Sahada Sipariş Yönetimini Doğrudan Başlatmanın Avantajları 

Sahada Sipariş Yönetimini Doğrudan Başlatmanın Avantajları

linkedin-follow-erphaber

Bir sipariş ve depo yönetimi sisteminin sağlaması gereken en önemli özellik, satıştan ürün teslimatına; faturalamadan mal tedariğine şirket içindeki farklı süreçlerin entegre bir platform üzerinde çalışmasıdır. Bir firmanın en hayati işlevi olan satışın doğrudan müşteri yanında gerçekleşmesi, sıcak satışın vazgeçilemez özelliğidir.

Sipariş

Satış siparişlerinin sahadan müşteri yanından oluşturulabilmesi, mevcut mal stok durumunun anlık olarak sahadan izlenebilmesi ve indirim ve kampanyaların da sipariş sırasında eş zamanlı olarak uygulanabilmesi gerekir. Verilen siparişlerin doğrudan depo sistemine ulaşması, teslimat süreçlerini hızlandırmakta ve hataların önüne geçilmesini sağlıyor. Sorunsuz ve hızlı işleyen bir teslimat süreci de müşteri memnuniyetinin ve satışların artmasını beraberinde getiriyor.

Avandel’in geliştirdiği Order THIS! sipariş yönetimi uygulaması tüm bu satış otomasyonunun tablet ve akıllı telefonlardan satış yetkilileri daha sahada sipariş alırken başlatılmasını sağlıyor. Sahadaki satış yetkilisi, müşteri bakiye durumunu, müşteri veya ürün bazında uygulayabileceği indirim ve kampanyaları ve ürünün stok durumunu elindeki mobil cihazından anlık olarak izleyebiliyor. Girdiği sipariş anında depo yetkilisinin sistemine düşüyor ve mal teslimat süreci hemen başlatılabiliyor.

Order THIS! mevcut muhasebe ve diğer arka-ofis uygulamalarla da entegre çalıştığından uçtan uca ve birarada çalışan bir ERP sistemi oluşturmak mümkün oluyor.

Böyle bir mobil yönetimi sisteminin farklı sektörlere sağlayacağı avantajlar şöyle özetlenebilir:

  • Tüketici Ürünleri: Kolay sipariş oluşturma ve hızlı teslimat ile yüksek satış cirolarına ulaşma; daha fazla satış noktasına ulaşarak karlılığı arttırma ve stok seviyelerini optimize etme.
  • Gıda ve İçecek: Müşteri ve ürün bazlı kapsamlı indirimler, ürün birleştirmeleri, hediye ürün kampanyaları oluşturma. Daha kısa teslimat süreleri ve daha etkin çoklu depo yönetimi.
  • Parakende: Depo ve satınalma yönetimine ilişkin maliyetlerde azalma, satışlarda artış, mal teslimat sürelerinde hız kazanma. Yazar kasa entegrasyonu ile tahsilat, teslimat ve mal kabul süreçlerinin daha etkin yönetimi.
  • Toptan Satış ve Dağıtım: Sipariş alımından ürün teslimatına kadar tüm aşamaların adım adım izlenmesi ve satış kanalı hakimiyetinde artış. Depo yönetimi ve satınalma maliyetlerinin aşağıya çekilmesi, ürünlerin piyasaya daha hızlı ve daha uygun maliyetlerle sürülmesi.
Filed in: Haberler, Perakende Tags: 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Logo Diva, “StratejiForum Perakende”ye “Altın Sponsor” Oldu Logo Diva, “StratejiForum Perakende”ye “Altın Sponsor” Oldu
Logo Yazılım, Tefal’i bünyesinde barındıran Groupe SEB’in satış ve servis süreçlerini buluta taşıdı Logo Yazılım, Tefal’i bünyesinde barındıran Groupe SEB’in satış ve servis süreçlerini buluta taşıdı
Perakende satış performansı akıllı mağaza izleme çözümüyle iyileştiriyor Perakende satış performansı akıllı mağaza izleme çözümüyle iyileştiriyor
Perakendeye yönelik yeni bir blog hayata geçti Perakendeye yönelik yeni bir blog hayata geçti

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın