PrintPark abas ERP ile rakiplerinin önüne geçecek 

PrintPark abas ERP ile rakiplerinin önüne geçecek

linkedin-follow-erphaber

ERP HABER – Karton ve oluklu kutular, tekstil etiketleri, kağıt poşet, blister tasarım ve üretiminde Türkiye’nin en hızlı büyüyen firmalarından biri olan PrintPark büyüme sürecinde abas ERP ve eBusiness çözümlerinden destek alacak.

1974 senesinde İstanbul’un Cağaloğlu semtinde 50 m2′lik bir alanda Mehmet DANSIK öncülüğünde kurulan PrintPark büyümenin ortaya koyduğu gereksinimler sonucu daha ileri kurumsallaşma yolunda çalışmalara başladı ve şu anki yönetim kadrosu ile hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Bugün PrintPark, grafik tasarım konularında dünya ile eşzamanlı çalışan; İngiltere, Amerika, İsrail, İspanya, İtalya, Danimarka gibi ülkelere yaratıcı fikirler ve ofset baskılı ürünleri ihraç edebilen bir noktaya ulaşmış durumda.

PrintPark Yönetim Müdürü Ferit Dansık: “abas Türkiye bize ticari bir mal satmaktan çok bir ERP çözümü sunmaya odaklanmıştı…”

printpark abas erp türkiye

PrintPark Yönetim Müdürü Ferit Dansık: “ABAS Türkiye bize ticari bir mal satmaktan çok çözüm sunmaya odaklandımıştı…”ERP arayışını abas ERP’yi seçerek tamamlayan PrintPark firması Yönetim Müdürü Ferit Dansık ile bu süreç hakkında kısa bir söyleşi yaptık:.

ERP HABER: Firmanızın ERP arayışı nasıl başladı?

Ferit Dansık: Büyümekte olan bir şirketiz, son yıllarda ciddi makine yatırımları yaptık. Fakat büyümenin getirdiği süreçte imalatın sadece makine satın alarak iyileştirilemediğine tanık olmaya başladık. Bizim sektörümüzde makine yatırım maliyetleri çok yüksek, dolayısıyla mevcut makineler ile en optimum seviyede imalat yapılması gerekli. Bu sebeple imalat organizasyonumuzu ilerletmek ve kaynaklarımızı en uygun şekilde kullanmak amacıyla ERP arayışına başladık.

ERP HABER: Genel olarak bakıldığında ihtiyaçlarınız nelerdi?

Ferit Dansık: Departmanlarımız ve iş merkezlerimiz arasındaki senkronizasyonu sağlayabilmek, personel fazla mesailerimizi azaltmak için iyi bir planlama yapabilmek, firelerimizi azaltmak, stoklarımıza en etkin şekilde hakim olabilmek ihtiyaçlarımızın genel başlıklarıydı.

ERP HABER: ERP yazılımları ile ilgili araştırmalarınızı nasıl gerçekleştirdiniz?

Ferit Dansık: Bugüne kadar şirketimiz adına vermiş olduğumuz kararlar hep çok iyi araştırmalar sonucunda verildi. ERP sistem araştırmasına başlamadan önce ben uzaktan ve piyasadaki ağızlardan bir çok bilgi topluyordum, çünkü ileride muhakkak bir ERP sistemi kurmamız gerektiğinin bilincindeydim. Araştırmalarım sonucunda pek tatmin edici sonuçlara ulaşamamıştım, sistemler çok zayıftı. Yani ERP sistemi araştırmasına ciddi başlamadan önceki ön hazırlığım iyiydi. Daha sonra ciddi olarak araştırmaya başladığımda bir takım ERP sistem sağlayıcı şirketlerle birebir görüşmeler yaptık, demolarını izledik.

ERP HABER: Görüşmüş olduğunuz firmalar için oluşturduğunuz değerlendirme kriterleri nelerdi?

Ferit Dansık: ERP sistem satın alma projemizdeki en etkin değerlendirme kriterimiz, karşı şirketin projemize bakış açısıydı. Yani ERP sistemini bir ticari mal gibi satmayı öngörmek yerine daha çok çözüm sunmaya odaklanmış bir sistem sağlayıcı firma olmalıydı. Çünkü bu bir satış satın alma ilişkisinden çok bir iş ortaklığı çalışmasıydı.

Ayrıca günümüz internet çağında e-ticaret yönü kuvvetli intranet& extranet tabanlı bir sistem olmak zorundaydı.

ERP HABER: Abas ERP’yi seçme nedenlerinizi kısaca öğrenebilir miyiz?

Ferit Dansık: Abas yukarıdaki belirtmiş olduğum kriterlere en uygun sistemdi. Bize ticari bir mal satmaktan çok çözüm sunmaya odaklanmıştı. Teknik yeterlilik açısından ise zaten diğer sistem sağlayıcı firmaların önündeydi. Yani aradığımız çoğu özellikleri Abas’ta bulduk, tüm sorularımıza giriş aşamasında yanıt alabildik.

Filed in: abas, ERP, Haberler, Medya, Tüketici Ürünleri Tags: ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

ERP-EDI Entegrasyonu Maliyetleri Düşürür, Verimliliği Artırır ERP-EDI Entegrasyonu Maliyetleri Düşürür, Verimliliği Artırır
abas Otomotiv’de Tedarik Zinciri & Lojistik Optimizasyonu Konferansı’ndaydı abas Otomotiv’de Tedarik Zinciri & Lojistik Optimizasyonu Konferansı’ndaydı
Bugünkü ve gelecekteki başarısını garanti altına almak isteyen Ayar Makina’nın da tercihi abas ERP Bugünkü ve gelecekteki başarısını garanti altına almak isteyen Ayar Makina’nın da tercihi abas ERP
Üreticiler için 2018’deki 4 Büyük Teknolojik Trend Üreticiler için 2018’deki 4 Büyük Teknolojik Trend

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın