SAP’den Yeni Nesil İnovasyonu Hızlandıracak İşbirliği 

SAP’den Yeni Nesil İnovasyonu Hızlandıracak İşbirliği

linkedin-follow-erphaber

Kurumsal uygulamalar ve yazılım alanında lider teknoloji şirketi SAP, akademik dünyanın da desteğiyle inovasyon süreçlerini hızlandıracak yeni bir işbirliğine imza atıyor. 5-9 Eylül 2016 tarihleri arasında, Almanya’nın Potsdam şehrinde gerçekleştirilen 21. SAP EMEA Akademik Konferansı’nda duyurulan işbirliği ile Berlin ve Potsdam’da bir akademik inovasyon ağı kuruluyor.

sap

SAP Üniversite İşBirliği Programı (University Alliances), yeni nesil inovasyon süreçlerini hızlandırmak için, Hasso Plattner Enstitüsü (HPI), Potsdam Üniversitesi ve SAP® Innovation Center Network (İnovasyon Merkezi Ağı) ile işbirliği yapacağını duyurdu.  Üniversiteler arasında akademik inovasyon ağının kurulmasına öncülük edecek işbirliği, SAP müşterileri için de yeni fırsatlar anlamına geliyor. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki müşterileri, akademik inovasyon ağıyla, dünyanın önde gelen üniversitelerinin liderliğinde, dijital dönüşümden yararlanabilecek ve geleceğin girişimcileri ve liderleri olan öğrencilerle bağlantı kurabilecekler. Üniversitelerle ortak kurulacak inovasyon ağı ve Next-Gen projeler sayesinde, prototip tasarım ve uygulamalar,  SAP HANA Bulut Platformu aracılığıyla ve yakında Apple iOS işletim sistemiyle de dijital çağa uygun olarak dönüştürülebilecek.

Ölçeklendirme ve Dönüşüm Başkan Yardımcısı (Executive vice president and head of Scale, Enablement and Transformation), Bernd Welz işbirliği hakkında yaptığı açıklamasında; bir akademik inovasyon ağı kurmak üzere HPI ve Potsdam Üniversitesi ile işbirliği yapmaktan ve büyük bir heyecan duyduklarını belirtti.

HPI’ın Bilim Enstitüsü Direktörü ve CEO’su Prof. Dr. Christoph Meinel ise: “HPI olarak,  SAP’nin New York’ta bulunan Yeni Nesil Laboratuvarı’yla ortaklık kurmaktan mutluluk duyuyoruz. SAP müşterileri finansal hizmetler, medya, perakende gibi sektörlerin geleceğini belirleyecek olan Yeni Nesil Danışmanlık (Next-Gen) projelerinde, öğrenciler ile bağlantı kurabilecekler.” açıklamasında bulundu.

Potsdam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oliver Günther’de, Dijital dönüşümün merkezinde yer alan IT stratejileri, güvenlik, gizlilik, dijital değer yönetimi gibi alanlarda, lider araştırmacılarının elde ettikleri öngörüleri akademik inovasyonda paylaşmak için sabırsızlandıklarını belirtti. SAP SE İnovasyon Lideri (Chief Innovation Officer) Jürgen Müller ise üniversitedeki öğretim kadroları ve öğrencilerin yeni teknolojileriyle dijital dönüşüm süreçlerinin nasıl gerçekleştiğini artık görebileceklerini aktardı.

SAP,  üniversitelerle yaptığı işbirlikleri aracılığıyla, dünya çapında 103 ülkede 2.800’den fazla eğitim kurumuna kapılarını açıyor. Akademik inovasyon ağı ve Next-Gen Projeleri sayesinde; akademisyenler, üniversite öğrencileri ve genç yeteneklerin dijital işletmeler için kilit rol oynayan beceriler geliştirmeleri ve akademik dünyayla profesyoneller arasında bir köprü oluşturulması amaçlanıyor.

Filed in: Haberler, SAP Tags: , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Geleceğin Teknolojileri SAP NOW İstanbul’da İş Dünyası İle Buluştu Geleceğin Teknolojileri SAP NOW İstanbul’da İş Dünyası İle Buluştu
SAP NOW İstanbul Akıllı İşletmelere Odaklanacak SAP NOW İstanbul Akıllı İşletmelere Odaklanacak
Türkiye’de İşletmeler SAP’nin Bulut Çözümüyle Akıllanıyor! Türkiye’de İşletmeler SAP’nin Bulut Çözümüyle Akıllanıyor!
Penti SAP S/4HANA’yı Microsoft Azure Üzerinde Çalıştırıyor Penti SAP S/4HANA’yı Microsoft Azure Üzerinde Çalıştırıyor

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın