Satış Ekipleri için Oyunlaştırma Microsoft Dynamics CRM Online'da 

Satış Ekipleri için Oyunlaştırma Microsoft Dynamics CRM Online’da

linkedin-follow-erphaber

Günümüzde neredeyse tüm satış organizasyonlarında, satış ekiplerinin hedeflerini yapmaları ve satışlarını arttırmaları için çeşitli yarışlar ve teşvik edici programlar önemli hale geldi. Fakat elde edilen sonuçlar gösteriyorki, en iyi performans sergileyen %20 lik dilimdeki satışçılar sürekli kazanırken, ekibin geri kalanı kazanamayacakları düşüncesiyle hedefleri için çaba göstermiyor ve yarışın gerisinde kalıyor. Yöneticiler için, kalan %80’lik dilimdekileri motive ederek oyunun içinde tutmak, toplam hedefleri başarmak için kritik önemde. Dynamics CRM Online’ın, Satış Ekipleri için Oyunlaştırma uygulaması, tüm satış temsilcilerinin motivasyonunu yüksek tutarak, başarılı sonuçlar elde etmelerini sağlıyor.

crm online

Oyunlaştırma uygulaması ile satış temsilcileri,her telefon görüşmesinden, kapatılan her ürün satışından, oluşturdukları her satış fırsatından, kazandırdıkları her liradan ve yaptıkları her müşteri ziyaretinden ve benzeri aktivitelerdenbelirlenen miktarda puan kazanır. Puanlar aktivitelere göre ayrı ayrı belirlenebildiğinden, çağrı merkezinde ya da sahada olmasına bakmaksınız satış temsilcisi oyunda adil olarak yarışır.

crm online

Satış Ekipleri için Oyunlaştırma Microsoft Dynamics CRM Online’da

crm onlineSatış temsilcileri için, kotaları korkulu rüya olmaktan kurtarıp, varılması gereken eğlenceli bir hedef haline getiren oyunlaştırma uygulaması içerisinde çeşitli bireysel ve takım oyunları yaratılabilir. CRM kullanımını büyük ölçüde arttıracak ve teşvik edecek bir diğer durum ise, satış ekibinde olmayan çalışanların da taraftar olarak oyunlarda yer alabilmeleri. Taraftarlar kendi takımlarını oluşturarak onları kazanmaları için destekleyip motive edebilir. ‘Takım oyunu’ düşüncesini kalıplarından çıkarıp, tüm çalışanlarınızda birbirlerini destekleyip, öğrendikleri ve öğrettikleri bir dayanışmaya dönüştürebilirsiniz.  Oyunlardaki sonuç ve gelişmeler objektif olarak tüm şirketçe,mobil cihazlar dahil çeşitli kanallardan takip edilebilir; çağrı merkezi ekranlarında, ofiste yerleşik bulunan TV ekranlarında, mail kutularında sonuçlar ve performanslar paylaşılabilir. Kutlama ve ödüllendirmeler videolarla renklendirilebilir.

crm online

Rakamlar ile konuşmak gerekir ise, yapılan araştırmalara göre; satışın oyunlaştırılması ile ilk yılını doldurmuş satış temsilcilerinin satışlarının %31 oranında arttığı belirlenmiş. Bir önceki yıla göre büyüme ve satış kapatma rakamlarında da 2 kat artma gözlenmiş.

crm online

Daha detaylı bilgi için tıklayınız..

CRM Online’ı ücretsiz denemek için tıklayın!

Filed in: Cloud Computing, CRM, Haberler, Microsoft Dynamics Tags: , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Rekabet Avantajı Sağlayan 5 Güncel Teknoloji Eğilimi Rekabet Avantajı Sağlayan 5 Güncel Teknoloji Eğilimi
Penti SAP S/4HANA’yı Microsoft Azure Üzerinde Çalıştırıyor Penti SAP S/4HANA’yı Microsoft Azure Üzerinde Çalıştırıyor
Daha İyi Bir Müşteri Deneyimi Daha İyi Bir Müşteri Deneyimi
2017’nin En büyük, 2018’in En Hızlı Büyüyen Yazılım Pazarı; CRM 2017’nin En büyük, 2018’in En Hızlı Büyüyen Yazılım Pazarı; CRM

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın