Tekstilde Bilişimle Değişim Fırsatları Konuşuldu 

Tekstilde Bilişimle Değişim Fırsatları Konuşuldu

linkedin-follow-erphaber

ERP HABER – İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri ve Elsys iş birliğiyle düzenlenen “Tekstilde Bilişim ‘le Değişim Fırsatları” konulu toplantıda, sektörün rekabet gücünün fiyat indirimine değil, katma değere dayalı olarak artırılması için yazılım sistemlerinin katkısı ele alındı. Var olan iş gücü, stok gibi kaynakların “kurumsal kaynak planlama” çözümleri sayesinde daha etkin kullanılmasıyla verimlilik ve karlılığın artacağı vurgulandı. Bu alanda yaptığı yatırımla küresel pazardaki duruşunu güçlendirmiş, yaşayan bir örnek olan Kardem Tekstil’in başarı öyküsü, bizzat Genel Müdürü Zeki Erdoğan tarafından paylaşıldı.

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) ile tekstil sektörüne yönelik bilişim uygulamaları alanında pek çok proje deneyimine sahip Elsys’in iş birliğiyle düzenlenen “Tekstilde Bilişimle Değişim Fırsatları” başlıklı toplantı, 18 Mart 2009′da gerçekleştirildi. İTKİB Dış Ticaret Kompleksi’nde 100′ün üzerinde tekstil sanayicisi, yönetici ve bilişim uzmanlarını ağırlayan toplantıda, sektörün bilişimden nasıl daha fazla yararlanabileceği ve rekabetçi gücünü bu yolla nasıl artırabileceği konuşuldu.

Tekstil sektörünün önderlerinden İHKİB eski Başkanı Nuri Artok, toplantının açılış konuşmasında “Daha hızlı, rekabetçi, esnek ve hatasız çalışmak için ne yapabilirim, sorusunun yanıtını büyük oranda teknolojinin içinde bulabilirsiniz.” dedi.

Elsys Genel Müdürü Savaş Komban, fason üreticiler, tedarikçiler, bayiler gibi birçok kurumla iş birliği halinde çalışan tekstil şirketlerini tedarik zincirinin birer halkası olarak tanımlayarak, “Bu halkalar birbirine ne kadar entegre çalışırsa operasyonel mükemmellik de o kadar artacaktır.” şeklinde konuştu. Komban ayrıca işletme içi verimlilik başlığı altında, değişiklikleri yönetebilmek, anlık satışları, maliyetleri, stokları takip edebilmek için kaliteli veriye sahip olmanın kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Elsys Profesyonel Hizmetler Direktörü Amere Oakman, “Kurumsal yol haritanızda, size yol gösteren unsurların başında kurumsal yazılım çözümleri geliyor. Bu çözümleri başarıyla uygulayabilmek için insan kaynağınızın bakış açısının da aynı yönde olması büyük önem taşıyor.” dedi.

Toplantı kapsamında, bilişime yatırım yaparak verimliliğini artıran Kardem Tekstil’in Genel Müdürü Zeki Erdoğan ise global oyuncu olabilmek için uzun yıllardır teknolojiye yatırım yaptıklarını belirtti. İş süreçlerini SAP ile yöneterek hatasız sevkiyat gerçekleştirdiklerini dile getiren Erdoğan, sipariş dönüş hızlarının artması ile rekabet avantajı sağladıklarını vurguladı. Tüm süreçlerini  entegre ederek hız, esneklik kazandıklarını ve verimliliğin arttığını söyleyen Erdoğan, “SAP ERP, kurumun dijital sinir sisteminin bütününü sağlıyor.” şeklinde konuştu. SAP ERP ile Türkiye’de tekstil sektöründe ilk kez “tedarikçi ilişkileri yönetimi” uygulamasını hayata geçiren şirket olduklarını belirtirken, böylelikle tüm satın alma süreçlerinin İnternet ortamına taşındığını dile getirdi.

Filed in: ERP, Haberler, Tekstil Tags: ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Geleceğin Teknolojileri SAP NOW İstanbul’da İş Dünyası İle Buluştu Geleceğin Teknolojileri SAP NOW İstanbul’da İş Dünyası İle Buluştu
SAP NOW İstanbul Akıllı İşletmelere Odaklanacak SAP NOW İstanbul Akıllı İşletmelere Odaklanacak
Türkiye’de İşletmeler SAP’nin Bulut Çözümüyle Akıllanıyor! Türkiye’de İşletmeler SAP’nin Bulut Çözümüyle Akıllanıyor!
Penti SAP S/4HANA’yı Microsoft Azure Üzerinde Çalıştırıyor Penti SAP S/4HANA’yı Microsoft Azure Üzerinde Çalıştırıyor

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2018 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın