Üretim Sektörü Dijital Dönüşüme Hız Veriyor 

Üretim Sektörü Dijital Dönüşüme Hız Veriyor

linkedin-follow-erphaber

Türkiye üretim sektörünün önde gelen kurumları, 1-2 Kasım tarihlerinde Sapanca NG Otel’de bir araya gelerek, sanayinin dijital yol haritasını çizdi. “Sanayinin Geleceği: Dijital, İnovatif ve Karlı” teması ile gerçekleşen zirvede, teknoloji, ürün ve hizmet sağlayıcıları ile üretim sektörünün en etkili kurumlarının BT ve Üretim Yöneticileri, dijital dönüşümü şekillendiren en son teknolojileri, stratejileri ve önceliklerini tartıştı.

üretim-

Endüstri 3.0’dan 4.0’a geçiş konusundaki deneyimlerin paylaşıldığı etkinlik, üretimin dijitalleşmesi için gerekli yatırımlarla global üretim trendlerinin tartışıldığı eşsiz bir platform olarak Türkiye’de sektörün geleceğine dair net bir bakış sağladı.

IDC Türkiye Direktörü Nevin Çizmecioğulları, “Günümüzde işletmelerin çoğu rekabetçi güçlerini kaybetmemek ve verimliliklerini arttırmak için teknolojik yatırımlara yönelmiş durumdalar. Dijital dönüşümün, Türk imalat sanayiinin yüksek katma değerli üretime geçişini kolaylaştıracağına ve küresel pazarda sürdürülebilir bir şekilde rekabet gücü kazanmasına yardımcı olacağına inanıyoruz. Sadece inovatif ürün ve servislerden değil, aynı zamanda tamemen yeni oluşturulan iş modellerinden bahsediyoruz.”

IDC Türkiye Kıdemli Araştırma Analisti Ayşe Kaptanoğlu, Üretim Zirvesi’nde, globaldeki üretim trendleriyle, üretim sektörünün gelecek vizyonundan, üretim sektörüne özel önümüzdeki yıllar için IDC’nin duyurmuş olduğu tahminlerden, Türkiye’deki üretim sektörü BT yöneticilerinin teknoloji yatırımlarıyla ilgili önceliklerinden ve yaşadıkları zorluklardan bahsetti. Kaptanoğlu’nun yapmış olduğu sunumda, üretimde dijital dönüşümün sadece dünyada değil, ülkemizdeki kurumlar tarafından da önceliklendirmeye başlandığı görüldü. Akıllı üretim dendiğinde dikkat edilmesi gereken unsurlar, sektördeki bu anlamda örnek olabilecek başarı hikayeleri, dijital dönüşüm adı altında yapılan tüm yatırımlarin kurumlara geri dönüşü ve kazancı detaylıca anlatıldı. Ayşe Kaptanoğlu şunları vurguladı: “Şu ana kadar üretim sektöründeki her kurumun ortak hedefi maliyetleri kotrol altına alıp, karlılığı arttırmaktı. Artık günümüzde kurumların, yeni nesil teknolojileri kendi bünyelerine entegre ederek, dijital dönüşüm yolculuğuna çıktıklarını, süreçlerini gözden geçirdiklerini, inovasyona ve müşteri memnuniyetine daha fazla önem verdiklerini, yeni yeteneklere olan ihtiyaçlarının daha çok arttığını görmekteyiz. Türkiye’de sektörde değişim ve dönüşüm başladı, geride kalan bu avantajı yakalayamayacak.”

80 sektör yöneticisinin katılımı ile gerçekleşen “Üretim Zirvesi”, dijital dönüşüm girişimleri ile uygulama stratejileri üzerinde yoğunlaşan bilgilendirici sunumlar ve interaktif panellerle fikir paylaşımlarına olanak verip, sanayi analitiği, ürün yaşam döngüsü, büyük veri, bulut, akıllı otomasyon, sosyal uygulamalar, nesnelerin interneti, 3D baskı teknolojileri, tedarik zinciri optimizasyonu ve yeni nesil güvenlik konularında eşsiz bir platform sağladı.

üretim

2018 Üretim Teknoloji Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen IDC Üretim Teknoloji Ödülleri için yarışan projeleri, CIO ve akademisyenlerden oluşan jüri ekibin değerlendirdi. 2018 yılının ödül kazanan projeleri kategori bazında şu şekilde:

Big Data & Analytics / Büyük Veri & Analitiği
1. Vestel Ticaret A.Ş. Plastik Enjeksiyon Makineleri Setup Parametrelerinin Dijital Ortamda Yönetimi
2. Borçelik Çelik Sanayii Ticaret A.Ş. Yassı Çelik Sanayiinde Makine Öğrenmesi ile Yoğuşma Tahmini
3. AGT Agaç Sanayi ve Tic. A.Ş. AGT Digital Platform
Customer Experience / Müşteri Deneyimi
1. AGT Agaç Sanayi ve Tic. A.Ş. AGT Digital Platform
2. TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Bilgi İşlem Servis Yönetimi (ITSM) İlk Seviye (L1) Hizmet İyileştime Projesi
Data Infrastructure / Veri Altyapısı
1. PepsiCo Türkiye Manisa Yiyecek Fabrika Projesi
2. Vestel Ticaret A.Ş. Plastik Enjeksiyon Makineleri Setup Parametrelerinin Dijital Ortamda Yönetimi
Enterprise Transformation / Kurumsal Dönüşüm
1. Yıldız Holding Anonim Şirketi MAIA – Global ERP Project
2. ULKAR Holding Nobel İlaç Nobel’de Lojistiğin Dönüşümü: Düzce Dağıtım Merkezi İmplemantasyonu
3. PepsiCo Türkiye Manisa Yiyecek Fabrika Projesi
3. Yıldız Holding Anonim Şirketi Pladis Projects
Internet of Things / Nesnelerin İnterneti
1. Borçelik Çelik Sanayii Ticaret A.Ş. Yassı Çelik Üretiminde Gerçek Zamanlı Konum Takip Sistemi
2. BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Bulaşık Makinesi Üretiminde Robotik Vidalama Hatalarının Sensör Verileri ile Çözümlenmesi
Mobility / Mobilite
1. Borçelik Çelik Sanayii Ticaret A.Ş. Galvaniz Hatları Kritik Arızalarının Uzaktan İzlenmesi
2. ULKAR Holding Nobel İlaç Nobel’de Lojistiğin Dönüşümü: Düzce Dağıtım Merkezi İmplemantasyonu
Filed in: Haberler, Üretim Yönetimi Tags: , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Omaks Matbaacılık ve Verpak Ambalaj, Dijital Dönüşümün Temelini abas ERP İle Atacak Omaks Matbaacılık ve Verpak Ambalaj, Dijital Dönüşümün Temelini abas ERP İle Atacak
Sanayi 4.0 Çağında Verimli Üretimin Yolu Dijital Dönüşümden Geçiyor Sanayi 4.0 Çağında Verimli Üretimin Yolu Dijital Dönüşümden Geçiyor
abas ERP’nin Dijital Dönüşümü ve Çevikliği Destekleyen 5 Temel Faydası abas ERP’nin Dijital Dönüşümü ve Çevikliği Destekleyen 5 Temel Faydası
Global abas Konferansı 2018: 20 ve 21 Eylül 2018 tarihlerinde Global abas Konferansı 2018: 20 ve 21 Eylül 2018 tarihlerinde

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2018 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın