Üretimden Veri Toplama Mobil Uygulaması ve Şirketinizin Kazanacakları 

Üretimden Veri Toplama Mobil Uygulaması ve Şirketinizin Kazanacakları

linkedin-follow-erphaber

Mobil PDC (Üretimden Veri Toplama) iş süreçlerinizin ihtiyaçları için esnektir ve istenilen veriyi kolayca parmak ucunuza getiriyor.

Saha çalışanlarınızın, günlük işlerinde kısıtlanmadan ve daha verimli olarak çalışabilmelerine olanak tanımaktadır. Yönetici ekibinizin veri odaklı stratejik yol haritasını, işletmenizin operasyonel başarısını gelecek uzun yıllar boyunca şekillendiren, güvenilir verilerle beslemektedir. İmplementasyon ekibinize mevcutta yer alan birden fazla platformdan yararlanma ve yeni donanım maliyetini en aza indirgeme esnekliği sağlamaktadır. Üretimden veri toplama yeni bir kavram değildir. Üretimden veri toplama geliştirmeleri, 1980’de ilk sistemlerin yaygın hale gelmesinden beri yapılmaktadır. PDC’deki en son atılım, küçük ve orta ölçekli üreticilerin öncülüğünde mobil ortamda ilerliyor ve çapraz platform haline gelmektedir.

Çapraz platformlu mobil uygulamalar, üretimden veri toplamayı aşağıdaki şekillerde değiştirdi:

1 – Çapraz-platform çözümler, en iyi entegre çözüm için donanım esnekliği sağlar

Çapraz-platform çözümler (iOS, Android, Windows) şirketlerin mevcut donanımlarından faydalanmalarına olanak tanır; bu da şirketinizdeki ERP sisteminin işlem ve ana verileriyle mobil senkronizasyon avantajı sağlarken, donanım satınalma ön maliyetlerinin de düşmesine neden olmaktadır. Bir şirket hâlihazırda donanıma önemli bir sermaye yatırımı yapmış ve süreç kabiliyetlerini de yazılım yoluyla geliştirmek istiyorsa, mevcut donanım çözümleriyle çalışabilme esnekliğine sahip olmak, bir projeye zamanında başlamak veya gelecek yılın bütçesine kadar beklemek arasındaki fark olabilmektedir.

Çapraz-platform çözümler sayesinde gelişmiş mobil cihaz yönetimi portalı platformlar arasında da işlev görür ve MDM yöneticilerinin cihaz türünden bağımsız olarak, cihazları ve lisansları aynı anda yönetebilmelerini sağlamaktadır. Çapraz platform MDM yönetimi, donanımınızın platform ötesine geçebileceği ve işleminizin tesisinizdeki cihazların ve donanımın en iyi fiziksel konfigürasyonuna sahip olabileceği anlamına gelmektedir ancak MDM yöneticinizin yalnızca tek bir kokpit ekranında çalışması gerekmektedir.

2 – Çapraz-platform mobil uygulama geliştirme, farklı platform becerilerine sahip geliştiricilerin standart ve özel geliştirmeler için işbirliği yapmalarına olanak tanır

Tek bir platform içerisinde geliştirme yaparken gelişme, dâhili veya sözleşmeli geliştiricilerin birinin ekibindeki sınırlamalar tarafından veya yazılım geliştiricisinin birçok müşteriye ait birden fazla projenin dengelenmesine bağlı olan sınırlı bant genişliği tarafından kısıtlanabilmektedir. Çapraz-platform bir çerçeveye sahip olmak artan üretkenlik için baraj kapılarını açmak gibidir. Bu yapı, esnekliği önemli ölçüde arttırır, birden fazla ekibin yeteneklerinden yararlanılabilmesine imkan verir, ürün yaşam döngüsü sürelerini kısaltır ve yeteneğe daha kolay erişimi sağlayarak farklı kabiliyet ve yetkinliklere sahip kullanıcıların işbirliği yapmalarına olanak tanımaktadır.

3 – Yeni nesil MDM, PDC konfigürasyonunu kablosuz olarak değiştirir

Mobil Cihaz Yönetimi’nin kablosuz yetenekleri, tesis ihtiyaçlarına dayalı PDC konfigürasyonlarını ayarlamak için donanıma fiziksel olarak erişme gereği duymadan, tesis yönetimine izin vermektedir.

Makineye özel izleme durumlarında, operatörlere garantili donanım erişimi sağlamak için sabit makine istasyonları kurulabilmektedir. Sabit makine istasyonları çöktüğünde, mobil yazılım lisansları şirket yöneticiniz tarafından, gelişmiş mobil cihaz yönetimi uygulamaları vasıtasıyla derhal yeni bir donanıma taşınabilir. Bu esneklik; donanımınız çöktüğü zaman tesis zemininizin kapalı kalma süresinin azalması anlamına gelir ve bu da tesis zemininin daha yüksek oranda kullanılması ve üretim çevrim sürelerinizin daha az aksaması ile sonuçlamaktadır.

Özetle, çapraz platform Mobile PDC’nin gelişimi ile ortaya çıkan iyileştirmeler şirketinize; maliyet tasarrufu, daha hızlı implementasyon yaşam döngüsü, daha kolay yetenek tedariki, daha yüksek kullanım ve başarılı şirketlerin sürekli olarak yakalamaya ve geliştirmeye çalıştığı bütün önemli anahtar başarı faktörlerini sunmaktadır.

Yakın zamanda yayınlanacak olan “abas ERP’nin Mobil Üretim PDC Fonksiyonu ile Şirketiniz Nasıl Gelişecek?” başlıklı yazımızda, firmanızın somut, kalıcı iş süreci iyileştirmeleri için abas’ın yeni nesil üretim çözümünü nasıl kullandığını yazacağız.

abas ERP’nin web sitesinde bulunan çapraz platform (iOS, Android, Windows) mobil süreçleri hakkında daha fazla bilgi edinebilir veya satış ekibinden bir ürün demosu talep edebilirsiniz.

Sponsored Content

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Fatura, e-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.

Filed in: abas, ERP, Üretim Yönetimi Tags: , , , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

IIoT (Nesnelerin Endüstriyel İnterneti) Çevikliği Nasıl Etkiler? IIoT (Nesnelerin Endüstriyel İnterneti) Çevikliği Nasıl Etkiler?
Bir ERP Uygulamasına İhtiyaç Duyduğunuzu Gösteren 3 Şey Bir ERP Uygulamasına İhtiyaç Duyduğunuzu Gösteren 3 Şey
abas Türkiye, Dijital Dönüşüm Yol Haritası Paneli’ndeydi abas Türkiye, Dijital Dönüşüm Yol Haritası Paneli’ndeydi
Dijital Dünyada Değişim Yönetiminin 7 Başarı Faktörü Dijital Dünyada Değişim Yönetiminin 7 Başarı Faktörü

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Temmuz 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Temmuz 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Temmuz 2018 Sayısı yayında! Bilgiye ulaşmanın kolay fakat doğru bilgiye ulaşmanın oldukça zor olduğu bir çağın ortasında ERP sektörünün ilk dergisi olan ERP HABER’in Temmuz sayısını sizlere… Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2018 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın