TGSD, tekstil sektörünü bilişimle buluşturdu 

TGSD, tekstil sektörünü bilişimle buluşturdu

linkedin-follow-erphaber

Tekstile özel bilişim paneli yoğun ilgi gördü


Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) ve Elsys’in iş birliğiyle düzenlenen “Tekstilde verimliliği bilişimle dokuyanlar” başlıklı panel, rekabet gücünü artırmak isteyen 100’ü aşkın tekstil sektörü profesyonelini bilişim uzmanlarıyla buluşturdu. Tekstile özgü verimlilik arttırıcı uygulamaların anlatıldığı panelde, dinleyiciler üretimden stok takibine uzanan tüm süreçlerdeki verimlilik beklentilerine ilişkin sorularını uzmanlara danışma fırsatı buldu.

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) ve Elsys iş birliğiyle, SAP sponsorluğunda düzenlenen panelde; malzeme, renk, model, mağaza gibi pek çok farklı parametre ile çalışan tekstil sektöründe, fiyatlandırma simülasyonlarından fire takibine kadar bilişim teknolojisinden nasıl yararlanılabileceği paylaşıldı.

Tekstil sektörünün dış pazarlardaki rekabet gücünü artırmasının, bilişimden yararlanarak iş süreçlerini kısaltması ve anlık bilgiye kolay ulaşabilmesiyle mümkün olacağından yola çıkılarak düzenlenen panel, tekstil, konfeksiyon, mağazacılık sektörlerinden 100’ü aşkın profesyonelin katılımına sahne oldu.

Artok: “Tekstilde doğru kurgulanmış bilişim yatırımlarına ihtiyaç var.”

Panelin moderatörlüğünü üstlenen İHKİB eski başkanı Nuri Artok, tekstil sektörünün birçok sektörden farklı olarak kendine özgü karmaşık bir yapısının olduğunu ve bu yapının çok yönlü bir ekosistem oluşturduğunu belirtti. Rekabetin yoğun yaşandığı sektörde iş süreçlerinin etkin yönetilmesi, ekosistemin yakından takip edilebilmesi ve kaynakların doğru şekilde kullanılarak verimliliğin arttırılması için doğru kurgulanmış bilişim yatırımlarının öneminin altını çizdi.

Elsys Tekstil Sektörü Uygulamaları Kıdemli Danışmanı Ceren Çomut , üretim planlama ve yürütme süreçleri, tedarikçi performans değerlendirmeleri gibi birçok konuda tekstil sektörüne özgü deneyimlerini paylaşırken “Bilgiye anında ulaşıp hızlı karar alabilmek sektöre önemli bir ivme kazandıracaktır” dedi.

Panelin diğer konuşmacılarından SAP Türkiye Çözüm Mühendisi Musa Zorbozan tekstil sektörünün iş süreçlerine bilişim teknolojileri eşliğinde profesyonelce yoğunlaşarak önemli bir katma değer yaratılabileceğini irdelerken, Elsys Tekstil Sektörü Uygulamaları Kıdemli Danışmanı Babür Karaca ise “ürün yönetimindeki karmaşık yapıda verilerin tek bir sistem üzerinden yönetilerek anlamlı bilgilere ulaşılması kampanya ölçümlemeleri ve fiyatlandırma stratejileri gibi konularda sağlıklı bilgiler edinilmesini sağlar” dedi.

Panelin başarı öyküsü bölümünde söz alan Atateks Proje Yöneticisi Emrah Eryılmaz bilişim projelerinin aynı zamanda değişim yönetimi olduğunu, ihtiyaç analizinin ortaya konmasının ardından hayata geçirilmesi planlanan bilişim projesinin bu ihtiyaçları mutlaka tam olarak karşılayabilmesi gerektiğini ve değişimlere uyum sağlayabilecek kadar da esnek olmasının önemini vurguladı.

Filed in: Haberler, Tekstil Tags: 

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Özelleştirilebilir Standart ERP ve KOBİ’ler için faydaları Özelleştirilebilir Standart ERP ve KOBİ’ler için faydaları
Eren Holding iş süreçlerini Login Entegre ERP ile yönetiyor. Eren Holding iş süreçlerini Login Entegre ERP ile yönetiyor.
Kurt Kumaş CPM ERP ile Şirket İçi İşleyişe Disiplin Getirdi Kurt Kumaş CPM ERP ile Şirket İçi İşleyişe Disiplin Getirdi
Kardem, Elsys ile ‘Sinerji’ Yaratacak. Kardem, Elsys ile ‘Sinerji’ Yaratacak.

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2018 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın