SAYGILI RULMAN’ın Tercihi CANIAS ERP 

SAYGILI RULMAN’ın Tercihi CANIAS ERP

linkedin-follow-erphaber

1986 yılından bu yana Türkiye’nin ve dünya pazarının Rulman ve güç aktarım ürünleri ihtiyacını karşılayan satış ve pazarlama firması SAYGILI RULMAN, iş süreçlerinin yönetimi için canias ERP’yi tercih etti. canias ERP’nin kullanılmaya başlanması ile birlikte SAYGILI RULMAN’nın iş süreçlerindeki pozitif değişimleri her birimin yetkilileri ile konuştuk.

Bize Saygılı Rulman’ dan bahseder misiniz?

 Gülnihal Saygılı Tekin; SAYGILI RULMAN Türkiye’nin ve Dünya pazarının Rulman ve Güç Aktarım Ürünleri ihtiyacını karşılayan bir satış ve pazarlama firmasıdır. 1986 yılında 50 m2’ lik bir dükkânda ticari hayatına başlamıştır. Bugün 10.000 metrekarelik kapalı alanda 13.500 palet kapasiteli bir tesiste, genç yeteneklerle ve dinamik kadrosuyla günden güne büyümektedir.

Mevcut kullandığınız ERP sistemini neden değiştirme ihtiyacı duydunuz?

 Gülnihal Saygılı Tekin; Firmamızın günden güne büyümesine bağlı olarak gelişen iş süreçlerine, bir süre sonra mevcut programımız yanıt veremez hale geldi.  Bilgiye ulaşamıyor, kontrol edemiyor, rapor ve karar mekanizmalarında sorunlar yaşıyorduk.

Tüm bu sorunları çözebilecek, her sürecimizi yönetebileceğimiz modüllere sahip, esnek ve geliştirilebilir bir sistem arayışına girdik. Sektörel deneyimi, yaygın kullanımı, güçlü referans portföyü ve esnek altyapısının sağladığı avantajlar ile arayışımızı noktaladığımız isim, canias ERP oldu.

canias ERP Projesinin SAYGILI RULMAN’a sağladığı avantajlardan bahsedebilir misiniz? Şu anda projede hangi aşamadasınız?

Ozan Dükkancı (ERP Yönetmeni); canias ERP’nin bize sağladığı en büyük avantaj belirsiz ifadeler yerine, veriler ve sayılarla konuşabilmemiz oldu.

Satış siparişinden faturanın kesilmesine kadar iç ve dış satınalma, depo ve envanter yönetimi, finans ve muhasebe gibi tüm operasyonları birinci fazda devreye aldık. Şu an ise ikinci faz olan B2B ve mobil uygulamalar üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor.

Aynı zamanda, canias ERP birden fazla program ile yönetilen süreçleri tek bir platformda yönetmemize olanak sağladı. Esnek yapısı sayesinde dilediğimiz raporları hızlı bir şekilde oluşturabiliyoruz. Aynı zamanda bize özel bilgi ve süreçleri standart ekranlara uyarlayabiliyoruz.

 canias ERP CRM modülü ile birlikte SAYGILI RULMAN Satış süreçlerindeki değişim hakkında bilgi verebilir misiniz?

 Orhan Çevik (Yönetim Kurulu Başkanı); Satış temsilcilerimiz canias ERP’nin IOS ve Android uygulamaları ile web tabanlı B2B portalı sayesinde tüm aktivitelerini sisteme entegre bir şekilde mobil olarak girebiliyorlar. Bu sayede CRM üzerinden detaylı ziyaret çizelgeleri ve raporlar elde edebiliyoruz. Ayrıca bayilerimiz ve müşterilerimiz B2B uygulamaları ile siparişlerini verip, kredi kartı kullanarak online ödeme yapabiliyorlar.

canias ERP’nin Satınalma ve Satış modülleri ile SAYGILI RULMAN’da neler değişti?

Cüneyt Ahlat (Satış ve İç Tedarik Yönetmeni); canias ERP’nin SAYGILI RULMAN için geliştirilen satış modülündeki sipariş ekranları ile müşteri ve ürün grubuna ait tüm bilgileri tek bir ekranda görebiliyoruz. Bu sayede hızlı bir şekilde siparişleri oluşturabiliyor ve gerekli aksiyonları alabiliyoruz.

canias ERP’nin Dış Ticaret Modülünün SAYGILI RULMAN’a sağladığı avantajlar nelerdir?

Ali Osman Kale (İthalat ve İhracat Operasyon Sorumlusu); canias ERP’nin Dış Ticaret Modülü ile yurtdışı siparişlerimizde takip etmemiz gereken tüm belgeleri, statüleri ile beraber izleyebiliyoruz. Böylece yoldaki mallara dahi müşteri bazında rezervasyon koyup başka bir müşteriye satılmasını önleyebiliyoruz.

Depo ve stok yönetiminde canias ERP öncesi ve sonrası SAYGILI RULMAN’da neler değişti?

Hasan Sağıroğlu (Depo Sevkiyat Sorumlusu); Depo yönetiminde hangi malzemenin hangi rafta olduğu bilgisi bizler için oldukça önem taşıyor. canias ERP’nin el terminali ve barkod uygulamaları ile raflarımızı doğru bir şekilde yönetebiliyor envanterimizi parti bazında rezerve statülerine göre takip edebiliyoruz.

SAYGILI RULMAN Finans süreçlerinden bahseder misiniz? canias ERP öncesi nasıldı? canias ERP sonrası nasıl oldu?

Pelin Derin (Planlama Sorumlusu); Satış & Pazarlama firması olduğumuz için ürün maliyetleri bizim için çok önemli. canias ERP ile Saygılı Rulman’ a özel maliyet ekranları geliştirdik. Böylece reel maliyet hesabı yapıp, anlık olarak raporlayabildiğimiz için fiyat vermede sorunlar yaşamıyoruz.

Fatma Çam (Finans Müdürü); canias ERP’nin hayatımıza girmesiyle müşterilerimizin cari hesaplarını takip edebildiğimiz özel raporlar geliştirdik. Böylece müşteri ve plasiyerlerimizin tahsilat performansını kolaylıkla değerlendirip takip edebiliyoruz. Finansman süreçlerimizi anlık yönetebiliyoruz. B2B sistemi ile devreye aldığımız sanal pos entegrasyonu sayesinde müşterilerimizin kredi kartına taksitlendirme yapabiliyoruz. Ayrıca 1.1.2016 tarihinden bu yana e-Defter mükellefiyiz ve canias ERP ile e-Dönüşüm entegrasyonumuzu da tamamladık.

canias ERP’yi başka firmalara tavsiye eder misiniz? Neden?

Bilal Saygılı (Yönetim Kurulu Başkanı); Sadece standart uygulamalar değil şirketimize özel geliştirmeler yapabildiğimiz, tüm süreçlerimizi entegre bir şekilde yönetebildiğimiz esnek bir program olan canias ERP’yi gerek satış gerek üretim yapan tüm firmalara tavsiye ederim.

Filed in: Başarı Hikayeleri, ERP, IAS Tags: , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

IBA Yeni Dönem Eğitimlerine Başladı IBA Yeni Dönem Eğitimlerine Başladı
caniasERP Gelişimimizdeki En Büyük Yardımcı caniasERP Gelişimimizdeki En Büyük Yardımcı
Yurtdışına Yapılan Yazılım Satışlarındaki Belirsizlik Giderildi! Yurtdışına Yapılan Yazılım Satışlarındaki Belirsizlik Giderildi!
IAS Endüstri 4.0 İçin Çalışmalara Son Hız Devam Ediyor IAS Endüstri 4.0 İçin Çalışmalara Son Hız Devam Ediyor

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2018 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın