti’nin beraberinde mağazalara getirdiği katma değer konusunda umutlu ve bu yeni yaklaşımın, veri sağlanması ile bunun analizi ve aksiyonunu gerektirdiğini kabul ediyor. Bununla birlikte, katılımcıların RSR’nin raporunda, Nesnelerin İnterneti projelerinde atıfta bulundukları üç teknoloji engeli-tamamen farklı veri kaynaklarını bir araya getirmek, spesifik veri olaylarına yada beklentilerine en iyi cevabı belirlemek ve gerçek zamanlı ortamda bu kadar çok kaynaktan gelen veriyi işleyebilmek.

Dijital Dönüşüm Platformu (Digital Business Platform) için Akıllı Mağaza izleme

Software AG’nin Dijital Dönüşüm Platformu, bu engelleri ortadan kaldırmak için çok sayıda anahtar teknolojiyi Akıllı Mağaza izleme Çözümüne entegre ediyor. Bu kapsamda:

• Tüm Nesnelerin İnterneti uygulama ve araçlarını etkinleştirerek, mağaza içi algılayıcı cihazlar ile veri akışı sağlayan öngörüsel modeller ile mağaza içi envanter yönetimi, öngörüsel modeller, servis noktası, harici veri veya diğer başka veri kaynaklarının kullanımı.
• Mağazada-hem mağaza çalışanları hem de merkezdeki tedarikçiler tarafından izlenebilir, yaşanan gelişmeler ışığında, gerçek zamanlı, aksiyona dönüştürülebilir öngörüler sağlamak.
• Mağazada, satışı artırıcı(promosyonlar) eylemleri-tabela v.s. gibi fiziki yönlendirmeleri de kapsayacak şekilde-tüketicilerin gerçek zamanlı reaksiyonlarını değerlendirerek otomatik olarak ayarlayabilme yetkinliği.
• Öngörüsel modelleri bir araya getirerek doğru zamanda ilave personel istihdam etmek, mağaza raflarını yenilemek gibi eylemler başlatabilme yetkinliği.
• Bellek içi veri yönetimi ve gerçek zamanlı çözümleme araçları ile erişilebilir hazır verinin etkin kullanımı.
• Erişim ve süreç yönetimi araçları vasıtasıyla mağaza süreçlerinin yönetilebilir olması ve erişilebilir çoklu kanalların otomasyonu.
Oliver Guy: “Akıllı Mağaza izleme Çözümüyle perakendeciler, müşteri davranışlarını izleyip aksiyon alabilecekleri kritik veri yeteneklerine sahip oluyor. Satış noktası verisinden raflardaki sensörlere kadar-Nesnelerin İnterneti, perakende gerçeğine dönüşüyor.”

Software AG Dijital Dönüşüm Platformu, veri, altyapı ve yetenek gibi perakendeciler için sorun oluşturan konuları çözümlüyor. Var olan veriyi bir araya getirerek, perakende ortamındaki tüm paydaşlara, gerçek zamanlı, öngörüde bulunabilme ve işletmedeki fırsatlar ile mücadeleleri önceden görme yetkinliği kazandırıyor. Tüccarlar ve satış artışı planlaması yapanlar, mağazadan sensörler vasıtasıyla akan gerçek zamanlı verilere erişerek, mağazada uygulanan kampanya ve promosyonların nasıl bir gelişme gösterdiği hakkında anlık görüş sahibi olabiliyor.

Retail Systems Research’ün (RSR), elde ettiği bulgulara göre perakendeciler envanter verilerinin doğruluğunu (49%) ve sistem çapında envanter görünürlüğünü (40%) Nesnelerin İnterneti’nin sağladığı en büyük üç fırsat arasında değerlendiriyor. Satış müdürleri ve kat personeli, Dijital Dönüşüm Platformu aracılığıyla müşterilerin alışveriş geçmişi, depodaki ürünler, envanter ve ürün sevkiyat bilgilerine hızla ulaşabiliyor.

Filed in: BI - İş Zekası, Haberler, IoT - Internet of Things, Perakende Tags: , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Logo Diva, “StratejiForum Perakende”ye “Altın Sponsor” Oldu Logo Diva, “StratejiForum Perakende”ye “Altın Sponsor” Oldu
Logo Yazılım, Tefal’i bünyesinde barındıran Groupe SEB’in satış ve servis süreçlerini buluta taşıdı Logo Yazılım, Tefal’i bünyesinde barındıran Groupe SEB’in satış ve servis süreçlerini buluta taşıdı
Software AG, Dijital İş Platformu ile Kurumları Dijital İş Dünyasına Hazırlıyor Software AG, Dijital İş Platformu ile Kurumları Dijital İş Dünyasına Hazırlıyor
Fujitsu tüm iş süreçlerini WebMethods ile yönetiyor Fujitsu tüm iş süreçlerini WebMethods ile yönetiyor

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın