Şirketlerin yüzde 95’i Dijital Dönüşümünü Tamamlayamadı 

Şirketlerin yüzde 95’i Dijital Dönüşümünü Tamamlayamadı

linkedin-follow-erphaber

Dijital dönüşümünü tamamlayan şirketler gelir hedeflerini 2 katına çıkartırken, bütçelerinin yüzde 33’ünü inovasyona ayırabilmektedirler. İşletmelerin dijital geleceğini şekillendirmesine yardımcı olacak yeni teknolojiler, konunun önde gelen uzmanlarıyla 3 Ekim’de Dell EMC Forum 2017’de masaya yatırılacak.

İstanbul – 22 Eylül 2017- Baş döndürücü bir hızda gelişen teknoloji dünyası, dijital dönüşümün temel unsur olacağı yeni bir çağın kapısını aralamaktadır. Dell EMC’nin 4 bin işletme yöneticisiyle yapılan söyleşiler sonunda dijital yolculukla ilgili alınan yanıtlarda çarpıcı sonuçlar bulunmaktadır:

Şirketlerin yüzde 78’si dijital girişimlerin şimdi ya da yakın gelecekte kendileri için tehdit oluşturacağına inanmaktadır.
Yüzde 52’si şimdiden bulundukları endüstrilerde yıkıcı değişimler yaşandığını belirtmektedir.
Önümüzdeki 3 yıl içerisinde içinde bulundukları endüstrinin neye benzeyeceğini bilmeyenlerin oranı %48′ dir.


Bu rakamların dijital dönüşümün önemini ortaya koyduğunu dile getiren Dell EMC Sistem Mühendisliği Başkan Yardımcısı Bertrand LaLanne, “Elde ettiğimiz sonuçlara göre şirketlerin yalnızca yüzde 5’i gerçek anlamda dijital dönüşüm sürecini tamamlamış görünüyor. Buna karşı sadece eski sistemleri kullananların oranı ise yüzde 12’lerde ve daha da azalıyor. Yükselişte olan ve gelişen şirketler ise toplamda yüzde 83’ü ifade ediyor. Bu rakamlar, çoğunluğun dijital dönüşüm adımları atmaya başladığını gösterse de yüzde 95’in dijital dönüşümü tamamlayamadığını gösteriyor” dedi.

Daha fazla gelir, daha fazla inovasyon

Dijital dönüşümünü tamamlayan şirketler;

Yeni projelerde 3 kat önde gidiyor
Bütçelerinin yüzde 33 daha fazlasını inovasyona ayırabiliyor
Gelir hedeflerini 2 kat daha fazla artırıyor
3 Ekim’de gerçekleşecek Dell EMC Forum 2017’nin ana konuşmacıları arasında yer alan Bertrand LaLanne, “Dijital dönüşüm, işin kendisini doğrudan dönüştürdüğü için en etkili unsur halini aldı. BT altyapısında ise genellikle maliyet optimizasyonu baskısı ortaya çıkıyor. Hem BT hem de dijital dönüşüm işletmenin dönüşümü için temel taşları oluşturuyor. Ayrıca unutmamak gerekiyor ki, 9-5 ofiste vakit geçiren çalışanların sayısı azalıyor. Dışarıdan ve mobil çalışma sistemi arttıkça, çalışanlar da işletmeleri dönüştürüyor” dedi.

Dell EMC Forum 2017, işletmelerin dijital geleceğini şekillendirmesine yardımcı olacak yeni teknolojileri ve konunun önde gelen uzmanlarıyla doğrudan iletişim kurma fırsatı sunmaktadır.

BT alanında yaşanan değişim sürecini yönlendiren, mobil çalışmayı kolaylaştıran ve dijital çağın getirdiği riskleri azaltan çözümleri keşfetmek için 3 Ekim’de tüm gün sürece Dell EMC Forum 2017’ye katılabilirsiniz.

Kayıt ve daha fazla bilgi için https://www.dellemc.com/tr-tr/events/dellemc-forum… adresini kullanabilirsiniz.

 

Filed in: Haberler

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

ERP HABER Dergisi Temmuz 2018 Sayısı ERP HABER Dergisi Temmuz 2018 Sayısı
IIoT (Nesnelerin Endüstriyel İnterneti) Çevikliği Nasıl Etkiler? IIoT (Nesnelerin Endüstriyel İnterneti) Çevikliği Nasıl Etkiler?
Bir ERP Uygulamasına İhtiyaç Duyduğunuzu Gösteren 3 Şey Bir ERP Uygulamasına İhtiyaç Duyduğunuzu Gösteren 3 Şey
Dijital İkiz Nedir? Dijital İkiz Nedir?

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Temmuz 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Temmuz 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Temmuz 2018 Sayısı yayında! Bilgiye ulaşmanın kolay fakat doğru bilgiye ulaşmanın oldukça zor olduğu bir çağın ortasında ERP sektörünün ilk dergisi olan ERP HABER’in Temmuz sayısını sizlere… Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2018 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın